Звучи ми като напълно приемливо за разбиранията в арабския свят. Вместо тълпата да убие с камъни подобна личност, по-добре държавата да упражни своята власт, а провинилия се поне печели "хуманно" умъртряване (пак според техните си разбирания).
Предполагам, че в арабския свят не са много хората, които да вярват, че атеизма е престъпление което НЕ ЗАСЛУЖАВА да бъде наказвано със смърт.
От друга страна, (почти) всеки диктатор е произлязъл от същото общество, което управлява и етичните му ценности са формирани под вилияние на ценностите на обществото, в което е израстнал. В определена степен личните му разбирания за морал, съвпадат с тези на обществото.
По-интересно щеше да бъде, ако в Пакистан се възкачи християнин диктатор и забрани със смърт мюсюлманството (или ходенето в джамия). Колко дълго би останал на власт? Това ми напомня за България, Русия и Албания по времето на комунизма. Заповедите са били еднакви, но изпълнението им и в трите държави - различно (за тези които не знаят, Албания е била християнска държава)