Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 52

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK

    Електричество на пчелина

    Здрчвейте съфорумци . Въпросът ми е към тези които ползват електричество когато са на пчелина . Естествено че най бързия и лесен начин е агрегат за ток. Друг начин по маломощен се явяват слънчевите панели и малките вятърни генератори. При тях неудобството е че са маломощни бързо свършват акомулаторите които зареждат. Друго неодобство е че когато няма слънсе панела работи на по малко от 50 % мощност. За тях казват че КПД -то им било 30 %. За вятърните проблема е когато няма вятър . Те обикновно не надвишават 300 вата на пълна мощнос. Казват че започбали да генерират енергия от 150 оборота нагоре .Вятъра от своя страна не е полезен за пчелите и изпарява нектара от цветовете . Любопитно ми е кой каква система ползва .

    П.П. - Най тихо работещия при много слаб вятър маломощен генератор който съм срещал по клиповете .

    Този пост е редактиран от batipej4o; 13.01.2023 в 19:22.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,030
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здрчвейте съфорумци . Въпросът ми е към тези които ползват електричество когато са на пчелина . Естествено че най бързия и лесен начин е агрегат за ток. Друг начин по маломощен се явяват слънчевите панели и малките вятърни генератори. При тях неудобството е че са маломощни бързо свършват акомулаторите които зареждат. Друго неодобство е че когато няма слънсе панела работи на по малко от 50 % мощност. За тях казват че КПД -то им било 30 %. За вятърните проблема е когато няма вятър . Те обикновно не надвишават 300 вата на пълна мощнос. Казват че започбали да генерират енергия от 150 оборота нагоре .Вятъра от своя страна не е полезен за пчелите и изпарява нектара от цветовете . Любопитно ми е кой каква система ползва .

    П.П. - Най тихо работещия при много слаб вятър маломощен генератор който съм срещал по клиповете .

    Аз мисля, че панелите са най - доброто решение.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Тези които вадят мед на място агрегати ли носят ?
    Преди време бях се навил да сикупя една Хонда 2 000 за 2 000 пари но след като прочетох че тези 2 000 са само пикова мощност а реално са 1 600 - 1 700 вата се позамислих . И когато прочетох че имало Хонда и Хонда стопирах нещата. Разликата била че едната била с медни навивки а другата с алуминиеви. Алуминиевите греели и ако ги товариш прегаряли.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,042
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Тези които вадят мед на място агрегати ли носят ?
    Преди време бях се навил да сикупя една Хонда 2 000 за 2 000 пари но след като прочетох че тези 2 000 са само пикова мощност а реално са 1 600 - 1 700 вата се позамислих . И когато прочетох че имало Хонда и Хонда стопирах нещата. Разликата била че едната била с медни навивки а другата с алуминиеви. Алуминиевите греели и ако ги товариш прегаряли.
    Нещата трябва да тръгнат от консуматорите, т.е. сумарно каква ти е консумираната мощност, за да прецениш необходимата производствена. За какво ще ползваш произведената ел.енергия?

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нещата трябва да тръгнат от консуматорите, т.е. сумарно каква ти е консумираната мощност, за да прецениш необходимата производствена. За какво ще ползваш произведената ел.енергия?
    Тя мощноста никога не е в излишък. Нещо като суджука .Ако напълниш 10 кг . е добре но ако напълниш 20 кг . е по добре.
    С питането ми искам да разбера кой вариант ще е най добър за мен . Намерил съм едно местенце без ток че за това питам кой как се справя с тока когат той липсва.
    Очерава се да прекарвам там по седмица и повече.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,042
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Тя мощноста никога не е в излишък. Нещо като суджука .Ако напълниш 10 кг . е добре но ако напълниш 20 кг . е по добре.
    С питането ми искам да разбера кой вариант ще е най добър за мен . Намерил съм едно местенце без ток че за това питам кой как се справя с тока когат той липсва.
    Очерава се да прекарвам там по седмица и повече.
    Ето, че излизат условията на които трябва да отговаря енергоизточника. Електрически генератор, задвижван с двигател с вътрешно горене е за кратковременно производство, съответно консумация на електроенергия. Следователно трябва да си изградиш система от природен източник. Най разпространените са два - ветрогенератори или слънчев панел, при които е задължително да имаш къде да складираш произведената ел.енергия. това е в общи линии. И сега следва отново въпроса - какви консуматори и с каква мощност ще имаш, за да се прецени какъв да бъде производителя и склада на енергия. Това, за разлика от суджука, може да ти коства голям разход на средства при преоразмеряване или пък недостиг на енергия. За това е необходимо да се намери оптимален вариант.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •