Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 316 от 496 ПърваПърва ... 216266306314315316317318326366416 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,151 до 3,160 от общо 4956
  1. #3151
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    А на мен пък не ми се пълнят тенекии. Медът от центрофугата го наливам направо в матуратора. От там, направо в бурканите. Лесно, бързо и удобно! Нито веднъж не съм го наливал в тенекии. Мед, кристализирал в тенекия, много по-трудно се прехвърля в буркани.

  2. #3152
    Наблюдател
    Регистриран
    31.08.2016
    Мнения
    3
    Някой ще каже ли нещо сериозно за ЦЕНАТА НА МЕДА НА ЕДРО последно известна цена,име на фирма и т.н.Че го обърнахте на разносна търговия

  3. #3153
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз пък ще ви разкажа за една ЧИСТО ТЕОРЕТИЧНА СХЕМА, която разбира се НЕ СЕ ПРИЛАГА ОТ НАШИТЕ ЧЕСТНИ ИЗКУПВАЧИ.

    Та образува се сборна проба, и след това в нея се добавя точно определено ПРЕДВАРИТЕЛНО ИЗЧИСЛЕНО количество КУМАФОС, ИНВЕРТАЗА, и 2-3 от най-масовите АНТИБИОТИЦИ. Пробата се изпраща за изследване, и естествено показва наличието на тези вещества, но изкупвача знае ТОЧНОТО КОЛИЧЕСТВО, което е сложил. И ако в пробата е толкова, значи всичко е наред. Ако в пробата е повече, значи меда е кофти.

    Това обаче не е важно. Важното е, че изкупвача притежава протокол, в който има изобилие от Кумафос, Инвертаза и разни други антибиотици. Това му дава правото да отиде в МЗХ, да размаха сноп от такива протоколи, и да обяви, че в България меда масово се фалшифицира, и масово се използват антибиотици. МЗХ веднага отреагирва и прави един кофти деминимис, с който да накаже "кофти" пчеларите.

    Нещо повече. Звъни някой пчелар и пита изкупвача защо не идва да му изкупи надупчения мед. Получава отговор, че в меда му има инвертаза и антибиотици, и ако той нададе вой, дори му изпращат протоколите по мейла. На пчеларя му провисва джуката и се съгласява да си продаде меда на ниска цена (все пак това "доказано" е проблемен мед).

    Тази история е напълно измислена и всякаква прилика с действителни лица и събития е чисто случайна. За наша най-голяма радост в България изкупвачите са честни и почтенни, и въобще не им е хрумвало да правят такива кофти номера.

  4. #3154
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    И една пак чисто хипотетична схема, как могат да се избягнат в много голяма степен тези номера:
    Нарича се предварителен договор. Идва изкупвача, сядат с продавача и договарят цената и срока на вдигане на партидата мед. Записват я в договора и се подписват. Едва тогава изкупвача има право да взема проби, но по две - една за него и една за пчеларя - затворени и запечатани с подписите и печатите на двамата. В договора е записано изрично, че при лоша колективна проба и възражения от конкретния пчелар, неговите проби се изпращат за самостоятелен анализ. Ако те са читави, анализа се плаща от изкупвача, ако не - от пчеларя. Всеки да си прави сметката. Анализа се повтаря само за показателя, за които колективната проба не отговаря на изискванията. Ако изкупвача иска да си върже гащите, че меда после няма да бъде подменен, запечатва тенекиите с неразрушим печат, но заплаща и 10% капаро, което губи ако не спази срока. До тогава меда е запазен само за него. В договора се предвиждат и съответните неустойки за забава на вземане и плащане на меда или при решение на пчеларя да сключи друг договор в този период. Да видим тогава кой накъде ще мърда.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #3155
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Идеята с договора и с контролната проба е много добра. Хайде да седнем и да измислим един договор, и след това да го публикуваме в интернет пространството и в пчеларските вестници. И от сега нататък всеки един пчелар да предлага сключване на договор с изкупвача.

    Още от сега мога да кажа какво ще стане - некоректните пчелари и некоректните изкупвачи ЩЕ ОТКАЗВАТ ДА СКЛЮЧВАТ ТОЗИ ДОГОВОР, и така още на етап договорка ще се разбере НА КОГО НЕ МУ Е ЧИСТ КОСЪМА.

  6. #3156
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Искам да попитам някой знае ли какво с тава с меда ако има антибиотици в Сърбия?

  7. #3157
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Идеята за договора е добра и се надявам да бъде изготвен такъв договор и пуснат които иска да си го изтегли... т.е. да не остане само на думи....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #3158
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Идеята за договора е добра и се надявам да бъде изготвен такъв договор и пуснат които иска да си го изтегли... т.е. да не остане само на думи....
    Аз си го записах като задача, но с доста нисък приоритет. Ако някой реши да изненада всички пчелари и да публикува за обсъждане някаква бета версия на един такъв договор, ще съм му безкрайно благодарен.

  9. #3159
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз си го записах като задача, но с доста нисък приоритет. Ако някой реши да изненада всички пчелари и да публикува за обсъждане някаква бета версия на един такъв договор, ще съм му безкрайно благодарен.
    А аз разчитах на теб понеже имаш опит в това отношение
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #3160
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията




    Тази история е напълно измислена и всякаква прилика с действителни лица и събития е чисто случайна. За наша най-голяма радост в България изкупвачите са честни и почтенни, и въобще не им е хрумвало да правят такива кофти номера.
    Изобщо не е измислена историята. Единият герой го спомена ти, аз ще спомена другия : Апимел.

 

 
Страница 316 от 496 ПърваПърва ... 216266306314315316317318326366416 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •