Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    04.03.2013
    Мнения
    55

    Антибиотици и сулфонамиди за третиране на пчелни семеиства.

    Списък представен по надолу:
    - SULFADIAZINE - 60 лв/кг.
    - SULFATHIAZOL NATRII - 40 лв/кг.
    - NEOMICIN SULFAT - 160 лв/кг.
    - Сулфагванидин - 60 лв./кг.
    - AMPICILIN NATRII - 160 лв/кг.
    - CALCIUM GLUCONATE, CALCIUM LEVOLINATE - 40 лв/кг
    - CALCIUM GLICEROPHOSVATE - 80 лв/кг.
    - RIVANOL - 200 лв./кг.
    - TRIPAFLAVIN - 200 лв./кг.
    - Метиленово синио - 200 лв./кг
    - Noviform /bibrocathol/ за очни мази и маз на Вишневски. Цена: 100 гр. - 60 лв. и куриерски.
    - Цинков ацетат дихидрат 99 % /органичен цинк/ като микроелементна добавка.
    Цена: 25 кг. - 150 лв. и криерски.
    -бета нафтол - 60 лв./кг.
    Куриерска доставка.
    За конакт 0876265091.


    Модератор: ОЦВЕТЕНИТЕ В ЧЕРВЕНО ПРЕПАРАТИ СА ЗАБРАНЕНИ ЗА УПОТРЕБА В ПЧЕЛАРСТВОТО!!!!!!!
    Оцветените в зелено не е ясно дали са позволени за употреба.
    Този пост е редактиран от scutellator; 08.12.2015 в 20:42.

  2. #2
    Надявам се, че обявата ще бъде изтрита от админ или модератор. Причините са ясни.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Редно ли е да има такава активна обява във форума? После прекупвачите са лоши, взимат проби, намират проблеми, цената в Европа на българския мед е ниска...

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Редно ли е да има такава активна обява във форума? После прекупвачите са лоши, взимат проби, намират проблеми, цената в Европа на българския мед е ниска...
    К'во ти пука? Нали от българския пазар нищо не зависи... нито цената нито предлагането нито търсенето...

    Интересно ми е родните прекупвачи в Украйна какви ли проби вземат? И какъв мед продават? Български или Украински?

    Редно ли е да задавам такива въпроси?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Аз пък бих искал ако може да се поясни кое за какво се използва в пчеларството, защото явно много съм изостанал. Тези препарати не ми говорят абсолютно нищо.
    Винаги може по-добре.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    К'во ти пука? Нали от българския пазар нищо не зависи... нито цената нито предлагането нито търсенето...

    Интересно ми е родните прекупвачи в Украйна какви ли проби вземат? И какъв мед продават? Български или Украински?

    Редно ли е да задавам такива въпроси?
    Задавайте ги, г-н Корчев, тези въпроси на фирмите, които внасят украински мед. Има митница, има декларации, има статистика. Друг е въпроса, че ако украинския мед се внася и продава като такъв, а не като български - не виждам кое е незаконното. Ако се продава като български - тогава има БАБХ, има институции, които слагат печат и подпис, за да гарантират произход. Аз такова нещо за никого не мога да докажа и да твърдя, затова не го правя.
    Незаконни са обаче повечето от предлаганите препарати в тази тема и именно тяхната употреба нанася вреди на реномето на българския мед, независимо кой го изнася. За тяхната употреба и наличие в меда си има директиви на ЕС, както и българско законодателство. Или може би продавачът има таргет майкопроизводителите, четящи форума - на тях май им беше позволено?
    Не знам били ли сте в Украйна скоро и недоумявам защо си мислите, че там едва ли не хранят децата с въглища. Конкурентите ни от там продават продукт, който не отстъпва на нашия - ако беше пълен с антибиотици, нямаше да внасят по 30 хил. тона в ЕС годишно.

    Останете си със здраве.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Задавайте ги, г-н Корчев, тези въпроси на фирмите, които внасят украински мед. Има митница, има декларации, има статистика. Друг е въпроса, че ако украинския мед се внася и продава като такъв, а не като български - не виждам кое е незаконното. Ако се продава като български - тогава има БАБХ, има институции, които слагат печат и подпис, за да гарантират произход. Аз такова нещо за никого не мога да докажа и да твърдя, затова не го правя.
    Незаконни са обаче повечето от предлаганите препарати в тази тема и именно тяхната употреба нанася вреди на реномето на българския мед, независимо кой го изнася. За тяхната употреба и наличие в меда си има директиви на ЕС, както и българско законодателство. Или може би продавачът има таргет майкопроизводителите, четящи форума - на тях май им беше позволено?
    Не знам били ли сте в Украйна скоро и недоумявам защо си мислите, че там едва ли не хранят децата с въглища. Конкурентите ни от там продават продукт, който не отстъпва на нашия - ако беше пълен с антибиотици, нямаше да внасят по 30 хил. тона в ЕС годишно.

    Останете си със здраве.
    Ще си позволя да Ви отговоря, ако и да не е тука мястото.

    Надявам се да не сте се засегнали от по-горния ми пост, защото тогава ще замирише на "гузен-негонен...."
    Нарочно го написах така - обобщаващ и лепящ етикети, в отговор на Вашите генерализации. Аз не ги приемам, защото за мен е важно да ям собствения си мед с кеф, да лекувам децата си с него и да черпя приятелите си. За износителите не ми дреме, също както и на тях не им дреме за мен!
    И накрая, пожелавам Ви да успеете да вложите цялата си енергия в убеждаване на германците колко хубав е Българския мед, а не Българите, че украинския е по-хубав за по-малко пари!

    Поздрави,
    Жоро
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Надявам се, че обявата ще бъде изтрита от админ или модератор. Причините са ясни.
    Във форума се оказа, че няма такова правило, което да забранява подобни обяви и аз нищо не мога да направя.
    И вместо да трупате ръчички, че искате обявата да се изтрие, натиснете показалец надолу в оригиналния пост на обявата. При 10 събрани неодобрения, форума ще я скрие автоматично. Силата е във вас!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Във форума се оказа, че няма такова правило, което да забранява подобни обяви и аз нищо не мога да направя.
    И вместо да трупате ръчички, че искате обявата да се изтрие, натиснете показалец надолу в оригиналния пост на обявата. При 10 събрани неодобрения, форума ще я скрие автоматично. Силата е във вас!
    Благодаря че, взе отношение по въпроса. Вярно е че, няма писано правило, но мисля че има или поне трябва да има морал. Отнася се за всички потребители. Това си е предложение към пчеларите да престъпят закона, не смятам че трябва да се толерира. А за предложението ти за негативен "вот" съм за.

  10. #10
    Виждам че, обявата вече я няма, за което благодаря на колегите. Ето още нещо по темата. http://pik.bg/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%...ews449376.html

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •