Битка на фронта,навсякъде падат снаряди и летят шрапнели.Един войник си изправил главата над окопа и шрапнела му отнесъл половината мустак.Закарали го в лазарета в безсъзнание.Доктора направил бърз оглед и след кратко размишление отишъл до съседната маса,където лежала починала мед.сестра.От нея пришил липсващия мустак на войника.На изписването се срещат и доктора пита:
- Как е войниче,всичко наред ли е?
- Наред е и много ви благодаря докторе,само не мога да разбера,защо вече като пикая, присадения ми мустак все трепери.