Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Един страхотен сайт

    Днес попаднах на един страхотен сайт: http://gis.wwf.bg/mobilz/

    Сайта е направен заради горите в България, но съдържа подробна информация и за много други неща - например можете да видите кадастъра (контурите) на всеки един имот в България.

    Но най-интересното е друго - можете да проверите в района на вашия пчелин има ли например акациеви или липови гори, и колко декара са те.

    Кефя му се на този сайт вече 2 часа. Имайте предвид обаче, че началното тръгване е малко трудно. Особенно менюто в ляво - зарежда се последно, след като се е ъпдейтнала всяка една информация по картата. Ако имате проблем с Internet Explorer - ползвайте Google Crome. След това започнете да разцъквате менюто и да се кефите .....

    За да видите какви гори има около вашият пчелин - просто чукнете върху картата върху даден имот, и веднага ще изскочи прозорче с параметрите на гората в дадения имот. Аз за нула време си изясник къде около моите пчелини има акация и липа и къде е голо и безнадеждно. Около 2 от пчелините ми буквално няма нищо и май ще се наложи да ги местя.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    И на мен много ми помогна да си обесня едно две неща... Благодаря.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    В моя район не показва вярно възрастта на горите. А една гора, която я садиха по програма(преди7-8г някъде) въобще не е отбелязана. Иначе помага да намериш имоти тук-там. Даже си намирам моите имоти, които обработвам.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тоя сайт показва какво има,а да ли е така?Тук няма инфо колко е била незаконната сеч и кога е била?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    За района около мене (който познавам много добре) мога да кажа, че картата е много далече от истината ... голи каманаци където нищо не расте (и то сериозна територия) е писано за иглолистна гора, там където е само глог и шипка са го писали "дъб" .... така, че не му вярвайте много! Но поне ориентира кое е частна, общинска и горска територия

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    При мене пък много вярно си показва видовете гори и тяхната позиция. Не са актуални само участъците, където някой е правил незаконна сеч.

    Както всяка една база данни, поддържана от държавни служители, и тука може да се очаква, че ще има неактуални или направо сбъркани участъци. Вина за това обаче имат и самите хора, които не спазват закона и не подават вярна информация след сеч или след засаждане на нови насаждения.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    30.08.2013
    Мнения
    45
    100% съгласен с колегата kartagen27. При мен пък има места където има отбелязани с един вид растения , а на практика нищо общо.
    Пиша като човек,който познава района,като 5-те си пръста.Пчеларя за да разбере къде има медоностна растителност единствения
    вариант е - сам да види физически кое какво е
    , а не да вярва на врели некипели сайтове,камо ли на хора да плаща или да вярва на
    празни думи. Всичко е направено с цел печалба. За мен лично сайта дава информация къде е и ще се унищожават гори. И както се
    спомена...къде е частна и къде държавна собственост.Излиза май...че поголовно се сече държавни масиви и се изнасят...всъщност има
    цял филм на тази тематика направен от "зелени балкани" и снимки от самия филм:
    http://alein.org/index.php?page=torr...9b77de051e8b23

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Сайта е много доволен. На много от нас не е полезен тъй като около Етъра няма как да се сече ей така просто и затова информацията е достоверна за Матеев. Иначе на мен ми помогна да вида кое,къде и защо

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    При мен също горите отговарят на описаното,в землището на втория ми пчелин обаче открих липова гора за която не знам и утре ще отида на място да проверя дали е така!

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    30.08.2013
    Мнения
    45
    Цитат Първоначално публикувано от npachovski Виж публикацията
    Сайта е много доволен. На много от нас не е полезен тъй като около Етъра няма как да се сече ей така просто и затова информацията е достоверна за Матеев. Иначе на мен ми помогна да вида кое,къде и защо
    Сайта не е живо същество за да е доволен.Второ,защо още маса хора са още в летаргично състояние не знам? Гледай тук,като спомена за П.Парк Българка:

    Хайде обясни ми какви са тези червените сектори и какво дирят там ?Те във Витоша посягат и къде ли не...ти за П.П.Българка ми говориш...
    Докато не се спазват законите от най-големия бедняк до най-големия богаташ и всеки да стои на топло за дълго,ДРЪЗНАЛ да отсече и едно
    дърво,докато съдебната система е с краката нагоре - така ще е !
    Още утре мога да отида да сека където кажеш и никой няма да ми каже нищо,защото всеки разсъждава:"това не е мое - не ме засяга".Това е.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •