Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 677 от 677 ПърваПърва ... 177577627667675676677
Резултати от 6,761 до 6,766 от общо 6766
  1. #6761
    Акацията цъфти повсеместно... Сложих магазини, но в полето друга паша няма да има до юни месец!? Почвам да мисля дали си заслужава да се държат силни семейства в следващите 30-40 дни?! Не е ли по-добре да се направят отводки след акацията и преди слънчогледа да се обединят, дори и двумайчини семейства да се формират е вариант?! Другото е яко захар...

  2. #6762
    Вчера пчелата лети и танцува по питите като луда. Днес едвам си показва носа навън... По пътя наред с цъфналата акация имаше и доста такава (основно по-стари дървета), която дори не е напъпила!? Абе шантава година! Направих няколко отводки на маточници. Подсилих два "слабака" оставени на самотек от пролетта. Сложих нови рамки за градеж и така... Има една седмица напред с убаво време, след Гергьовден ще се види резултата от действията ми! Тогава ще цъфне и липата май, май...?!

  3. #6763
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    736
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Петров Виж публикацията
    Вчера пчелата лети и танцува по питите като луда. Днес едвам си показва носа навън... По пътя наред с цъфналата акация имаше и доста такава (основно по-стари дървета), която дори не е напъпила!? Абе шантава година! Направих няколко отводки на маточници. Подсилих два "слабака" оставени на самотек от пролетта. Сложих нови рамки за градеж и така... Има една седмица напред с убаво време, след Гергьовден ще се види резултата от действията ми! Тогава ще цъфне и липата май, май...?!
    Колега аз съм точно до Плевен почти и там точно така е с акацията както ти пишеш. Аз и на друго място споменах, тази година като цъфтеж се изравни и в предбалкана и в полето. Последно и при нас имаше такава която още беше напъпила леко но доста по-малко.

    Въпроса е че при мен няма липи за съжаление, съвсем малко .. Но и на мен ми е много интересно липата кога ще цъфне. Ама пък тълкова рано както ти казваш .

  4. #6764
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,664
    Пчеларски район
    Монтана
    Форума не работеше доста времем при мен, сега ме изненада, че пак го има. Отива си поредната трудна година, много суша и пак суша и сега отново суша. Най много да се добра до нулева година или на малка загуба. В тази суша вкараха по 2 магазина и толкова, дори и толкова не очаквах по едно време. Всеки ден се милим за дъжд, но го няма и това е. Най вероятно ще се наложи хранене, което май не харесвам.

  5. #6765
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    939
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ..ще се наложи хранене, което май не харесвам.
    какво да му харесваш като си е
    1. работа
    2. изваждане

  6. #6766
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,664
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    какво да му харесваш като си е
    1. работа
    2. изваждане
    Така де

 

 
Страница 677 от 677 ПърваПърва ... 177577627667675676677

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •