Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 60 от 158 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 591 до 600 от общо 1571
  1. #591
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Дони, не долавям ирония, и поради тази причина, не съм сигурен? Бъзикаш ли ме за Манол, или си сериозен?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #592
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Дони, не долавям ирония, и поради тази причина, не съм сигурен? Бъзикаш ли ме за Манол, или си сериозен?
    И двете, брат. Тъжното е че някои хора се потят и ги ядат комарите, а другите ходят до Брюксел всеки уикенд. Сам преценяй на кой искаш да си последовател.
    Нищо лошо, радвам се че от цялата работа поне нещо полезно ще свърши (макар и от чисто егоистични мотиви) и странджанжци ще си имат защитена марка мед.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #593
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Понякога загрявам твърде бавно- факт! Та се налага да ми се обяснява повечко. Манол, не го познавам. От, така наречените Странджански пчелари, познавам лично пет човека. От тях, ако ми потрябва мана, си купувам. Последовател съм, на идеята за последователността обаче. Сиреч, кефи ме че някой все пак е намерил начин, да обедини около себе си група. Която да си регистрира, и защити регионална марка. Мисля също така, че след време, и ние бихме могли...да си регистрираме?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #594
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Днес по традиция от областен пчеларски съюз Липа отпразнувахме коледа и предстоящата нова година. По традиция заколихме прасе, пихме ядохме и се веселихме. Мястото на събитието "Пчеларски център-южен" в съседство с музея по пчеларство.
    В главните роли:
    Търтей сурвакар: аз
    Сурвакан: председателя на дружеството и собственика на "Пчеларски център-Южен"-Т. Иванов
    https://www.youtube.com/watch?v=_pxBkD7M_ME

  5. #595
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Днес ходих на пчелините да слагам питки,всичките кошери са живи и здрави с изключение на една слаба отводчица която така и неможа да се засили до есента,с калпава майка беше.

  6. #596
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Здравейте колеги!
    В петък отворих моите кошери. От 60 семейства имам 4 загинали. И четирите бяха слабички и вероятно имаха някакъв шанс при по-мека зима. През есента имах жертви по други причини и имах опасения че ще има още ,но общо взето е в рамките на нормалното. Има семейства които са се поодрискали но се надявам днес утре да имат възможност да облетят и облекчат. Може би има почти два месеца без да са могли да облетят. Пишете как е при вас.

  7. #597
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Няма ли пчелари в този район тази година?

  8. #598
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Има има. Днес бях на единия пчелин. Имало е много бурно облитане което съм пропуснал, но на всякъде си личи какво чудо е било. Днес имаше много слаб летеж. Кълбата бяха разпуснати. Армията е на лице. Чакаме нещо да цъфне.

  9. #599
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Днес бях на пчелина,интензивно облитане даже забелязах да вкарват и малки количества прашец.

  10. #600
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Днес отново бурно облитане.Освен кокичета не забелязах друго да цъфти.

 

 
Страница 60 от 158 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •