Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2013
    Мнения
    35
    Купувача,навярно е като продавача!Това чудо на техниката е срам за пчеларя!!!!!!!!!!!!!

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от bobi mitrev Виж публикацията
    Освен ако си я купил за сувенир.
    Няма сувенир! Излъскахме я и я изпръскахме с клеева тинктура обилно. Трябва да свършим работа!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,043
    Чудя се защо се месите на хората, които купуват и продават, пък било то и реликви.
    Вие господа новоизлюпени пчелари, които умувате и не знаете как се е добивал меда преди години, ще ви уведомя. Тъй като не е имало центрофуги, питите са се мачкали с ръце и така се е извличал меда от тях (това е инфо от моя дядо лека му пръст). След като пчеларството се е развило и пчелите започват да живуркат в разборни кошери са измислени и центрофугите, но от поцинкована ламарина, като тази, която продава човека. Аз също съм работил с такава центрофуга преди време и вие ако сте били родени със сигурност сте яли мед от такава центрофуга, защото просто тогава нямаше други.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чудя се защо се месите на хората, които купуват и продават, пък било то и реликви.
    Вие господа новоизлюпени пчелари, които умувате и не знаете как се е добивал меда преди години, ще ви уведомя. Тъй като не е имало центрофуги, питите са се мачкали с ръце и така се е извличал меда от тях (това е инфо от моя дядо лека му пръст). След като пчеларството се е развило и пчелите започват да живуркат в разборни кошери са измислени и центрофугите, но от поцинкована ламарина, като тази, която продава човека. Аз също съм работил с такава центрофуга преди време и вие ако сте били родени със сигурност сте яли мед от такава центрофуга, защото просто тогава нямаше други.
    Напълно съм съгласен с теб. Но ти обърна ли внимание коша вътре колко е ръждясал. Ламарината просто вече е толкова амортизирана че кой знае какво попада в меда. При положение че има вече и що годе за същите пари неръждавейки - нови центрофуги, за мене "подчертавам - за мене" просто е нехигиенично да се върти мед в такава центрофуга.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •