Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 1063

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Аз ползвам http://www.swienty.com/shop/vare.asp...&vareid=115845 спазвайки инструкциите и при мен остава бяло вещество. Установих, че ако държа с 10-15 секунди в повечко като го извада от кошера и го топвам в кофата с вода и това бялото пада много лесно. Ако обаче съм сложил малко повечко ОК това бялото позалепва и трябва повечко да се накисне за да падне. Общо взето ако уреда е по топъл дакато до вадиш от кошера и го топнеш във водата по лесно пада остатъка. Доволен съм за сега от него, но третирането става много бавно 9 кошера на час. За един ден успях само 80 да третирам.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    877
    Аз спазвам точно инструкцията за начина на третиране. Не съм пробвал да включвам изпарителя извън кошера. Втора или трета година третирам по този начин и нямам проблеми с акара. Винаги съм предпочитал третирането да става ноември. При по-високи температури, кълбото е по-разпуснато и пушекът прониква по-лесно в него. И при мен производителността е около 10 кошера на час, плюс времето за изваждането и прибирането на изпарителя и материалите.

  3. #3
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от Kiril8305 Виж публикацията
    Колеги,обърнете внимание на следното :"When using liquid OA bees get wet and have to clean each other. The result is, the acid ends up in their stomach and during winter without a cleaning flight it shortens the life of the bees. Two treatments on winter bees might kill the colony. Liquid OA is a slow killer and bees will probably die after a few weeks or month instead reaching the next season.”

    С две думи - киселината остава в стомасите на пчелите и ако няма облитане скоро,тя скъсява живота на пчелите(става въпрос за късно третиране).Две третирания на зимните пчели,могат да убият семейството.Течната Оксалова киселина е бавен убиец и пчелите,може би ще умрат след няколко седмици или месец,вместо да достигнат следващия сезон.
    Това го казва Heinz Kaemmerer.Колегата Скутелатор намекна за това.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •