Това лято заложих празна тръвна,пънчето-с две восъчни основи и един дебел клон от който по рано изкарах друг рой.Купих си лега и ги намазах отвътре и отпред на входа.Капаните бяха заложени в непосредственна близост до една редица свълбове в които имаше работещи роеве.Тръвната я сложих на земята върху бетонна плоча.Пънчето и клона ги маскирах в клоните на две дървета.След една седмица тръвната беше пълна.Подсилих едно семейство за слънчогледа и пак я заложих на същото място,като отново ги намазах с лега.След няколко дена тръвната отново беше пълна.Понеже беше края на юли прибрах тръвната и пънчето а клона го оставих.Това е всичкия ми опит с капаните.


Цитат
