Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 149 от 149 ПърваПърва ... 4999139147148149
Резултати от 1,481 до 1,485 от общо 1485

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1481
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    942
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    ...В тез жеги,пилото се излюпва с ден-два по рано и акара не успява да съзрее или съзрява едва 10-15%....
    Това, най-вероятно, донякъде е точно така. Намерих една пълзяща миналата седмица, с един "бледолик" върху нея, както ги наричаше Данчо. Явно не му бе стигнало времето, за да "избистри" цвета. И определено не беше много витален. Другите, тия с червеникаво-кафевия цвят, като ги сваля върху работната ми повърхност, което е капака на един кошер за ремонт и реставрация, припкат като луди, щото им пари под крачката, че е на слънце. За около 4-5 секунди се изпичат на нагрятата плака
    Като стана въпрос за кошера за ремонт, намерих сили и го отпочнах последните дни на Юли. Три дни си поиграх с подръчните материали и инструменти и започна да прилича на нещо. Остават някои дребни детайли и ще отива за боя. Трябва, като отидем да вадим медеца към средата на месеца, да нащракам някое фото. Въпреки, че тука за да се качат снимките, трябва да се кастрят и осакатяват, което е доста дразнещо. Та може и във вайбъра да ги кача. А може и нищо от това да не направя, щото съм на морето и така съм се омързеливил, че ще е истинско чудо да свърша нещо различно от това да се наливам с биричка и да ми плещи устата

    п.п. А да, за акареца споко, тоя мач съм го играл. Една година времето позволи чак към 10.09. да тртетирам и имах нулева зимна, тъй че не е толкова фатално!Замислете се защо

  2. #1482
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    867
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията

    п.п. А да, за акареца споко, тоя мач съм го играл. Една година времето позволи. д чак към 10.09а тртетирам и имах нулева зимна, тъй че не е толкова фатално!Замислете се защо
    Аз тоз мач го ритам вече 12 година и то без третиране......,като най-важното е,пчелата да е здрава,а тя е здрава,когато има достатъчно разнообразна природна храна.

  3. #1483
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    238
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Аз тоз мач го ритам вече 12 година и то без третиране......,като най-важното е,пчелата да е здрава,а тя е здрава,когато има достатъчно разнообразна природна храна.
    На малки до средни пчелини,може и да минеш без третиране и то до някое време.Ама на големите нивата на акари са високи и заразяването е скоростно.
    Ако чакаш хляб да ядеш от пчели/пчеларство само със природна храна няма да избараш много.
    Сега му е времето да се третира ( след медосбора !) и да се свали максималко акара от работника.

  4. #1484
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    867
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Ако чакаш хляб да ядеш от пчели/пчеларство само със природна храна няма да избараш много.
    .
    Ако чакам хлаб от пчели,небих ги набутал на куп с още десетина пчелина в района.

  5. #1485
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    739
    Това може би е разкочничето при мен, че няма никакви други около мен. Акар почти не съм виждал, на тестовете винаги е бил много малко, да не кажа никак и никога не съм имал дори и подобия на кражби ... Мисля че това е основната причина. И това че имам 10 кошера, които постоянно се увеличават .. въпреки че не искам ..

 

 
Страница 149 от 149 ПърваПърва ... 4999139147148149

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •