Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 25

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Схема за кредитиране от страна на ДФЗ за пчеларите по НПП 2016

    Отварям тази тема, защото днес получих информация, че сравнително малко пчелари ползват Схемата за кредитиране, която ДФЗ е създал специално за нашата пчеларска програма. Накратко - ДФЗ може да кредитира всички пчелари, сключили договор за подпомагане по НПП 2016, но за целта трябва да се подадат допълнителни документи.

    http://www.dfz.bg/bg/darzhavni-pomos...ma-pchelarstvo

    Схемата за кредитиране е следната:
    1. Пчеларя подава заявление за кредитиране и съпътствуващите го документи
    2. ДФЗ сключва с пчеларя договор за кредит
    3. Пчеларя трябва да участвува със самоучастие, което се смята по някакви формули, и обикновенно излиза някъде около 20-25%
    4. Пчеларя сключва догорор с доставчика на лекарства, кошери, отводки и др.
    5. Пчеларя прави превод със собствени средства на доставчика (сумата за съучастие 25%)
    6. Доставчика дава фактура за тази сума
    7. Пчеларя представя фактурата в ДФЗ
    8. ДФЗ доплаща останалите 75% на доставчика
    9. Всичко това се случва сега при договарянето с доставчиците, като така пчеларя си гарантира, че ще бъде включен в списъците за доставка на доставчиците
    10. През активния сезон пчеларя си получава заявеното оборудване или отводки
    11. На 15-ти Октомври ДФЗ се разплаща с пчеларя, като си прихваща дадената като кредит сума

    Ползата за пчеларя от цялата тази схема е, че сега той инвестира само 25% от цялата налична сума, необходима за закупуването на кошерите и отводките. Ако се не използва схемата за кредитиране, аванса който се заплаща сега е около 50%, и още 50% преди получаването на стоката - тоест пчеларя инвестира 100% от сумата и после чака 15-ти октомври ДФЗ да му я върне.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Това може ли да се използва,ако поръчваш от Европейска Държава?

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Схемата е специално разработена само за бенефициентите по НПП 2014-2016, сключили договор с ДФЗ за получаване на пари по програмата. Схемата позволява 100%-овото самоучастие от Февруари до 15-ти Октомври да бъде сведено само до 25%-ово самоучастие.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Човече, с банките става все по зле и аз съм на Про Кредит, но от февруари месец от 1 лв на месец за подръжка ги направиха 8 лв, защото съм ЗП и ми запорираха 250 лв, който не мога да ги тегля. Този месец гледам някаква нова такса 'операции на машини' още 5 лв. До миналата година плащах по 1 лв подръжка и 2 лв за карта, общо на година излизаше към 35-40 лв, а сега за година ще надхвърля 180 лв само защото трябва да имам разплащателна сметка. Големи кожи съдират и няма на кой да се оплачеш.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    И аз бях във Про Кредит но когато ми съобщиха че във фирмената сметка трябва да има минимум 250лв.си закрих сметката и се преместих във ДСК.
    Към момента ДСК-ми изисква да има само 10лв минимум във фирмената сметка.Закриването на сметката става за 10мин.и ти връщат наличните пари във сметката до момента.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    общ. Чипровци, обл. Мон
    Кредитирането е мисия невъзможна. След десет дена ходене по мъките се отказах. Оказа се, че в ДФЗ Монтана никой от служителите не е наясно какви документи трябва да се попълнят. Трима различни служители, три пъти попълване, защото "колегата" не бил много наясно с материята. Едната служителка даже искаше аз да платя цялата сума на доставчика, а после те щели с кредита да ми ги възстановят. Яд ме е че си загубих времето. По-добре да не бях чел темата.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Кой пчелар има време да ходи по банки,да се занимава с банкиране ,програма 2016 и т. н . Аз нямам такова време и не ми се занимава! Ако самата процедура по отпускане на субсидия на пчелар беше така лесна,както пчелар като отвори кошера и знае какво да прави ,всичко щеше да е ОК,но уви,НЕ Е ! Досадни чиновници те гледат умно и те не знаят какво трябва да изискват ! Всичко в тая държава е така завоалирано и ясно като прясна боза,че ти се отщява от всичко !
    СМЯХ,СМЯХ И ПАК СМЯХ ,А СЛЕД ТОВА ---БЛАЖЕНСТВО !!

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от batboby Виж публикацията
    Кредитирането е мисия невъзможна. След десет дена ходене по мъките се отказах. Оказа се, че в ДФЗ Монтана никой от служителите не е наясно какви документи трябва да се попълнят. Трима различни служители, три пъти попълване, защото "колегата" не бил много наясно с материята. Едната служителка даже искаше аз да платя цялата сума на доставчика, а после те щели с кредита да ми ги възстановят. Яд ме е че си загубих времето. По-добре да не бях чел темата.
    не е така .Първо в банката откриваш сметка вземаш от там бланки за кредита и с тях във разплащателна от там пак в банката и си готов
    хубавото е че после няма 10% за годишната декларация

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Аз също съм в ДСК и съм доволен от тях.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от meho Виж публикацията
    Аз също съм в ДСК и съм доволен от тях.
    Лошото в ДСК е, че взимат % от парите когато теглиш. Ако си като мен, постянно да внасяш и да теглиш, работата отива на нагорнище.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •