Цитат Първоначално публикувано от scutellator
Да, но трябва разтвора да е с ниско захарно съдържание.

900гр вода
100 гр захар
35гр ОК

По около 50 мл на семейство с пулверизатор върху горните летви на плодника.
Третирането може да се повтаря през седмица-две или на колкото там си правиш прегледите.
Защо трябва да е с ниско захарно съдържание?Тази година мисля за пръв път да третирам с ОК.В пчеларския магазим ми коментираха че трябва да направи третиране 3 пъти през 7 дена,захарен сироп по 5 мл. на междурание с пчели.Но не съм питал за концентрацията на сиропа.От теб разбирам че трябва да е с ниско съдържание.