Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 320 от 496 ПърваПърва ... 220270310318319320321322330370420 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,191 до 3,200 от общо 4956
  1. #3191
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Днес продадох моя мед букет на цена 4.20лв на Апитрейд (коректни и точни както винаги, на 20-я ден след взимането на пробите дойдоха и за меда). На колегите които изчакват и задържат своя мед им пожелавам успешната му реализация на по високи цени!!!

  2. #3192
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз пък се полакомих за малко по-висока цена и влязох в комуникация с Апимел (Симеон Станчев). И както можеше да се очаква, те се опитаха да ме измошеничат. Минаха повече от 2 месеца, откакто им се обадих и ми надупчиха меда, и все още не е продаден. Нещо повече - обявиха, че в него има инвертаза, кумафос, някакви антибиотици, захар в излишък и въобще всякакви други примеси с изключение на Уран 235. А аз знам, че това няма как да го има, но както и да е.

    Предполагам, че ми отмъщават за това, че в МЗХ се обявих срещу тях и писах протестни писма против тях. И сега прилагат собствената си мафиотска схема срещу мене. Да, ама този път са сбъркали човека. Всеки един разговор с тях и всяко едно обещание (и лъжа) са записани, и няма да ми мигне окото да ги извадя в публичното пространство или да ги занеса в МЗХ. Не е необходимо да чакам изследванията, за да докажа техните лъжи. Достатъчно е да се чуят телефонните разговори, за да разбере човек, че те два пъти не казват едно и също нещо.

    Този път обаче попаднаха на грешния човек. Амбицирал съм се да изпратя изследвания в Интертек и независимо дали това ще ми струва 2 или 20 хиляди лева, аз ще науча къде е истината, и с конкретни доказателства ще разбия мръсната схема, която години наред се прилага върху българските пчелари. Схемата вече е ясна, трябва само да се понатрупат още малко доказателства. При това не говорим само за измамите, които прилагат към пчеларите, а и за измамите въобще с вноса на китайски или украински мед, както и за измамите към Червения кръст и всичко останало. Понаимвам някой друг изобличаващ документ, но никога не съм си мислил, че ще ми се наложи да ги използвам. Сега обаче явно ще се наложи.

    Накратко:
    Поисках си официална оферта за изследвания от Интертек, и цените се оказаха съвсем поносими. Ако не изследваме за антибиотици, всичко останало са цени, съизмерими с тези в Българските лаборатории. Явно досега изкупвачите са ни лъгали, че изследванията им са свръхскъпи. Това не е така. Самият Симеон Станчев в разговор ми твърди, че заради мене е похарчил 1700 EUR за изследвания, за да открие че точно моя мед е фалшив, но според Интертек изследванията на проблемните показатели могат да се вместят само във 100-150 EUR.

    И такаааа...
    Вече съм взел проби от моя мед и съм ги изпратил както в Интертек, така и в още една контролна лаборатория. Както вече разбрахте, парите в случая нямат никакво значение. Важното да се разбие схемата на мафиотите от Апимел и да стане публично достояние (и достояние на МЗХ). Така че когато набера достатъчно доказателство, очаквайте нова интересна тема със описание на схемата на Апимел, с уличаващи документи, уличаващи телефонни разговори и всичко останало, като си му е реда. Тази схема е много мащабна и включва измами не само в България, но и в целия Европейски съюз. Обикновен мед се пробутва на Германците за биологичен, и ще ми е много любопитно какво ще кажат те за това, когато го научат от мене (или от немските медии).

    А докато всичко това се случи, мога да ви посъветвам само едно - избягвайте да си имате вземане-даване с АПИМЕЛ (Симеон Станчев), независимо от това какви звезди ви свалят от небето. Това е част от тяхната схема, а вие сте нещастните опитни мишлета, участващи в тази схема като жертви.

  3. #3193
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Иначе най-накрая вероятно ще си продам меда на Апитрейд, защото са честни и почтени. Евала им правя и се чудя как оцеляват в тази среда от мафиоти и мошеници. Има и други честни и почтени изкупвачи, които странят от мафията и които СТРАДАТ ОТ ДЕЙСТВИЯТА НА МАФИЯТА. Е сега вече настана времето мафиотските схеми на Апимел да бъдат разбити, и надявам се, че ще намеря поддръжници в тази борба.

  4. #3194
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А ето и няколко документа от ИНТЕРТЕК , които бяха достатъчно любезни да отговорят на нашия мейл за по-малко от половин час. За който не знае, ИНТЕРТЕК е лабораторията, в която нашите изкупвачи си правят изследванията:

    Актуална ценова оферта от преди 2-3 дена: Intertek Food Services_Price List_Honey_September 2016.pdf

    Форма за заявка за изследвания: Sample Submission Form - Intertek Food Services - Bremen - Germany V1.pdf

    Препоръки за изпращане на пробите: Sample Shipment Recommendation 2016.pdf

    Форма за заявката: Order Submission Form - Intertek Food Services - Bremen - Germany V1.pdf

    Важна информация за зявките за изследване: Guidelines for Order & Sample Submission Forms - Intertek Food Services - Bremen - Germany V2.pdf

  5. #3195
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Общи условия за работа с ИНТЕРТЕК: AGB Intertek June 2014-english.pdf

    Контакти с ИНТЕРТЕК (по какъв въпрос с кого да контактувате): Contact List - Intertek Food Services - Bremen - Germany.pdf

    Максимално допустими дози на пестицидите в меда: Pesticides GC+LC Honey Aug 1st 2014.pdf

  6. #3196
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Колега си продаде липата на въпросната фирма, на добра цена, даде проба и за слънчоглед. След негово обаждане след около 20 дни отговорът им бил ,че в меда има инвертиран сироп. Лично го познавам и съм убеден че това не е вярно, той даже и хранилки няма.

  7. #3197
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Добър ден ела в действителността Апимел търсят показатели с 0 затова продават после меда за био

  8. #3198
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    За това аз съм решил да се регистрирам по наредба 26 и си въртя синджира и няма да се моля на никой.Скоро отварят мярката за 15к еуро която я спряха мисля с тия пари точно там да инвестирам.

  9. #3199
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Спрете с този "фалшив мед".
    Няма фалшив мед, има проблемен мед.

    На всеки може да се случи да сбърка някъде в техниката си на работа и да стане фал. Това не означава, че той е измамник.
    Във всяко производство са възможни грешки, а никъде другаде тези грешки не се възприемат като опит за измама.
    Още малко и ще поискат криминализиране на проблемния мед. 2 години затвор за пчелар с ХМФ над 0,001мг/кг Ако годината е лоша и произведеш зеленчуци с ниско качество, тогава ти престъпник ли си?!?! Откога българския съд се премести в МЗХ?!?!
    Представете си, че утре има някакъв световен проблем с меда и търговията спре, това означава, че нашите прекупвачи няма да купуват мед, а пчеларите няма да вземат де минимис.
    Няма никаква логика във всичките наредбички, които уж гарантират качеството на меда. Много добре знаем как е писани и откого! Вождовете които толкова много харесвате, влизат в МЗХ и забравят кой ги е пратил там. Защитават интересите на този, който плати най-много. Като бутнат някой лев и на служители в МЗХ...какво се чудите, че толкова бързо влизат интересите на няколко фирми?!?


    МЗХ продължават да прокарват интересите на няколко фирми, а е крайно време ДАНС да ги посети ОТНОВО. За тези табелки ще бъдат хвърлени милиони левове, а ефекта от тях е предварително ясен. След 1-2 години, тези табелки ще бъдат заменени с други и отново някоя фирма ще вземе няколко милиона.
    Как не са се сетили да маркираме всяка една рамка с баркод?!?! Охааа... 100 кошера Х 12 рамки минимум = 1200 табелки х 3-4лв = 3600-4800 лева Оха.... и като смениш 2-3 рамки на кошер на 3 години...охааа... Няма да давам повече идеи
    Нали се сещате, че тези табелки не трябва да могат да се местят от един кошер на друг? Всяка табелка ще бъде защитена!
    Какво точно ще се следи с тези табелки, че не се сещам? Почти всеки път като правя отводки и забравям къде съм оставил питите с майките и става една лудница. Как си представят майката от кошера с номер XXX-XXX-001 да остане в този кошер или да се сетя точно къде съм я хвърлил?!?!
    Защо не монтираме по един RFID чип на всяка майка?!?! ОХАААА какви пари ще паднат...

    Усещате ли, че отново искат да ви изнасилят или вече сами давате?!?!

    АЗ ПЧЕЛИ НЯМАМ!
    (Матеев, обясни им в МЗХ какво значи тази мантра.)

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #3200
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз пък се полакомих за малко по-висока цена и влязох в комуникация с мошениците от Апимел .
    Миналата година и аз се полакомих да спечеля 20 ст отгоре на кг на вече уговорена цена и почти финализирана сделка, но в последствие се оказа че вместо да спечеля, изгубих 30 ст, за това тази година (и в тези „смутни“ времена) реших да не рискувам и да заложа на сигурното (явно не съм роден за „меден спекулант“). Иначе ако трябва да съм честен и откровен Апимел въпреки съмненията ми, бяха отзивчиви и сравнително бързо и без увъртания ми изпратиха „заветното“ удостоверение за качество за пред ДФЗ, иначе методите им на работа са ми до болка познати.....

 

 
Страница 320 от 496 ПърваПърва ... 220270310318319320321322330370420 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •