Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 471 от 800 ПърваПърва ... 371421461469470471472473481521571 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,701 до 4,710 от общо 7995
  1. #4701
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Търтовка може да се оправи по 1001 начина стига да знаеш как де.
    Знам, знам. Само с цъкване на един бутон и те пращам право на пчелина да ядеш "банани" и да се подготвяш. Което няма да е в далечно бъдеще, а в най - скоро време.

  2. #4702
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Дака видял съм много .


    Същото ли е както писах или моето беше друго? След тоя случай ме научи да спазвам хигиена и да съм по внимателен в безпашие на пчелина.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #4703
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    На прав път си .
    Всеки от колегите иска да те научи .

  4. #4704
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На последното изречение сигурно е "НЕ бих изчакал"? Да. Вече и аз няма да изчаквам. При всяко леко отклонение от темата и засягане на някой, било по какъвто и да е начин ще има БАН - вЕрвайте ми. Мисля, че опитах разни варианти и бях толерантен с всеки. Няма да ми се сърдите и на първия въпрос - "Защо го" - БАН за питащия. Еееее..
    Действай смело! Откога та чакам? Даже и когато та погледнат на криво пак. Бам! Бан?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #4705
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Предстоят ми първите есенни/зазимяващи прегледи, няма паша отникъде, озлобени са като чакали, само да им замирише малко на мед и налитат като пършинги....мисля си, дали е подходящо, като правя прегледи, да им надраскам с таралежчето 5-6 пити на 40-50 метра от пчелина, че да им отвлека вниманието - да имат с какво да се занимават, че да си свърша работата, отделно, че ще работя с две кърпи, които да покриват всички рамки, освен преглежданата.

  6. #4706
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Действай смело! Откога та чакам? Даже и когато та погледнат на криво пак. Бам! Бан?
    Не разбирам, нещо проблем ли има, че ми се връткаш по този начин? Хем да ги банирам, хем пък нещо не си съгласен. Кажи какво точно искаш?

  7. #4707
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    И аз се пазя от нашественици .
    Последно филма го играх през 2012 .

  8. #4708
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Предстоят ми първите есенни/зазимяващи прегледи, няма паша отникъде, озлобени са като чакали, само да им замирише малко на мед и налитат като пършинги....мисля си, дали е подходящо, като правя прегледи, да им надраскам с таралежчето 5-6 пити на 40-50 метра от пчелина, че да им отвлека вниманието - да имат с какво да се занимават, че да си свърша работата, отделно, че ще работя с две кърпи, които да покриват всички рамки, освен преглежданата.
    Научиш ли ги един път няма отърване.Моя съвет е да не правиш така,а да станеш по рано.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #4709
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Дака , преди две седмици някои се чудеха , кога да си свалят магазините .
    Тогава разбрах .
    Ще имате кражби .

  10. #4710
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Предстоят ми първите есенни/зазимяващи прегледи, няма паша отникъде, озлобени са като чакали, само да им замирише малко на мед и налитат като пършинги....мисля си, дали е подходящо, като правя прегледи, да им надраскам с таралежчето 5-6 пити на 40-50 метра от пчелина, че да им отвлека вниманието - да имат с какво да се занимават, че да си свърша работата, отделно, че ще работя с две кърпи, които да покриват всички рамки, освен преглежданата.
    Предната седмица се бях отдал на такава манипулация-прегледи. Забравих една рамка за десетина минути, а после ми отне доста време да ги успокоявам. На следващия ден видях резултата от тази моя невнимателност по земята около двата кошера където бе рамката. Бая бой е падал. Тъй че умната, ако не русата.

 

 
Страница 471 от 800 ПърваПърва ... 371421461469470471472473481521571 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 66 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 66 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •