Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 36 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 359
  1. #321
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    а защо кбп не се присъедени към обпс и да се избере матеев за председател
    Матеев е споделял, че още преди създаването на Конфедерацията, съответно и преди ОБПС Мишо му е казал - ти ще финансираш организацията пък аз ще "карам влака"...

  2. #322
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Да така е, Матеев го беше казвал, ако не ме лъже паметта, го беше писал във форума.
    Това е много показателно за "БОЛНИТЕ" амбиции на някои хора, (нямам наум само Мишо)! Затова смятам, че няма да пуснат "кокала" доброволно. Не мога да ги разбера, не са направили НИЩО, не ни защитават интересите! Само се пъчат по телевизии, вестници, Брюксел! В допълнението на срещата в Плевен, една женица го каза: Членуваме при М. Михайлов, ама от създаването на дружеството не е стъпил при нас.
    Защо да "стъпва"? Нали "бройката" я има! Ходи по МЗХ, ТВ, ......... а резултатите ги виждаме! Все пак, мисля, че той прави нещо, докато другите само "риват" (имаме голяма смъртност, ДАЙТЕ НИ ПАРИ)!
    На срещата г-н Тодоров, ни обяснява що е туй пазарна икономика. Браво бе! Явно като отиде в Брюксел, е разбрал за кво иде реч!
    За мен, сега имаме повод за протест! Наредбата за "Агроекология и климат" Нека разберат, че ни има! Целта била да се подпомогнат пчелите? Защо аджеба не каните представители на пчеларските организации? Не съм против арендаторите, може и да има някой читав сред тях, който ще си гледа пчелите като хората.

    Извинете ме, ама нещо много рано съм "яхнал метлата"
    Поздрави, Г. Георгиев

  3. #323
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    .....За мен, сега имаме повод за протест! Наредбата за "Агроекология и климат" Нека разберат, че ни има! Целта била да се подпомогнат пчелите? ....


    Аз продължавам да не разбирам. НАЛИ досега всички пчелари протестираха и всички пчеларски организации реваха ИМЕННО за това - за заплащане на опрашването??? Досега ревахте, че искате да ви сложат в султанския харем при девиците, а като дойде времето за "стерилизацията" пак сте недоволни!

    Няма нищо лошо в протестите и в предявяването на искания, но МОЛЯ, обмисляйте добре последиците!

    За да не обяснявам повече, вземете си поука от този филм, а който го е гледал - да си го припомни : http://www.imdb.com/title/tt0230030/
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #324
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Да искаме да се заплаща опрашването,но не по начина по който го направха.Парите не стигат директно при този който извършва дейноста а минават през някакви ръце.Само с едно условие и нещата се опорочават.

  5. #325
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Да искаме да се заплаща опрашването,но не по начина по който го направха....
    Иво, ВИНАГИ ще бъде НЕ по начина, който вие си искате...... ДОКАТО нямате ЦЯЛОСТНА визия какво точно искате и КАК ТОЧНО да бъде постигнато.
    Дотогава, дори и по 100 лв. на кошер да започнат да дават ДИРЕКТНО на пчеларите, това пак НЯМА да ги направи и с 1 лев по-богати!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #326
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Дони, много си прав, осъзнавам го. Знам какво искам, да не ми тровят пчелите, да не ми крадат кошерите. Относно цената на меда...... тук е доста сложно, макар и тук да има възможност за решение. Това НЯМА как да го постигна сам! Затова искам, желая, и т.н. обединение. Смятам, че една ЕДИННА пчеларска организация има много голям шанс да постигне (извоюва) пред МЗХ достойно и уважително отношение към сектора. Никога не съм се заблуждавал, надявал и каквото се сетиш да ме "сложат в султанския харем при девиците" (разбирай да ми плати някой за опрашване). Един арендатор в разговор искаше да му плащаме ние с мотива, че пчелите събирали мед от неговите ниви. За мен това е нечувана наглост. Дали е наясно с повишаването на добивите? При това в първоначалните варианти на наредбата беше написано, че това заплащане ще се дава: За занижени добиви, поради не използване на препарати за растителна защита. ЗАТОВА, ЧЕ ЩЕ ТРЯБВА ДА СЕ МЕСТЯТ ПЧЕЛИТЕ В БЛИЗОСТ ДО НАСАЖДЕНИЯТА. За мен оттук следва: Трябва да има заплащане на пчеларите, ще имат разходи.
    И сега това за което ме "стяга чепика". Защо всичко се решава "НА ТЪМНО" Защо никой в МЗХ не иска мнението на пчеларите.
    Г-н Матеев, след създаването на КБП е доказал желанието си да участва в работните групи, и да защитава интересите на всички нас, занимаващи се с пчеларство!

    С две думи, БОЛИ МЕ! Извинете за излиянието. Поздрави, Г. Георгиев

  7. #327
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    първо си изяснете какво е съюз федерация конфедерация съюз на всички пчелари федерация на всички занимаващи се с кошери пчели центрофуги мед конфедерация на всички регистрирани и не регистрирани земеделски стопани а вие сега се мъчите от главата за краката мисля че и без големи букви пак се чете

  8. #328
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Що се касае до организации, федерации, конфедерации, центрофуги, кошери, и т.н. Изобщо не са ми ясни!
    А за гл. букви, на моята клавиатура те не липсват. Имам и точки, запетайки......

    Поздрави, Г. Георгиев

  9. #329
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    първо си изяснете какво е съюз федерация конфедерация съюз на всички пчелари федерация на всички занимаващи се с кошери пчели центрофуги мед конфедерация на всички регистрирани и не регистрирани земеделски стопани а вие сега се мъчите от главата за краката мисля че и без големи букви пак се чете
    То пак се чете, но само се чете, а трябва и да се разбира. Защо другите да страдат заради нечий мързел? А те ще страдат временно и след това просто ще подминават постовете ти и няма да им обръщат внимание, а от тук следва и въпроса - защо да пишеш във форума като никой няма да те отразява?

  10. #330
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Слънчо , то само се чете . Много малко вникват в проблема.
    .

 

 
Страница 33 от 36 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •