Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 351 от 683 ПърваПърва ... 251301341349350351352353361401451 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,501 до 3,510 от общо 6828
  1. #3501
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
    Мисля да пробвам с шперплат между магазина и плодника,но не знам къде да е дупката и колко да е голяма?
    Ако може инфо.
    Благодаря предварително!
    Аз зимата не ги закачам.


    Моля погледнете "Необходими познания за пчеларството" - "Базови познания" - "Пчелно семейство през неактивния сезон" - "Инвертиран сироп" - стр. 48, пост 475 - там са качени два файла. В Първия - http://pchelari.com/forum/attachment...8&d=1439653037 на фигура 7 от трета страница на файла е даден експеримент с четири различни отворени типа входове и според това - измерване на загуба в зимното тегло, априлската популация и спорите нозема. Пак в тази тема, има един анализ на Матеев № 506 по същия въпрос. Изобщо, за мен тази тема е най-ценното откритие в този форум до момента /още не съм го прочела и на 50%/, но ако нямате време, от пост 495 нататък са изключително полезни. Аз, понеже нямам нужните познания по физика, ще се доверя на това изследване и ще съобразя нагласянето на найлона максимално към варианта с най-добро презимуване на кошера. В края на краищата явно основното се свежда до това да няма капещ конденз върху пилото зимата.

  2. #3502
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Върнах 3-4 страници назад и не видях да питат за зазимяване. А разговора се завъртя около това къде и как да бъдат магазините и питите през зимата. Аз ЛИЧНО лани зазимих половината, тая година 0. Така, че вече не правя нищо. Последно съм правил преди 20-тина дни, да освободя някоя плодникова пита. Не навсякъде. Ама като тръгна разговора за магазините, па и нали да ти слушам съветите (не само на тебе) - ЧЕТА, ОСМИСЛЯМ, ЕКСПЕРИМЕНТИРАМ. В мойте книжки (стари и по-нови) навсякъде пише, цитирам: След последната паша и ваденето на меда, магазините да се върнат за почистване от пчелите и да се приберат в склада. АКО магазините зимуват на кошерите, трябва да се изолират от плодниците, защото това дезорганизира и смущава работата на пчелното семейство. АЗ ЛИЧНО приключих с ваденето на меда (много преди 15 август, върнах ги за почистване иииииииииии осмислям какво съм прочел! Пак да кажа, вече НЕ зазимявам, и ако трябва сега да изолирам плоника от магазина с найлон В НИКОЙ СЛУЧАЙ НЯМЯ ДА ГО НАПРАВЯ. М-у другото слагал съм найлон зимата иииииииииии не лоша смрад се получава.
    Додре, както кажеш. Сега тези магазини, като си ги поставил за почистване, какво се случва после с тях. Разбирам, че следващото отваряне на кошерите ти ще е напролет?
    Моите също са в това положение, но в началото на Октомври ще ги завъртя, медовите корпуси ще идат от долу и ще заменя покривната табла с найлон. Това за мен е зазимяването.
    И аз съвети не давам, така че не ме слушай.

  3. #3503
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Додре, както кажеш. Сега тези магазини, като си ги поставил за почистване, какво се случва после с тях. Разбирам, че следващото отваряне на кошерите ти ще е напролет?
    Моите също са в това положение, но в началото на Октомври ще ги завъртя, медовите корпуси ще идат от долу и ще заменя покривната табла с найлон. Това за мен е зазимяването.
    И аз съвети не давам, така че не ме слушай.
    Експериментирам....... Няма да е напролет. Минимум Октомври за Оксалова.....
    П.П. Съвети не даваш, пък някой като попита....отговаряш- ЧЕТИ. Това си е съвет, поне за мен.

  4. #3504
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    П.П. пък някой като попита....отговаряш- ЧЕТИ.
    Не ми слагай думи в устата. И това не правя.

  5. #3505
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    86
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Няма какво да чакаш още една година. Само ще си увеличиш разходите. Отказвай се докато е време, да не се разочароваш повече.
    Благодаря за съвета.Ще послушам хората, които наистина разбират от пчеларство във форума...ти ми звучиш доста неуверен.

  6. #3506
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Еййййй страшни сте, всичките имате кантари под кошерите си хихихихи. Те пчелите си намират сами мястото, ако няма място вътре, висят на брада отвънка. Между другото, една средна рамка пълна с мед не излизали ~2,5 кг.
    НЕ!!!! НО ТВОИТЕ СА МОДИФИЦИРАНИ И МОЖЕ ДА СЪБЕРАТ И ПО 3 КИЛА .Ти мед не ядеш, повече за продан.Нали това е твоето верую В ПЧЕЛАРСТВОТО. Интересно ми става как така даваш съвет да оставят 25 кила мед на отводка на корпус? Ами не се бъзикай с момчето,независимо че не е прощъпулник в пчеловъдството.Все пак уважи го заради любознателността му.Има ДБ,иска да пробва с корпусна ЛР. Помогни му де–имаш всички видове с–ми кошери.Имаш поглед,професионален върху нещата.Какво да кажем ние с гайдите,само ще го подведем.Предай му опита си да изсмукваш по 400 лв. от кошер и той ще ти е благодарен.Ако ме апострофираш,ще бъда принуден да си продам ноу–хауто по колко вадя аз от кошер/тръвна/.

  7. #3507
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    НЕ!!!! НО ТВОИТЕ СА МОДИФИЦИРАНИ И МОЖЕ ДА СЪБЕРАТ И ПО 3 КИЛА .Ти мед не ядеш, повече за продан.Нали това е твоето верую В ПЧЕЛАРСТВОТО. Интересно ми става как така даваш съвет да оставят 25 кила мед на отводка на корпус? Ами не се бъзикай с момчето,независимо че не е прощъпулник в пчеловъдството.Все пак уважи го заради любознателността му.Има ДБ,иска да пробва с корпусна ЛР. Помогни му де–имаш всички видове с–ми кошери.Имаш поглед,професионален върху нещата.Какво да кажем ние с гайдите,само ще го подведем.Предай му опита си да изсмукваш по 400 лв. от кошер и той ще ти е благодарен.Ако ме апострофираш,ще бъда принуден да си продам ноу–хауто по колко вадя аз от кошер/тръвна/.
    Хихихихи на всяка манджа мерудия, що ме връщаш един месец назад. Аз се опитвам да гледам напред, не като теб, само назад. Ама ти трябва да си бил в политиката, или на държавна работа, така хубаво лъжеш, чак мед ти капе от устата. Ама наистина си ГОЛЯМ ЛЪЖЕЦ. Айде дай линк каде съм казал, че досега съм спечелил 400 лв от кошер.

  8. #3508
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    що ме връщаш един месец назад. Аз се опитвам да гледам напред, не като теб, само назад. Ама ти трябва да си бил в политиката, или на държавна работа, така хубаво лъжеш, чак мед ти капе от устата. Ама наистина си ГОЛЯМ ЛЪЖЕЦ. Айде дай линк каде съм казал, че досега съм спечелил 400 лв от кошер.
    Не месец,година може би трябва да се върнеш за да си спомниш какво си писал на различни места във форума.Знаеш ли какво е лошото при теб–имаш къса памет,ама много къса.Жалко,а си толкова млад.Кат стигнеш моите години сигурно ще имаш пълна амнезия/мед. диагноза/Помисли си и започни да тренираш полукълбата в черепната кухина,особено зад теменния лоб. Твоето гледане напред си е чиста демагогия.Казваш,да съм бил в политиката–не мога да се определя като такъв.Тава е най–мръсното,отвратително занимание което бих практикувал.За мен политиците са плужеци,безкостни същества,мекотели които държат на думата си ден до пладне.За това кой от двама ни е ГОЛЯМ ЛЪЖЕЦ ще оставим да говорят фактите.Преди известно време написа ли че не си по програма–двамата с Чанко те апострофирахме че доста осмука от програмите.Само преди 20–на дена ти сам написа че си приключил с програмата.На кое да вярваме?Съжалявам че съм силно на Вие с компютъра,иначе щях да ти цитирам всички твои постове в темите в които сам се разобличаваш като ОГРОМЕН ЛЪЖЕЦ И ПОЗЬОР./ Пък и с това преструктуриране на форума ми стана много трудно намирането на дадено мнение/ Ако някой ми помогне и покаже стъпките за да ти намеря постовете в които си противоречиш и си показваш истинското лице,ясно ще си проличи лъжеца.За това, че печелиш по 400лв. от кошер имаш написани минимум 4–5поста,като отговор че се съмняваме в истинността на написаното.Сигурен съм,че и други колеги са ги прочели,не само аз и Чанко. Доколкото си спомням предлагаше му ноу–хауто за десетина бона.Може би ще поразровя форума /колкото и време да ми струва/ и ще ти покажа истинското лице.И като ги цитирам ще мога да използвам определенията които ти използваш без покритие.

  9. #3509
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Тука се описваш много добре:

    За мен политиците са плужеци,безкостни същества,мекотели които държат на думата си ден до пладне.За това кой от двама ни е ГОЛЯМ ЛЪЖЕЦ ще оставим да говорят фактите.

    Давай факти, но нямаш такива. Нямаш и куража да се извиниш, като госпожа Георгиева, която от предните ти постове не беше разбрала, че се заяждаш с други, а не с нея и те нареди подобаващо.

    Господин Матеев, моля господина Гогол да бъде банат завинаги от този форум поради лъжите му/ който не доказва/ и опитите му да създава конфликти спрямо мен и други потребители на форума.

  10. #3510
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    .......Господин Матеев, моля господина Гогол да бъде банат завинаги от този форум поради лъжите му/ който не доказва/ и опитите му да създава конфликти
    спрямо мен и други потребители на форума.[/COLOR]
    Пoтребителя Гогол получава официално предупреждение за BAN или дори за изгонване от форума. Причината - умишлено извършва двете най-тежки възможни нарушения на правилата на форума, а именно писането на КОНФЛИКТНИ ПОСТИНГИ и нанасянето на ОБИДА на други посетители на форума.

    Администратор


    Има си начини за културно водене на спор, без да се отправят обиди към отсрещната страна. Просто си цитирайте доводите и забравете за емоциите и за личностните нападки. Все пак спора се чете от хиляди пчелари, и всеки един от тях волно или неволно заема едната от двете страни. Никой обаче не одобрява грубите нападки и обиди. Те са признак на ниска култура и са доказателство за изчерпване на доводите на спорещия. Един вид - започнеш ли да обиждаш, значи вече си загубил спора, и всички останали го виждат това.

 

 
Страница 351 от 683 ПърваПърва ... 251301341349350351352353361401451 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 21 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 21 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •