Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
Ако познаваше поне малко от малко теорията на вероятностите, щеше да си наясно че един единствен рой нищо не доказва. Трябва да се направи изследване на стотици и хиляди роеве и да се вземе средната стойност на изследвания параметър, както и да се изчисли средноквадратичното отклонение на разбросите (сигмата). Чак след това може да се нарисува кривата на нормалното (Гаусовото) разпределение и чак тогава могат да се вадят статистически репрезентативни (верни) изводи.
"На български" :

Едно семейство нищо няма да докаже, защото може да съществуват 1 000 000 други, които да доказват точно обратното, а да не ги виждаш.
Тъй като отговора на въпроса е сложен, поставяме отговора в границите между точката Х и точката Y. По това разбираме дали е в границите на истината или неистината.

Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
Единичен случай НИЩО НЕ ЗНАЧИ от гледна точка на теорията на вероятностите. Това не го ли разбра или трябва да ти го обяснявам като на първокласник?
Изпреварих те или поне се опитах