Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Виж как се получава противоречие. Ти хем постоянно ни баламосваш с разни пчеларски проблеми като най изявения пчеларИН, хем като ти се даде задачка, като на такъв се отплесваш, като кучка от х.й.
    Проблема? Проблема явно си има решение и много от пчеларите са го открили, иначе досега отдавна да сме се занулили. А и мозъци бол. Това ТИ, това Друмев, това Славчо....и ред други знайни и незнайни....
    Противоречието е само в твоята глава! Винаги е така - един вижда възможен проблем и го посочва, други го анализират и посочват възможни решения, трети тестват предложените решения, намират верното и го дават на всички. Явно при пчеларите този процес някъде се прекъсва и решенията не стигат до всички.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Противоречието е само в твоята глава! Винаги е така - един вижда възможен проблем и го посочва, други го анализират и посочват възможни решения, трети тестват предложените решения, намират верното и го дават на всички. Явно при пчеларите този процес някъде се прекъсва и решенията не стигат до всички.
    Вярно, че проблема ми е в главата, че не ми дава импулс към някой пръст с който да натисна един бутон. На пчеларите нищо не им липсва, а някои неща са им в повече, като например нерегламентирани пръскания и безхаберието на държавата към пчеларите и проблемите им, които именно тя им създава, към пчелите, като се тровят и се унищожават като изключително важна популация.
    Ти и още няколко малоумници, смятайки, че като сте измислили някаква система за оповестяването и решавате проблема. Напротив, удължавате го, задълбочавате го и отвързвате ръцете на пръскачите и управниците по лесно да си измиват ръцете. Затвор? Друг път.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Вярно, че проблема ми е в главата, че не ми дава импулс към някой пръст с който да натисна един бутон. На пчеларите нищо не им липсва, а някои неща са им в повече, като например нерегламентирани пръскания и безхаберието на държавата към пчеларите и проблемите им, които именно тя им създава, към пчелите, като се тровят и се унищожават като изключително важна популация.
    Ти и още няколко малоумници, смятайки, че като сте измислили някаква система за оповестяването и решавате проблема. Напротив, удължавате го, задълбочавате го и отвързвате ръцете на пръскачите и управниците по лесно да си измиват ръцете. Затвор? Друг път.
    Има вече над 5000 пчелари, регистрирани в системата. Това е около една трета от всички пчелари в БГ. Защо ли го правят, ако не виждат смисъл в това и регистрацията не е задължителна? И защо си мислите, че 5-6 души тук сте представителна извадка за мнението на пчеларите в БГ?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има вече над 5000 пчелари, регистрирани в системата. Това е около една трета от всички пчелари в БГ. Защо ли го правят, ако не виждат смисъл в това и регистрацията не е задължителна? И защо си мислите, че 5-6 души тук сте представителна извадка за мнението на пчеларите в БГ?
    На мен ми е по-интересно кпд-то и' какво ще е, да не се окаже много шум за нищо и язък за парите. А не дай си боже се окаже "от трън та на глог, че е по-висок", тогава ще настане една веселба, няма да е за разправяне. След няколко месеца ще има яснота

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    На мен ми е по-интересно кпд-то и' какво ще е, да не се окаже много шум за нищо и язък за парите. А не дай си боже се окаже "от трън та на глог, че е по-висок", тогава ще настане една веселба, няма да е за разправяне. След няколко месеца ще има яснота
    В известявнето няма нещо ново освен метода му. Прави се и сега с лепенето на обяви по кметствата. Сега ще се прави с SMS и mail на телефона на всеки пчелар. До сега се минаваше по веригата зърнар-> кмет-> пчелар. Сега едно звено отпада от веригата. Ами ти прецени кой метод е с по-високо КПД.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има вече над 5000 пчелари, регистрирани в системата. Това е около една трета от всички пчелари в БГ. Защо ли го правят, ако не виждат смисъл в това и регистрацията не е задължителна? И защо си мислите, че 5-6 души тук сте представителна извадка за мнението на пчеларите в БГ?
    Само толкова ли успя да измамиш?Изчакай догодина по това време какво ще ти кажат.Ако не те пребият някъде за благодарност.Ей, не наяде се бре!
    Ти ли плиткоумен дъртофелняк ще определяш кой е пчелар и кой колко акъл има .Подвивай си опашката, че току виж ти я обърнали навътре.Ай, си...
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    В известявнето няма нещо ново освен метода му. Прави се и сега с лепенето на обяви по кметствата. Сега ще се прави с SMS и mail на телефона на всеки пчелар. До сега се минаваше по веригата зърнар-> кмет-> пчелар. Сега едно звено отпада от веригата. Ами ти прецени кой метод е с по-високо КПД.
    Бих предположил, теоретично, че новия метод ще е с по-високо ниво на известяване отколкото стария, но на практика кпд-то може да си е същото като при стария метод. Не знам за теб в какво се изразява кпд-то на системата, но за мен ще е в по-малкото натровените семейства през 2021г в сравнение със средноаритметичното от предишните 3г да речем, като тази тенденция се запази и през 22г, 23 и т.н.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    В известявнето няма нещо ново освен метода му. Прави се и сега с лепенето на обяви по кметствата. Сега ще се прави с SMS и mail на телефона на всеки пчелар. До сега се минаваше по веригата зърнар-> кмет-> пчелар. Сега едно звено отпада от веригата. Ами ти прецени кой метод е с по-високо КПД.
    Ненормалнико , участието на местната власт в уведомяването гарантираше и отговорно отношение на кметовете при даване на разрешения за пръскане.Сега твоите господари, зърнарите се отърваха от тая пречка.Пчеларите сами с голи задници срещу зърнарската мафия с милионите и корумпираната администрация.А такива паразити като тебе само дразнят и без друго мачканите пчелари.Ай, се измитай !!!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има вече над 5000 пчелари, регистрирани в системата. Това е около една трета от всички пчелари в БГ. Защо ли го правят, ако не виждат смисъл в това и регистрацията не е задължителна? И защо си мислите, че 5-6 души тук сте представителна извадка за мнението на пчеларите в БГ?

    Ами напримерно аз съм се регистрирал.Не за друго,а да видим да ли греша.Сигурен съм,че не греша,но и искам да ви дам шанс...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Виж как се получава противоречие. Ти хем постоянно ни баламосваш с разни пчеларски проблеми като най изявения пчеларИН, хем като ти се даде задачка, като на такъв се отплесваш, като кучка от х.й.
    Проблема? Проблема явно си има решение и много от пчеларите са го открили, иначе досега отдавна да сме се занулили. А и мозъци бол. Това ТИ, това Друмев, това Славчо....и ред други знайни и незнайни....

    Обидно е това мнение Модернизаторе.Бат Боян е инжинер,а язе тракторист машинист 3 клас.Къде е той на акъль къде съм язе...Не можеш да сръвняваш слон с костенурка.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •