Прочети темата и ще ти стане ясно.
Така става само купешкия не се озахаросва но там не всичко е захар
Матеев идеално е описал нещата и заключението как да се избегне кристализацията. Утре ако не забравя ще измеря гъстотата на немския и ще видим дали и германците го правят мъничко по рядък за да не кристализира.
При наливането на бутилките едва ли си бил пуснал бъркалката и сиропа е бил оформил по гъсти зони към дъното и по-редки към горния край на съда. Както знаем не може да се постигне 100% инвертиране и ако си налял бутилка от по гъстата фракция и в нея при всички случаи има неинвертирана захар то е нормално захарта да кристализира и направи утайка. Направи си експеримент като Матеев да добавиш малко водичка, така че да слезеш на гъстота 65-67% и ако е така както си мисля след енергично разклащане "утайката" ще се разтвори и няма да се появи повече. Имам проба на 66% захарен разтвор който не е инвертиран и не кристализира за 2 години вече за разлика от 72% който кристализира частично няколко дни след направата му.
В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))