Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 403 от 404 ПърваПърва ... 303353393401402403404 ПоследнаПоследна
Резултати от 4,021 до 4,030 от общо 4035
  1. #4021
    Забранен
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    165
    Пчеларски район
    Троян
    Меда-долу,пилото-горе! При мен това работи есента.

  2. #4022
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Не знам как сте вие колеги, но днес ми хрумна да съпоставя тазгодишните си добиви на мед с миналогодишни. Оказа се че възлиза на 27,5% от този през '23г. и 31% от '22г.

  3. #4023
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,283
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Не знам как сте вие колеги, но днес ми хрумна да съпоставя тазгодишните си добиви на мед с миналогодишни. Оказа се че възлиза на 27,5% от този през '23г. и 31% от '22г.
    Може да почерпиш.
    2021г. от 15 кошера извадих 595 кг.
    Таз година от 14 извадих 50 кг.
    Ако искаш смятай в проценти.

  4. #4024
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    112
    Здравейте, и при мен добива падна под 50% спрямо миналата година, за съжаление, а тази година направих сериозна инвестиция, и се надявах на добра реколта за да възстановя разходите, ама не се получиха така нещата , надявам се догодина да е по-добре.

  5. #4025
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Тая жега и суша таковаха мамата на всичко. Тази година за първи път засадих 80 корена домати, досега по около 40 садях. Жената напролет ми вика: "Какво ще ги правим толкова домати?"
    Е, въобще не се чудим, защото добивите са посредствени. Вярно, много са вкусни, дали заради жегата или семето, но много малко. Просто явно от топлото няма завръзи. Домати по-високи от мен и само шума

  6. #4026
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,590
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Тая жега и суша таковаха мамата на всичко. Тази година за първи път засадих 80 корена домати, досега по около 40 садях. Жената напролет ми вика: "Какво ще ги правим толкова домати?"
    Е, въобще не се чудим, защото добивите са посредствени. Вярно, много са вкусни, дали заради жегата или семето, но много малко. Просто явно от топлото няма завръзи. Домати по-високи от мен и само шума
    Някъде бях чел, че е ,,Факт е, че опрашването на цветята е възможно само в "зоната на комфорт"
    П.П.То май при всички цветя е тъй това венчелистчетата са деликатна работа трябва си засенчване

  7. #4027
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,590
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Може да почерпиш.
    2021г. от 15 кошера извадих 595 кг.
    Таз година от 14 извадих 50 кг.
    Ако искаш смятай в проценти.
    То и моите проценти са едни такива никакви но не мих буркани

  8. #4028
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...но не мих буркани
    Какво ще рече това? Въобще не си си губил времето да центрофугираш щото не е имало почти нищо или си слагал направо в тенекии щото се е изсипало?

  9. #4029
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    739
    При мен добива си е един и същ .. Тази година хванах акация и много билков с малко слънчоглед примесен. Дефакто тази година имам най-хубавия мед по състав откакто съм пчелар. Миналата година нямаше акация, ама имаше повече слънчоглед. Дефакто аз съм много доволен тази година, но моите очаквания са много занижени. Хем имах рояци и кошерите станаха повече, хем има и мед ... По ми е интересно това което се случва с кошерите и колко ще оцелеят.. По много различен начин процедират пчелите тази година, сравнение с предишните. Аз имам наблюдения от 2018-та година, откакто започнах. Но и честно да си кажа не им се бъркам много. Гледам само да има вода и мед и лятото да ги засенчвам, както и да третирам за акар и тн ..

    И тази година за първи път съм им оставил по 1 магазин празен да стои, заради жегата и още са отворени отдолу. Утре мисля да махам изцяло магазините и да вдигам дъната. Просто покрай мен няма други пчелини и засега никога не съм имал проблеми с кражби. Това с магазина дето оставих да имат обем не съм сигурен дали е правилно, най-вероятно не, ама едва ли е фатално.

  10. #4030
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    82
    Добива щеше да е обичаен при мен, стига да бях Нострадамус, та да предвидя, че акацията ще цъфне толкова рано, че на 15 април ще е прецъфтяла вече. Толкова ранен цъфтеж питах и най- възрастните пчелари, никой няма спомен да е било. Инак много суша тая година, жегата твърде голяма.

 

 
Страница 403 от 404 ПърваПърва ... 303353393401402403404 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •