Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 44 от 60 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 431 до 440 от общо 599
  1. #431
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Добре заварил,
    Като гледам зелените кръгчета, ще падне раздвоение на личността. Прогнозирам.

  2. #432
    Потребител
    Регистриран
    14.03.2015
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    Извинявай , ама не мога да сдържа аналогиите дето ми идват наум за престъпника дето станал най добър полицай, или затворника станал надзирател...
    Радвам се за избора на Матеев, и за това че си се съгласил!
    Че той почти се молеше, к'во се е съгласил

  3. #433
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Svetlyo Виж публикацията
    Че той почти се молеше, к'во се е съгласил
    Да, молих се, но от ъгъла с голям БАН на челото. Като ти гледам датата ти на регистрация и броя на мненията ми е чудно как си достигнал до това заключение?

  4. #434
    Потребител
    Регистриран
    14.03.2015
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Да, молих се, но от ъгъла с голям БАН на челото. Като ти гледам датата ти на регистрация и броя на мненията ми е чудно как си достигнал до това заключение?
    Кзаха ти,
    ..."совите не са това което са"

  5. #435
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Подписвам декларация на Гугъла, че съм съгласен да ползва личните ми данни. Той щял да ги ползва в мой интерес.
    Повреди ми се пежото. Търся части в гугъла, а той ми дава линкове за ловене на рояци. Нямах голяма полза от това.

    Получавам телеграфен запис срещу извършена услуга. Записа е изпратен на три имена и адрес /не е указано ЕГН и др,/.
    Пощаджийката /с основно образование/ ми разпечатва касова бележка където трябва да си напиша с химикал: трите имена, пост. адрес, ЕГН, номер на лична карта, от кого и кога е издадена и отдолу подпис. Цялата тази работа в-у термохартия / след няколко месеца черното изчезва и остава само химикала./ Излиза че аз съм се подписал на празен лист и цялата работа – в мой интерес.

    Каква е тази българска пазарна икономика, та всеки се е загрижил за моя интерес и никой не се грижи за собствения си интерес. Нали пазарната икономика се изгражда на взаимни интереси. Те таа работа не ми е ясна. /ей ти кога порасна?/

    Когато продам един буркан мед на някого, нито аз се интересувам от личните му данни, нито той от моите. Давам му меда, вземам парите и АРИВИДЕРЧИ.
    Понеже меда ми е истински, същия този човек пак идва, но води приятели и съседи. Интересно - техните лични данни също не ме интересуват. КЪДЕ ЛИ ГРЕША???

  6. #436
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    ...... Когато продам един буркан мед на някого, нито аз се интересувам от личните му данни, нито той от моите. Давам му меда, вземам парите и АРИВИДЕРЧИ.
    Понеже меда ми е истински, същия този човек пак идва, но води приятели и съседи. Интересно - техните лични данни също не ме интересуват. КЪДЕ ЛИ ГРЕША???
    Никъде не грешиш, и си напълно прав, но само когато описваш такива идилични картини. А сега ми кажи какво би направил, ако:

    1. Някой дойде пред сергията ти и започне да крещи, че си глупак и простак, а медът ти е фалшифициран боклук .....
    2. Някой дойде пред сергията с кирка, и започне да троши бурканите с мед .......
    3. Накой дойде зад сергията, и започне да изнасилва жена ти ........

    Да продължавам ли? Ще продължаваш ли да си радетел на анонимноста, или ще искаш да знаеш кой е този, за да предприемеш някакви действия (помиряващи, съдебни или отмъщаващи).

    Ако живеехме в ИДЕАЛЕН СВЯТ, наистина няма проблеми всички да сме анонимни, и всички да раздаваме любов и уважение помежду си. За съжаление обаче НАШИЯТ СВЯТ Е РЕАЛЕН, форумът - също. И в този реален свят има ВСЯКАКВА ИЗМЕТ, срещу която трябва да се води някаква форма на борба, ако останалите свестни хора (които са мнозинство) искат наистина да си живеят живота мирно, тихо и с любов един към друг.

  7. #437
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Никъде не грешиш, и си напълно прав, но само когато описваш такива идилични картини. А сега ми кажи какво би направил, ако:

    1. Някой дойде пред сергията ти и започне да крещи, че си глупак и простак, а медът ти е фалшифициран боклук .....
    2. Някой дойде пред сергията с кирка, и започне да троши бурканите с мед .......
    3. Накой дойде зад сергията, и започне да изнасилва жена ти ........
    Явно ще трябва да сложа табела "Ако някой иска да изнасили жена ми зад сергията, най-напред да си остави личните данни. В противен случай да не пипа."

  8. #438
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Според мене е крайно време да порастнете, и да разберете, че в съвременното общество всяко едно ограничаване на личната свобода или принуждаване за излизане от анонимност е свързано именно с голямото количество ЗАКОНОНАРУШИТЕЛИ и други ПРЕСТЪПНИТЕ СУБЕКТИ, които не желаят да спазват общоприетите норми за поведение. Те трябва да се контролират и ограничават в техните антиобществени прояви, и една от най-меките форми за това е ИЗЛИЗАНЕ ОТ АНОНИМНОСТ на всеки един член на обществото.

    Ако не го разбирате, ще ви дам един пример:
    Как според вас можем да ограничим терористичните прояви с отвличания на самолети и последиците от това - катастрофи, блъскане в сгради с много хора, заложници, изнудвания и т.н.?

    Отговор 1: Спираме да използваме самолети и се връщаме на кораби и леки коли. Ако започнат да отвличат и тях, връщаме се на коне и каруци.

    Отговор 2: Ограничаваме личната свобода НА ВСИЧКИ ПЪТНИЦИ. Караме ги да излязат от анонимност, проверяваме им документите, багажа и дори при съмнение ги събличаме голи и ги гледаме на ренген. Забраняваме им да носят със себе си пушки, пистолети, взривоопасни вещества и дори джобни ножчета.

    Това със самолетите е същото като 1 000 000 други аспекта от нашия живот, при които всички търпим някакви ограничения в името на това да живеем колкото се може по-мирно и по-спокойно без войни, без терористични актове, без убийства, без кражби и дори без дребни хулиганства.

    Ако горната случка със самолетите я бяхме поставили на обществено обсъждане преди 20 години, щеше да бъде критикувана от над 99% от всички пътници, но след 11 септември всички си седнаха на гъза и осъзнаха, че строгия контрол по летищата НАИСТИНА Е НЕОБХОДИМ.

  9. #439
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Явно ще трябва да сложа табела "Ако някой иска да изнасили жена ми зад сергията, най-напред да си остави личните данни. В противен случай да не пипа."
    Радвам се, че най-после започна да мислиш по въпроса. Това е похвално. Да, ама на следващото изнасилване ще осъзнаеш, че табелата не помага. И пак ще се наложи да мислиш. И ще въведеш някакви по строги мерки, и така няколко пъти подред докато най-после не измислиш наистина работещ метод.

    Сега осъзнаваш ли най-важното от цялата тази история? Ще ти го синтезирам, за да не ти се налага да мислиш:

    Ако сложиш около сергията си 10 метрова бетонна ограда с 4 картечни гнезда по ъглите, най-вероятно никой няма да успее да изнасили жена ти, но в същото време и никой няма да дойде да си купи мед.

    Другата крайност е да накараш жена си да идва чисто гола на сергията и услужливо да се разчеква и надупва на всеки един клиент. Така със сигурност ще реализираш огромни продажби.

    Тебе обаче не те устройват тези две крайности. Иска ти се нещо междинно, при което някакси да ограничиш свободата на своите клиенти, налагайки им някакви ограничения (на всички без изключение), като в същото време да загубиш колкото се може по-малко от тях (тези с голям ....... ). И понеже не знаеш как да го постигнеш, започваш по метода проба-грешка да търсиш нивото на ограничения, което ДА Е ПОНОСИМО ЗА ВСИЧКИ и в същото време да изгони от сергията колкото се може повече от тези с голям ........

    Ще ти се наложи последователно да въвеждаш все по-строги и по-строги мерки, предотвратяващи изнасилването на жена ти, като в същото време ще търсиш някакъв компромисен вариант, при който да загубиш колкото се може по-малко клиенти.

    Сега предполагам се усещаш, че и аз търся накакъв работещ междинен вариант между двете крайности - картечните гнезда по ъглите или чисто гол, разчекнат и надупен.

  10. #440
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ако горната случка със самолетите я бяхме поставили на обществено обсъждане преди 20 години, щеше да бъде критикувана от над 99% от всички пътници, но след 11 септември всички си седнаха на гъза и осъзнаха, че строгия контрол по летищата НАИСТИНА Е НЕОБХОДИМ.
    Явно ЦРУ и тайните служби са постигнали целта си!

 

 
Страница 44 от 60 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •