Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 127 ПърваПърва ... 715161718192767117 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 1262
  1. #161
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Пчелните майки от научно-изследователския им център в гр.Крагуевац се продават по 5 евро/бр. Същите са крайнка.

    Въпросът е колко от майките които произвеждат могат да ги продадат, особенно ако/когато покупката на майки не се субсидира (сравнено с годините когато има такава правителствена субсидия).


    ...имат само една пчеларска организация, която е национална. Същата се управлява от един председател и четири секретаря на ротационен и безвъзмезден принцип, като всеки може да се кандидатира.

    Има една приказка - като правиш бизнес с честен човек и ръкостискане е достатъчно (не е необходим договор), с нечестен човек - и договор няма да помогне. Няма нищо лошо в това да има една пчеларска организация, но повечето забравят че между вълци и овце съюз не може да съществува. Да се кооперираш с Ганчо и да му дадеш още по-голяма власт, обезсмисля всичко. Как в един момент създаваш нова организация, щото видите ли той е "врагът" , а в следващия го каниш да се кооперирате и се превръща в "чист" и добър. Какво кара хората да се заблуждават, че ако един човек е вършил едни неща преди, след като влезе в конфедерацията ще бъде по-различно?
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #162
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цялата ни държава с всичките си отрасли участва в едно голямо порно.

    ...Пчеларството е само един сектор, който както всеки друг е завладян от мафиоти...

    Да не обиждаме мафиотите - те не вземат залъка от устата на бедните. Нашите мафиоти са първокласни порно актьори за които на около 4 години, мирно и чинно ходим да ги преизбираме за да можем да им се възхищаваме и следващите няколко сезона.

  3. #163
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    За заинтересованите колеги.
    Срокът за есенните профилактични прегледи е удължен до 15 ноември. https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...32980760_n.jpg

  4. #164
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    Г-н Бонев,съгласен съм с вас,че трябва да се рине на дълбоко.Всичките ни браншовици са за предаване на скраб.Но има ли кой да ги върне?То на младите и кадърни хич не им се занимава с изгубени каузи(тази прилича на такава).Пък и по мои наблюдения(поне в нашия край) младите пчелари по регистрите ги има само защото бащи и чичовци ги пуснаха по програмите да вземат някой лев.Но дори и да се намерят ентусиасти какво ни гарантира,че и тях няма да ги купят?Според мен наред с браншовите организации в работните групи в министерството трябва да присъстват и редови пчелари.Тези пчелари да си ги избираме от всеки град или община и тяхното мнение да се чуе неред с това на браншовиците.Незнам как това може да се реализира но вие познавате законите по добре и ще сме ви(предполагам всички пчелари) благодарни за предложения

  5. #165
    [QUOTE=Светозар Каменов;30200]Само дето в зърнопроизводството покрай крупните производители и дребните вземат някой лев.
    Само дето забравяте , че голяма част от крупните зърнопроизводители са си баш мутри дето бият мачкат и дерът - за тях няма как да няма да има субсиди.
    Случайно да знаете , че вече имаме зърнопроизводитители обработващи около 1 мил.дка.?
    Ето до къде те са я докарали - заради субсидиите по големите гледат при продажбата на продукцията като покрият разходите да излязат на 0 и като вземат субсидиите за крупно количество земя , шапка на тояга.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  6. #166
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    ако знаех как да го направя, щях, но самият аз не знам. А и в МЗХ борбата беше да не ни се наложи съсзакон да имаме само една призната организация, защото познайте кой щеше да я яхне. А за отаналото мисля, че не си прав. Млади и честни хора има и те са тук сред нас.

  7. #167
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    За заинтересованите колеги.
    Срокът за есенните профилактични прегледи е удължен до 15 ноември. https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...32980760_n.jpg
    Някой чувал ли е че, от 01.11.2013 г. за да участваме по разните програми трябва да имаме сключен договор с ветеринарен лекар за обслужване на пчелина, в който договор минималната такса за месец е 15.00 лв. или 180.00 лв за година? Информацията ми е че, това им е сведено на съвещания в областните дирекции вчера или оня ден.

  8. #168
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Днес включих договор такова нещо не ми бе казано. Ако имаш достоверен източник провери за да вдигнем патардия

  9. #169
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Днес включих договор такова нещо не ми бе казано. Ако имаш достоверен източник провери за да вдигнем патардия

    Моят договор е за 2лв без ДДС на месец, а доктора каза: "това е формално, тези пари няма да ги търся "... и "януари нови догоеори....":
    А за удължаванетона срока, научиха от мен
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #170
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    http://video.foxnews.com/v/2803979830001/

    Вече системата е напълно функционална и се използва. Подготовката е отнела само 10 години. Добра работа Джери!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 17 от 127 ПърваПърва ... 715161718192767117 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •