Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 50 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 491
  1. #341
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас




    Този е шефа.Някой знае ли кои членуват в асоциацията на изкупвачите?

  2. #342
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Последна информация. Утре 30.08 е насрочено заседание на УС на ФЗ и най вероятно в късният следобед ще са ясни окончателните условия. Дано за това кратко време и тези от фонда осъзнаят че някои от предварително спуснати условия са абсурдни. А най абсурдно то е че официално в работната група е включен представител на преработвателите.

  3. #343
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не беше той на срещите.... Потърси снимката на Румен Милев от РАМ Комерс.
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 31.08.2016 в 16:51.

  4. #344
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Някой знае ли кои членуват в асоциацията на изкупвачите?
    Ами това може би е държавна тайна... те и официален сайт нямат.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    В същност обвързването на помощта по деминимис с предаване на меда на преработвателни предприятия и наличието на сертификат издаден от тях си е чиста доза изнудване, а щом и държавната машина се впусна да подпомага преработвателите, като извива ръцете на пчеларите, то явно пчеларските организации вече просто ги няма. Тази помощ трябваше да бъде някакъв вид обезщетение за това, че точно МЗХ с идиотщината, която направи с пръсканията ни провали сезона и ни остави без пчели, те взеха, че почнаха и да се гаврят с нас. Знам, че сега някои ще потриват ръце, че може да облажат повечко, но помислете, че утре вие може да сте на мястото, на другите, които едва са вързали сезона или са с нулева година. За да не бъда погрешно разбран, във всички случаи (въпреки, че имам право) няма да подам документи за тази помощ. На практика изискванията са дискриминационни и насочват помощта към тези, които имат значително по-малка нужда от нея.

  6. #346
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Не разбрах какво значи проектотекст по деминимис. Това обаче не ме учудва, аз знам че съм тъп.
    Не мога да разбера защо този проектотекст не е публикован в сайта на ДФЗ за обсъждане, та ако ще и в сайта на министерството /което потвърждава че съм тъп /, и да си носят отговорност, а не Матеев да дава обяснения от рода „В този файл има нещо дето го няма”.
    Та цялата тема беше едно обсъждане на официален „проектотекст” или на „псевдопроектотекст”? И това не го разбирам, и пак по същата причина.
    Не разбирам защо г-н Бонев иска да се прави на тарикат, като се откаже от правата си по деминимис. Нали така други ще получат много и после ще трябва да връщат три пъти по много, което може да ги поозори малко.
    Затова предлагам да бъдем съпричастни и да си искаме парите по деминимис, надявайки се по-напористите пчелари да останат благодарни нам.
    В началото на годината положих малко усилия да регистрирам пчелин. Сега ще положа повече усилия /ако е необходимо / да отрегистрирам пчелин. Може би това е била целта на власт имащите /кой ли им я даде /.
    Сега сериозно: По деминимис няма да кандидатствам. Нека от това да се възползват бедните.

  7. #347
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Колеги, някой има ли информация дали се състоя съвещанието в МЗХ и ако ДА то какви са приетите изисквания за de minimis.

  8. #348
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Заседанието е било вчера но официално инфо ще има след като министърката разпише заповедта.

  9. #349
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    В същност обвързването на помощта по деминимис с предаване на меда на преработвателни предприятия и наличието на сертификат издаден от тях си е чиста доза изнудване, а щом и държавната машина се впусна да подпомага преработвателите, като извива ръцете на пчеларите, то явно пчеларските организации вече просто ги няма. Тази помощ трябваше да бъде някакъв вид обезщетение за това, че точно МЗХ с идиотщината, която направи с пръсканията ни провали сезона и ни остави без пчели, те взеха, че почнаха и да се гаврят с нас. Знам, че сега някои ще потриват ръце, че може да облажат повечко, но помислете, че утре вие може да сте на мястото, на другите, които едва са вързали сезона или са с нулева година. За да не бъда погрешно разбран, във всички случаи (въпреки, че имам право) няма да подам документи за тази помощ. На практика изискванията са дискриминационни и насочват помощта към тези, които имат значително по-малка нужда от нея.
    Защо трябва да си вързан с търговеца/преработвателя за реализиран мед? Ами ако продаваш цялата продукция директно? Или имаш реализация на по късен етап февруари - март? Що за дивотия е това?

  10. #350
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Новите правила за де мини мис са извиване на ръце и принуждаване да продаваш, независимо от цената, в полза на прекупвача. Като се замислиш субсидията е 8 лв. на кошер, което е 1 буркан мед. Ако извадиш една пита от корпуса и го изцентрофугираш, ще получиш около 3 кг. мед и няма да се молиш на прекупвач и държавата.Така, че тези 8 лв. , с които си мислят, че могат да ни изнудят да продаваме, просто се лъжат. Виж, ако бяха 50- 100 лв. можеше да се замислим.

 

 
Страница 35 от 50 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •