Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 280 от 676 ПърваПърва ... 180230270278279280281282290330380 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,791 до 2,800 от общо 6760
  1. #2791
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Т..... Дали да сме единни и да “държим“ за по-добра цена или пак да сме единни и да предложим количества(които количества БИ трябвало да доведат по-добрата цена)......... Всеки си преценява.
    в тази връзка миналата седмица имаше събиране на пчеларите от цялата община нещо което се случва сигурно за първи път от '90 години насам и където ми е единия пчелин. Хубавото е че поне 90 % от колегите уважиха поканата, а единствената тема бе изкупната цена. След дебат на места малко по-разгорещен накрая всички се обединиха около мнението че никой пчелар на територията на общината няма да продава мед под 5-5.20 лв. Разбира се остава да се види дали ще се удържи на дадената дума. Дори кмета на Община обеща да предостави помещение и охрана ако се налага да се събере меда на едно място както и пълната си подкрепа....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2792
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Дори кмета на Община обеща да предостави помещение и охрана ако се налага да се събере меда на едно място както и пълната си подкрепа....
    Адмирации за този кмет.

  3. #2793
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вчера проверих 2те най калпави майки, поддържат 4 рамки с пило. Значи има хубав принос.

  4. #2794
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    А при мен има следния случай,една супер калпава и прошарена майка която смених преди месец с друга,от същия производител,ми направи впечатление че много бавно сваля сиропа.Днес я отворих и същата работа,половин рамка прошарено пило и мноого празни килйки,май ще я обединявам.Язък че и двете майки бяха/са тазгодишни.

  5. #2795
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И нещо друго забелязах, осите са в пъти по-малко от лани. И са едни такива тънички, слабички.... Лани бяха дебели, едри....и много, много.

  6. #2796
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Пръсканията за Дерматита - останали са по издръжливите в концлагерите първо давали фира по пълните цигулявите по малко
    То затова в другата тема постат за световно абе по страшно и от вегани

  7. #2797
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ами много-много не ме вълнува защо е така. Просто се набива на очи. А мисля, че природата си знае какво и как. Па ако верно се замисля, най-вероятно е от скапаната година. Май беше хладен(да не кажа студен). Няма плодове, сега вече е 2 месеца суша. За пръскания против дерматит по говедата, нямам информация да е правено в моя район, така че това отпада.
    П.П. А някой има ли инфо за биологията и развитието на осите?

  8. #2798
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    А при мен има следния случай,една супер калпава и прошарена майка която смених преди месец с друга,от същия производител,ми направи впечатление че много бавно сваля сиропа.Днес я отворих и същата работа,половин рамка прошарено пило и мноого празни килйки,май ще я обединявам.Язък че и двете майки бяха/са тазгодишни.
    Третирай против акар незабавно /може и неколкократно, зависи с какво и как/, прехвърли й от различи семейства 1-2 рамки със затворено пило и по възможност подхранвай поне две седмици - два пъти седмично с по 300-400гр. сироп. П.С. Имах няколко такива които от 10 дена се пооправиха и вече са по-добре и на пчели и на пило. Провери и за варовито пило, но при силна опаразитеност, пилото е много прошарено и е възможно да се заблудиш за качествата на майката.
    Keep Walking...

  9. #2799
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Силно прошарване на пилото особенно през август е сигнал за две други заболявания преди силна опаразитеност. Не я изключвам от възможните причини но ...
    ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ПРАВИТЕ И ЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ .

  10. #2800
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Варостопа го сложих на 2. 08.Днес правих тест за опаразитеност на 5 кошера,от 70 до 100 пчели.Няма нито един акар.Ще му придам две рамки с пило и ако пак е така ще дам проба за изследване.Съмнява ме за остър паралич.Със сироп подхранвам от началото на август през ден по 200 гр.Другите семейства го опоскват за секунди,а въпросното за 36 часа.

 

 
Страница 280 от 676 ПърваПърва ... 180230270278279280281282290330380 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 35 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 35 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •