Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 233 от 496 ПърваПърва ... 133183223231232233234235243283333 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,321 до 2,330 от общо 4956
  1. #2321
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Еуропеан експортерс, май не се превежда като ПРОИЗВОДИТЕЛ. П.П. Горе в дясно над табличката.
    Превежда се като ЕВРОПЕЙСКИ ИЗНОСИТЕЛИ на пчелен мед. Точно това са числата, които ни интересуват, но по неведоми причини България не е включена в таблицата.

  2. #2322
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Тая таблица е с данни от преди 10 години! Възможно е просто до тогава да не са подавани данни. Не помня вече къде, но в някакви други статистики също липсваха данни от преди 2005г.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #2323
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    В документа тук, България се споменава няколко пъти, а според данните сме на 8-мо място в EU. След нас е дори Италия.
    http://ec.europa.eu/agriculture/eval...e/chap3_en.pdf

  4. #2324
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Жорка ,отговарям ти веднага с малка корекция за годината .НЕ Е 91 ,А 10.11.89 Г. До тази дата имаше две валути –1.Валута първо направление–всички финикийски знаци на соц. лагера .2.Валута второ направление –всички финикийски знаци на страните зад желязната завеса /ако ти е ясно какво означава това/ ,без азиатско –африкано,изключая Япония .Та, банани,портокали, мандарини,лимони ,фурми, и др. подобни се купуваха с ВАЛУТА ВТОРО НАПРАВЛЕНИЕ т.е. долари ,марки,лири–стерлинги/паунди/ .А тези валути бяха необходими за оборудването на гиганти в икономиката ,които са хранили дядо ти,баща ти, за да се пръкнеш ти/вкусил си и ти от това време ,бил си 10–15 годишен /.Затова имаше от тях само по коледа и Нова година,за да те има и теб сега.И да не можеш да си отговориш защо са те лишавали от любимите ти банани тогава.А знаеш ли ,че днес има хора които не познават вкуса на БАНАНА .?А сега ,като знаеш защо ядяхме банани само по коледа ,какъв ти е мирогледа спрямо днешната икономика или въобще?)Много ми е интересно.Интригуващо е .
    P.S.Ако ти е неудобно ,пиши на лични .Мога да ти отговоря на много вълнуващи те въпроси от това време,когато ядяхме веднъж в годината сладките банани,за да я има икономиката ,да има работа за дядо,за татко ,за мен и да се появят бъдещите строители на капитализма в затихваща България.
    Г-н. Гогол радвам се че ми отговори.
    Мисля че си в голямо недоразумение относно моя мироглед. Отговора ти е правилен само ще го допълня този символ на демокрацията е запазена марка на дефицита през социализма. Липсата на банани се дължи на затворения, самозадоволяващ се тип икономика на страните от СИВ. Бананите не са стока от първа необходимост и дефицита им не застрашава потребителската кошница на населението.
    Те са дотирани от държавата.
    Моля да ме извиниш за дългия пост който ще напиша но иначе няма да можеш да ме разбереш ако не си работил в сферата на селското стопанство. И така по това време бях млад но не чак толкова за да не мога да разбера заобикалящата ме действителност.И така 95г. започнах работа в районна вет. лечебница (с обхват18 села) и така имах възможност да видя как се погубват елитни животни плод на дългогодишна селекция как с всяка изминала година намаляваха както животните така и хората отглеждащи ги. 2008 г. бе създадена информационната система към вет. служби и аз работих там. На няколко години се правеше актуализация непрекъснато намаляваха фермите и животните до 2014г. се даваха пари само на по големите фермери не на малките резултата (лично мнение) драстично намаляване на хората отглеждащи животни. И сега работя към лицензиран вет. лекар който занимава със селско стопански животни та значи от миналата година за пръв път 2015г. започнаха да се дават директни плащания на малки ферми тоест не както беше над 10 крави и над 50 овце и за пръв път от 95г. видях хора доволни че са получили пари[B][I][COLOR=#b22222][B][I] (един вид като бананите тоест дотация) за пръв път видях да започват да се увеличава броя на животните към днешна дата както и млади хора занимаващи се с отглеждането им. Заради това апострофирах колегата че не взимат хиляда лв. за крава а около 280лв. грешката ми бе че не обясних че реално те не могат да ги вземат говоря отново за малките ферми.
    Та моят мироглед е че хора занимаващи се с тази дейност не трябва да са на границата на оцеляването (при отворена пазарната икономика ако няма дотации от държавата)
    Няма нищо лошо да се дават пари на хората занимаващи се с това(за голямо съжаление пчеларите са включени с мижави директни плащания и от най първия ми пост го споменах).
    Така надеждата ми че е крайно време да започнем да си произвеждаме като при соца собствени селскостопански продукти да се намали вноса за това ще спомогнат тази пари от държавата в резултат ще има и повече работа и повече хора и ще има по малко износ на работана ръка. И без това останахме много малко.
    Затова недоумявам защо има хора който реагират щом няма за нас не трябва въобще да се дават. А и всеки знае какво става в една икономика когато вноса е по голям от износа за стоки и обратното за парите( въпреки че се разглеждат като стока ) тоест усвояването на еврофондовете запълълва една огромна дупка.
    P.S. Г-н. Гогол езиковите средства който използвате понякога не ви правят чест все пак това е форум както да научим нещо ново така и да прекараме приятно.

  5. #2325
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Превежда се като ЕВРОПЕЙСКИ ИЗНОСИТЕЛИ на пчелен мед. Точно това са числата, които ни интересуват, но по неведоми причини България не е включена в таблицата.
    За времето на таблицата с показаните данни България не е член на ЕС. И съответно за "еврогейците" не съществува.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #2326
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    За времето на таблицата с показаните данни България не е член на ЕС. И съответно за "еврогейците" не съществува.
    Да, а Турция съществува!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #2327
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Така надеждата ми че е крайно време да започнем да си произвеждаме като при соца собствени селскостопански продукти да се намали вноса за това ще спомогнат тази пари от държавата в резултат ще има и повече работа и повече хора и ще има по малко износ на работана ръка.
    През соца са конфискували добитъка на хората и са ги вкарали в ТКЗС-тата. Нищо не са създали. Същото са направили и с всички предприятия и заводи които сме имали. Чърчил го е казал. Комунизма свършва, когато свършат чуждите пари. За 15-20г. комунистите унищожиха всичкото богатство на държавата. После още 20г. на системи и накрая целия комунистически блок задружно фалира.

  8. #2328
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    През соца са конфискували добитъка на хората и са ги вкарали в ТКЗС-тата. Нищо не са създали. Същото са направили и с всички предприятия и заводи които сме имали. Чърчил го е казал. Комунизма свършва, когато свършат чуждите пари. За 15-20г. комунистите унищожиха всичкото богатство на държавата. После още 20г. на системи и накрая целия комунистически блок задружно фалира.
    Само споделям мисли без лоши чувства.
    По мое мнение-Да така е През соца са конфискували добитъка на хората и са ги вкарали в ТКЗС-тата но това не е вярно Нищо не са създали
    Аз не съм привърженик на нито една система по принцип по убеждение съм за абсолютна монархия (но и тя има голям недостатък пример Фердинат -Борис 3)
    Но има много положителни неща през соца. по памет според Евростат ли беше не помня точно преди сме били на около 30 място по стандарт а сега сме на седемдесето. Друго от около 230 държави мисля че само 2 или 3 са с по лош демогравски срив от нас сега . Както вървят нещата скоро България ще остане без хора за 25г.2милиона ги няма . Често ходя в северозападна България от ден на ден става се по страшно запустели къщи и артефакти от Соца.
    Грешка е да се взима само 1,2,3, ....показатела от една система трябва да се гледа цялостно и най вече резултатите. Мисля че науката се нарича Макроикономика но само малцина хора могатат да я разберат а еденици приложат.

  9. #2329
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Докато бай Тодор и Брежнев се целуваха по устата бяхме добре, като си отиде Леонид Илич, и полека-лека икономическите ни взаимоотношения ни със СССР се поставиха на пазарна основа, и почнахме да дърпаме назад....Но това не омаловажава факта, че е постигнато/построено много в тази държава по време на соц-а, но се е работило много...бай Тошо казал: " Вие не може да боядисате сега само това, което съм построил"....не споря изобщо дали е бил прав, времето ще покаже!

  10. #2330
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Всеки един обществено-икономически и политически строй си има своите плюсове и минуси. Примери има много и в двете посоки. Ако наистина социализма беше победил в целия свят, ние щяхме да сме едно голямо доволно стадо овце, защото нямаше да има с кого да се сравняваме.

    На практика през последните 60-70 години се проведе едно СЪСТЕЗАНИЕ , което недвусмислено показа, че капитализма (пардон - пазарната икономика) развива технологиите и обществото по-бързо от социализма. Хората започнаха да недоволстват, и това доведе до края на социализма. Никой обаче не им каза на тези хора, че капитализма е по-добър, защото в него ЗДРАВО СЕ РАБОТИ. Всеки си мислеше, че ще продължи да мързелува и да краде от държавата, но въпреки това благата ще се изсипят върху него едва ли не от небето. Хората не знаеха, че капитализма ЩЕ РАЗСЛОИ ОБЩЕСТВОТО и че част от тях (пасивната част) ще станат по-бедни, отколкото при социализма.

    В това всъщност се корени проблема на днешното общество - в ГОЛЯМОТО НЕРАВЕНСТВО В ДОХОДИТЕ, обусловлено от голямото неравенство в ОБРАЗОВАНИЕТО и ИНИЦИАТИВНОСТА. Дори и най-бедните вероятно живеят по-добре, отколкото при социализма, но те не са щастливи, защото СЕ СРАВНЯВАТ с по-богатите и по-успели хора.

    Та проблемът не е в обществено-икономическия строй, а в СРАВНЕНИЕТО НА ХОРАТА ЕДИН С ДРУГ.

 

 
Страница 233 от 496 ПърваПърва ... 133183223231232233234235243283333 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •