Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 72
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    ИДЕИ ЗА ПОВИШАВАНЕ НА ПРОДАЖБИТЕ НА МЕД

    Втора година нещата с пазара на едро не вървят добре. На мен лично много ми допада този национализъм които проевяват германците, французите, ирландците като предпочитат мед и пчелни продукти от техни си пчелари. И вместо да чакаме на някой да дойде и да ни изкупи меда, държавата да ни даде нещо, защо не помислим как да повишим продажбите си на дребно. Затова и отварям тази тема.
    Единственото за което ще помоля е за сериозно отношение.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Първото и най важно нещо е РЕКЛАМАТА. За жалост в България много малко пчелари инвестират в реклама на мед.

    Ето една:
    Утре е празник в Елена сигурно поне 20-30 хил. гости ще дойдат какво ми пречи м/у мезетата да продавам мед с големи букви на етикета ,,ОТ ЕЛЕНСКИЯ БAЛКАН"
    10лв буркан. Според мен 1 т. /може и повече/ ще го продам за тия три дена. Ако се хареса на някой нали се сещате, че на етикета ще ми има и координатите. И ето ти клиентела за поне 5 години напред. Но аз няма да съм щастлив, защото не съм продал моя чист мед, а съм продал ЕЛЕНСКИ БAЛКАН.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 14.10.2016 в 06:28.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    От миналата година на пчелина (селото) прилагам така наречната система на честта. Пред портата съм оставил масичка с напълнени няколко буркана с мед, кашон с два вида буркани празни, няколко пластмасови лъжички за еднократна употреба и една 25 кг пластмасова кофа с канелка. На табелата която съм написал съм посочил вида му, че може да го опитат, ако искат сами да си напълнят мед и цена като съм сложил и една касичка да пускат парите. Принципно съм целия ден из двора и пчелите и виждам какво става но по важното е че не стоя там и не чакам някой да дойде специално за мед.
    Първоначално които минеше и след това ми викаше защо съм оставил меда там нали ще мине някой и ще го открадне. Моя отговор винаги е бил голяма работа 5 кг мед.... Е да ама за цяло лято никои не открадна нищо а вместо това си купуваха. Минават, четат, хилят се, някой изяде 1-2 лъжички мед и което е по интересно повечето след това бъркаха в джоба си и пускаха кой 50 стотинки, кои 20, кои 1 лев... Някой взима бурканче и свири показва парите и ги пуска в касичката.... Преди ми отнемаше по 15-20 че и повече минути за 1-2 буркана пазарене за цената ама от кои мед да е и т.н. .... миналата година ми коства да прежаля няколко буркана и малко мед.... та общо взето това е с продажбите на пчелина...
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 14.10.2016 в 20:33.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Аз вианги подарявам първия буркан мед! Който не иска да му го подаря, не му продавам. При мен това просто е закон!

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Както писа Борката и според мен това е много важен момент клиента да опита.Аз също предлагам това на клиентите,След като му отворя тенекия и усети аромата и опита 100% купува 1 буркан

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас


    Ето го пътя, ставаме и овчари или се кооперираме с такива. Кеф ти мед, кеф ти мляко.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Питали ли са ви : вашият мед , какви болести лекува. Ако е : да -- какво отговаряте?

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Питали ли са ви : вашият мед , какви болести лекува. Ако е : да -- какво отговаряте?
    Да, питали са ме. Всеки път различно в зависимост кой ме е питал. Това е много важно, а не повтаряш като папагал едно и също, че не знаеш какво друго да кажеш.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Споделено от Димитър Димитров в фейса в група Пчела Добрич. Не мога да копирам написаното от него, но това е сайта в който си продава меда.
    http://www.flohmarkt.at/suche/essen-trinken/honig

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    "Ако искате сами да си продадете медът в западна Европа, както аз почнах да го правя, можете директно да публикувате сами своите обяви в сайтовете им за купуване/продаване на мед, както правят много хора и от източна Европа, от Унгария, Румъния, Полша и др. Като пример ще Ви дам един австрийски сайт, където можете да видите обявите на тези хора и където можете всички Вие български пчелари да го правите също, не се осланяйте само на българските прекупвачи ( да Ви режат главите). Обърнете внимание, че пчеларите си посочват цената на видовете мед сами, а не както при нас "на колко ще ми го купиш"...., и няма предлагана ЦЕНА НА ЕДРО под 4 евро !! "


    Ей, да не задръстите сега Дунав мост-2.

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •