Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 100
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    30.10.2014
    Мнения
    2

    Откраднаха ми кошерите

    Здравейте колеги.
    Макар че не знам дали всички са колеги.Има някой се занимават с една долна работа това е кражбата на кошери.Не знам имат ли страх но да знаят че пипна ли ги прошка няма да има.Преди четири години започнах с четири отводки от тях развих 22 пчелни семейства силни здрави в нови сандъци без да бързам исках всичко да стане естествено отглеждах ги с много любов,лишавах се от много работи но ми доставяха страхотно удоволствие.На28 март отидох да ги видях бяха много раздразнени но не обърнах внимание и реших на 1 април да отида да сложа магазини и да разцепя някой че бяха на по 8 рамки пило повечето.Взех си отпуска и когато отидох ми прималя любимите ми пчели ги нямаше,4 годишният ми труд отиде при някой който ще се нарече колега на някоя сбирка ще седнем заедно ще обсъдим проблеми и т.н.Не се прави така колеги всеки трябва да започне от някъде и аз помагам на някой който иска да завъди пчели но това е КРАЖБА не само на кошери а на труда любовта и надеждите на човек.Утре вие може да сте в същата ситуация.Така че

    Моля Ви ако някои се е сдобил с 13 бр.крадени кошери 6 бр. Дадан блат 10 рамкови проидводство на Екокошер Стражица 2,5 см.дебелина 6 бр.12 рамкови произведени в Дорково 3,5 см.дебелина 1 бр 6 рамков.Мога да ги позная, повечето са надписвани на много места с моите имена рамките са надписани на някой направил съм допълнителни подобрения на 10 рамковите имат крака боядисани различен цвят от кошерите.Така че ако някой нещо види или се усъмни ще бъда благодарен на всякаква информация. Благодаря ви предварително колеги телефона ми е 0884808998 Петър.Не се притеснявайте да ми се обадите ако се съмнявате в нещо ще бъда дискретен и ще проверя всеки сигнал.Забравих да кажа от Враца съм макар че за крадени кошери няма значение най вероятно не са в района вече.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Тц тц....просто не знам какво да кажа.Дано по някакъв начин се намерят,а на извършителя оня горе ще му плати!

  3. #3
    Само който не виждал празни кошерите си,не може да разбере мъката на стопанина им!!Проклети да са ръчичките които са направили злото,но и да не подмина оня който е дал поръчката.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колега, съжалявам за случилото се. И на мен ми се е случвало, а като знам как се прави пчелин..... Много жалко. Съсипана държавица е тази България. БОГ да ни е на помощ.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    30.10.2014
    Мнения
    2

    Не знам дали е жалко или тъжно за втори път в растояние на 1 месец ми откраднаха коше


  6. #6
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Някой се гаври с теб,но ти не направи ли нещо за сигурноста след първия път. Наистина е много грубо това,а ако ги хванеш жандармерията ще дойде да ги пази.Ако не си се отказал трябва да помислиш за охраната преди да има трети път.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Това си е работа на пчелар. Обиколи околните села,но първо рапитай каде им са пчелините.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Има и непчелари, които заработват грешни пари!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Има и непчелари, които заработват грешни пари!
    Да, като после ги продават на пчелари, на които им е ясно, че са крадени, но купуват.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Да споделя и аз кошмарите на един приятел.Кошерите му бяха на полето до един блок с рапица.Отива той и какво да види цялото ремарке го няма барабар с кошерите.Добре че полицаите си свършиха бързо работата-понеже е станало същия ден когато е открил че ги няма.Някакви хора са видели джип да тегли ремаркето и са запомнили номера му.Оказа се че са от съседното село и бяха прибрани в един двор с високи дувари за да не се виждат.Горкият щеше да получи удар от притеснение.За такива трябва затвор.

 

 
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •