Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 101 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 1002
  1. #471
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Кога се губи метила? В началото или накрая?

  2. #472
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Outcast Виж публикацията
    Темата за ароматите е дълга.
    Те се губят над 85алк° (по спомен). Дали да се гони по-чист продукт или по-ароматен, но с по-голям процент метил е субективен избор. Аз предпочитам да пия чист метилов алкохол, овкусен през джин кошницата.....
    А де....., метилов не ще да си пил, още по-малко чист, иначе не ти, а други щяха да пишат за това. Метиловия си върви тандем с етиловия отначало докрай, толкова, колкото е в пращината, и преварка не помага. Има си допустима доза и обикновено ракията е в норма. Виж, ароматите са друга работа и пряко зависят от начина на дестилация.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #473
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2016
    Мнения
    28
    Колега, argo
    Написал си голяма глупост.
    Метила, етила, маслата, пропанолите и водата имат различна температура на кипене, което позволява разделянето им.
    Да. Не съвсем пълно, но се стига с подобни апаратури до 0.2℅ метил в отделения етилов спирт.
    И това става за сметка на поддържането на конкретната температура на кипене и многократната микродестилация, която в такива апарати се УПРАВЛЯВА.
    Дробенето на отделните фракции е БАВЕН процес, който изисква апаратура с фино управление на подгряването и водата в дефлегматора и по тая причина в аламбиците не става.
    И за това добития в аламбик "етилов" спирт, ТРЯБВА да отлежава, за да се изпрят вредните метил, масла, и пропанолите.
    Не се обиждай.

    ПП
    За любителите на аромата на пращинярката има тарелчести колони, ама не знам като им видят цената, дали няма да им се отпие.

  4. #474
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Глупостта съм я цитирал по-горе от твоя пост: "Аз предпочитам да пия чист метилов алкохол" !!!!. Ти да не си самоубиец?
    И ти си в общата заблуда, че метанола може да се отдели от етанола при първоначалната дестилация, дори и на колона. За съжаление не може, заради взаимната разтворимост на метанол, етанол и вода. Преварката помага съвсем незначително за метанола. Това е част от рекламите на колони, за да върви продажбата им. Пращината, ако е с много метанол, значи е толкова калпава, че ракия от нея така и така не следва да се вари. Има си наредба за алкохолните напитки. Там е написано колко е допустимия метилов алкохол. За плодовата е най-много 10 000 мг на литър 100% алкохол, което е около 0,4 % за 40 градусова ракия. Този процент не е заслуга на сварилия ракията, а на естествения ход на процеса на ферментация и дестилация.
    Ракията е питие с плодов аромат. Може да се отдестилира само спирта на висока чистота, на специални промишлени колони, има технология, но това вече не е ракия, а суровина за уиски, джин, водка и фалшива ракия. Твоя пост е този, пълен с глупости. Една от тях е за отлежаването, където щели да се изпарят разни неща. Не да се изпарят, а да се окислят трябва тези неща, за да се омекоти вкуса на ракията. За целта аерират ракията, слагат я в бурета да поеме кислород през дъбовите дъски, да поеме и аромат и цвят от дървото, и т. н. И да знаеш, че онова, от което боли глава, и заради което отделяме първака, не е метанола.
    Така че, като рекламираш дестилационна колона, изтъквай за какво служи и какви са действителните и преимущества, а не да заблуждаваш пчеларите с врели-некипели и да наричаш глупости коригиращите мнения.
    Аз се захванах по-миналата година с направата на моя казан и взех, че се пообразовах по въпроса. Съветвам те да направиш същото. Като начало препоръчвам сайта http://www.rakiyata.com/forum/index.php
    Този пост е редактиран от agro; 20.07.2016 в 18:16.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #475
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2016
    Мнения
    28
    Колега, ама ти продължаваш с глупостите. В тия системи първо се извлича суров ( нефрагментиран) спирт и след това се дроби. Няма да споря с теб. Блъскай с аламбика и каруцата. Аз ще си карам с колоната и автомобила.

    ПП
    И моля не ми промотирай тоя форум, защото половината в него са казанджии , производители на МЕДНИ аламбици и респективно ловци на балъци

  6. #476
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ами определено цената на ракията аламбик, е доста над тази от колоната.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #477
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2016
    Мнения
    28
    Това и МОБИЛНОСТА са още едни от преимуществата на тая система. Отделно с нея си варя бира и извличам флорални води.
    Мнението ми е, че такава система трябва да има във всеки дом.

    ПП
    Не съм производител или промоутър.
    Приемете, че писаното от мен е един различен начин на "пчеларстване".

  8. #478
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Колега jordanov,аз не си плащам варенето на ракията на литър,а плащам като цяло на казан.Колко ракия излиза,казанджията не го интересува понеже ми е приятел.
    Аз съм доволен от резултата-той доволен че не пуска касов бон,както е по закон.

  9. #479
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Да бе Фреди, знам отлично как стоят нещата. Просто си ми много симпатичен и затова ти направих някои подсказки. Твоят приятел при всички случаи щрака с пръсти, а от някое време нататък само ти си в кюпа, евентуално.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #480
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    freddie46.....Казано по просто-НЕ само пчелари четат форума.Демек-да не се наложи да си "признаваш" и за предни години....Не споменавай количества и градуси..

 

 
Страница 48 от 101 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •