Задвежването е лесно.Маха се дръжката и на нейно място с двата болта се слага електрическото.Електромот ра и автоматиката са Украйнски.
Коша или вретеното се прави лесно .Махат се скарите за рамките и остават шпилките.Правиш два обръча ,разпробиваш за шпилките.Забравих трябва и един долен по малък обръч.Той държи рамките.Гледах барабан на СТОХИ.Всичко съм заварял с неръждаеми електроди и инверторен електрожен.Страхотни заварки и не съм заварчик.
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени
Над един тон мед вече е извъртяла.Оборотите не съм пускал на макс.Краката са малко слаби.Ще ги подсиля.Времето за изпразване на рамките е два пъти по пет минути.На пет минути максимално е направена автоматиката.
Еднакви са по химичен състав (10/18), но с различна кристална решетка, затова едните са магнитни, другите не. Широко разпространеното схващане, че неръждавейката "не я лови магнит" не е много вярно.
Ето малко обяснения за любознателните
http://magnumbodycare.com/pages/bg/n...na.php?lang=BG
http://www.cst.gr/?q=bg/node/25
Този пост е редактиран от BateMisho; 01.12.2015 в 23:39. Причина: пунктуация
[QUOTE=BateMisho;77474]Еднакви са по химичен състав (10/18), но с различна кристална решетка, затова едните са магнитни, другите не. Широко разпространеното схващане, че неръждавейката "не я лови магнит" не емного вярно.
Ето малко обяснения за любознателните
...............
/QUOTE]
Анджак. Това ми беше и въпроса, има ли значение магнита в пчеларството или трикчета само. След като е ясно, че състава не, а по скоро технологията на стоманата променят магнитните й свойства.
П.п. Тенкс за допълнителните обяснения. Викни си едно коняче на мойта сметка![]()
Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени
Йорданов, чест и почитания! Конякът свършил и си поръчах един дъмпъл, че не бях пил отдавна.
Наздраве на теб и на всички пишещи тук!
Центрофугите се правят от 304; 18/10 "НОНмагнетик" и най-вероятно от 430(не е изрично написано) " магнетик".Турците коректно обявяват марките стомана от която изработват центрофугите.Стоманите304 и 430 са различни по хим. състав и съответни качества и области на приложение. Сръбските центрофуги ги правят по поръчка на клиента от каквото той пожелае. Така пишат и при мене така и стана. Каквото поръчах това получих.
Не е маркетингова муха , а някои наши търговци къде от незнание къде от корист предпочитат да представят всички за еднакви. Малката разлика е , че производителите ясно отличават произведените от различни материали в ценовите си листи. Стомана 430 е доста по-евтина.
Изработването от 304 е свързано с изискването на добрата пчеларска практика меда да контактува само с материали предназначени за хранителни продукти.18/10 ; 304 е стоманата, която цял свят ползва за такива нужди.
Относно магнитните свойства е сигурно , че стомана 430 "се лепи с магнит". В това си свойство се отличава коренно от стомана 304.Най-лесно ще се убедиш като сложиш готварски съд от неръждавейка (ИНОКС , 304) на индукционен котлон. За тия котлони се изработват съдове от ИНОКС ( неръждавейка) със специални дъна.
От линковете на колегата, BateMisho ще се убедиш, че данните в тях са верни, но изводите му са погрешни.
Всички сериозни фирми за продажба на метали имат и таблици с данни на стоманите, които продават и можеш сам да си направиш изводите.
http://www.mina-21.com/nerujdaemi.pdf;
http://intermetal.bg/wp-content/uploads/standarti.pdf
По кратко не можах да го напиша.
Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!
Точно казано
В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))