Да допълня, аз ги намирам като държа рамката на слънце под наклон около 45 градуса с изпънати ръце.
Да допълня, аз ги намирам като държа рамката на слънце под наклон около 45 градуса с изпънати ръце.
Сезона засега върви добре, след акацията и обилните дъждове цъфнаха ливади, а сега цъфна и липата (откакто я следя цъфти 1-10 юли), всички семейства получиха по още едно магазинче. Първият мед вече го запечатват и мисля след липата, да въртя всичко, след което и приключва при нас сезона.
В неделя претърсих трийсетина кошера, страшна жега беше на слънце. Но пък толкова кротки пчелите сякаш никога не съм ги виждал. Даже на покапал по таблите мед не налитаха, явно са заети с паша някъде. Тази година вече не лазят по земята като предните две години, така и не разбрах какво им беше. Ама и мед нямат. Акацията нищо не пусна, за липата ги подготвих, не беше цъфнала и заминах на море, като се върнах след десетина дни, тя прецъфтяла, а магазините празни. Нищо общо с миналата година. Сега откъде носят не знам, изглежда редовните валежи са благоприятни за ливадите.
На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
"Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин
Сега в събота и неделя махнах и последните магазини, сложих им преградната дъска и зад нея освободих по една пита от меда. Падна работа, но и падна и малко медецтъкмо ще си платя препаратите за есенното третиране
. Тази година ще използвам Vitafeed gold за нозематозата, преди около 5 години ми го дадоха и ги третирах - бях много доволен от резултата но уви после ударих на камък - не е одобрен за БГ и нямаше внос. Трябваше да ходя до Румъния да си купя но това така и не се случи. Та миналата седмица както си разглеждам нета и споменавам нам си кой че не ми излизат сърбите "Гордиан" да си поръчам ленти за акара и форсапил и хоп в пчеларски център южен го видях, веднага алото - зърррр, поръчка.
В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))