Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 130 от 147 ПърваПърва ... 3080120128129130131132140 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,291 до 1,300 от общо 1469

Тема: ВАРОАТОЗА

  1. #1291
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Е, зависи каква е целта.Изобщо не става въпрос за мед засега. Не знам дали и догодина ще извадя мед. Щом станат 10 рамки, веднага правя отводки.
    А какво ще остане в восъка?

  2. #1292
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А какво ще остане в восъка?
    Е восъка ще го размени за основи.......

  3. #1293
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Няма пълно щастие. Но восък все пак не се яде. Чак толкова да отдаде към меда после не вярвам. То ако е така, мед изобщо да не ядем, като си помисля какво се пръска по нивите и пчелите го внасят с нектара, прашеца и водата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #1294
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Няма пълно щастие. Но восък все пак не се яде. Чак толкова да отдаде към меда после не вярвам. То ако е така, мед изобщо да не ядем, като си помисля какво се пръска по нивите и пчелите го внасят с нектара, прашеца и водата.
    Еми това се опитват да ти обяснят.....че няма нужда да скачаш на най-силните препарати......

  5. #1295
    Автор
    Регистриран
    15.03.2014
    Мнения
    108
    Опитвам се да се придържам аз към по-щадящи препарати, обаче като почнах да виждам как щъкат акари, се притесних какво ще третирам тази година

  6. #1296
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Проблема не е в това, че еднократно се е използвал някакъв препарат. Проблема идва от натрупването във восъка на различни БОВ! Това е многократно дискутирано във форума. Този своеобразен коктейл постоянно се допълва от постъпващия прашец. А пръсканията не го разреждат...Комбинирането на ОК, МК, биологични методи, смяна на майките и др. засега дава резултат в борбата с кърлежа.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #1297
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Дава резултат, но труда е много. По тази логика земеделците вместо хербициди още щяха да използват култиватори, мотики, че и ръчно плевене. От тежката химия спасение няма и няма да има, докато нуждата от храна нараства заедно с броя на населението. При животновъдството в огромните ферми с какво ли не го тъпчат добитъка, с какво пчеларството да е по-различно? Пчеларите не са ангели небесни и дори аз да не слагам, други ще слагат, щом анализите им издържат, докато ме избутат от пазара с по-ниска себестойност. Не че съм стигнал дотам, де.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #1298
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    За съжаление пчелоотглеждането е свързано с преразход на труд . За земеделието не съм съгласен. Каквито и химии да се използват без сеитбооборот така и ще си идат на вятъра. А относно пазара, вече сам се избута.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #1299
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Няма пълно щастие. Но восък все пак не се яде. Чак толкова да отдаде към меда после не вярвам. То ако е така, мед изобщо да не ядем, като си помисля какво се пръска по нивите и пчелите го внасят с нектара, прашеца и водата.
    Ако в главата ти освен колко левчета ще изкараш, течеше и някаква друга мисъл, примерно да се запознаеш с анатомията и физиологията на пчелите, нямаше да пишеш такива глупости.

  10. #1300
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ако в главата ми беше само колко левчета ще изкарам, нито един кошер нямаше да завъдя. По-добре обясни малко от това, което ти знаеш, а аз не, може и да прихвана. Знае ли човек колко е на другия акъла? Аз съм пипнал кошер за първи път април тази година, когато си купих първите отводки и на място ги прехвърлих в мои кошери. Бяха двадесет, сега са осемдесет. Опитвам се и да чета за пчелите в свободното си време,а то, за съжаление, никак не е много. Най-лесното е да наречеш някого някак си, по-трудното е да разкажеш и да покажеш кое как. Никой не се е родил научен, а натрупването на необходимия минимум познание в дадена област не се случва изведнъж.
    Ако някой ден се случи почасовото заплащане в България да се доближи до средноевропейското /към което уж се стремим/, а да няма субсидии за пчеларството, последното го отпиши като бизнес при сегашния разход на пчеларски труд. Следователно, трябва по всякакъв начин да се оптимизира труда. Това и се опитвам да проумея как да стане.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 130 от 147 ПърваПърва ... 3080120128129130131132140 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •