Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 169
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Радвам ти се на глупостите! Какъв картел, какви пет лева! Тук става дума за едно от най-важните неща в търговията - доверието между купувач и продавач. Трудно се печели и лесно се губи.
    Ти още ли си тук "мили"? Само чети и не се меси!

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Тази цена 3,80-4,20 си е отпреди 10 години една и съща ....
    2002г. Мартин Ловеч 3,80 на ръка + чисто нови тенекии - единственото условие беше да го закарам на място. Минималната работна тогава беше нещо от рода на 150лв. - млад дрисльо с 50 кошера изкарвах повече пари от майка ми и баща ми взети заедно.

    Относно философиите за себестойността - ми тя не може да се намалява безкрайно ..... все пак, тъй че в това отношение, няма какво да се решава повече.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    2002г. Мартин Ловеч 3,80 на ръка + чисто нови тенекии - единственото условие беше да го закарам на място. Минималната работна тогава беше нещо от рода на 150лв. - млад дрисльо с 50 кошера изкарвах повече пари от майка ми и баща ми взети заедно.

    Относно философиите за себестойността - ми тя не може да се намалява безкрайно ..... все пак, тъй че в това отношение, няма какво да се решава повече.
    Точно това имах на предвид колега, медът е обезценен 10 пъти,2000г. Започнах работа като млад специалист със заплата 165лв. Цена на меда 3.80лв. 2018г. Старши специалист съм заплата 1500лв.Цена на меда 4лв. Де го Киро на кирия да гледаме пчели?Един приятел се шегува с мен,защо не съм започнел да произвеждам имитиращ продукт на медът на 1лв. да го продавам ще съм на по голяма печалба отколкото да гледам пчели и да продавам мед на 4лв.

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Де го Киро на кирия да гледаме пчели?
    Ще ти кажа за мене си - още една година, като тази (в особеностите й включвам И отношението на фирмите изкупуващи мед) и Киро заминава за чужбина, щото не старши и не младши специалист, ами охрана да се хване Киро в някое доумиращо предприятие, където да си клати по цял ден камбанките, пак ще ги вземе 5000лв за годината ..... чисти, че и един месец отпуска ще има. Тези пари вече и със сто кошера не могат да се изкарат.

    Атанасов ме бе попитал в една съседна тема, що съм толкоз гневен - не съм толкова, повече съм и не просто гневен, ами отчаян. Цял живот с кошери се занимавам, ала почнах да се изтощавам вече, психически имам предвид, душевно даже - от година на година все по- зле и по- зле. Търпението ми е дотолкова изчерпано, че тази година за малко да цапардосам прекупвача - ние вече станахме нация без манталитет, този прекупвач не е нито министър, нито депутат, нито собственик, дори и управител на фирма не е т.е. човек от народа, ала пак гледа да ме прецака възможно най- долно. Е до кога така. Гледай сега за какво иде реч - продавам му само половината мед, другата половина си я оставям, а нашия ми вика "бе давай да го товарим направо". Е добре де - джанъм - нали проби искате, нали лаборатории, нали изследвания, че сте ми звъняли десетки пъти щото в меда ми имало инверт, че антибиотици, че камъни от луната, сега изведнъж "давай да товарим". Рекох му, кога дадете по- висока цена, тогава ще приказваме - вземете се засремете най- накрая. Ей вкисна се оня ми ти идиот, взе да криви едни муцуни, ама що, ама такова, ама да вземем да видим дали не е липа - ми ей ти бе, вземай, те ти лъжица, те ти буркан, бъркай, сипвай, изследвай, прей каквото си щеш, само ми дай по- висока цена. Тъй си и остана. Ми сори - няма да ви го дам на 4лв. Ще се хвана пазач, ще се хвана мияч на чинии, ще ида кенефи да мия, ма няма да ви го дам - ще си го държа, ще го заровя в земята и след хиляда години някой археолог да го намери, ма няма да ви го дам, щото на 4лв. не е продажба, а дарение, заради това пиша "дам", а не "продам".

    И да не са само прекупвачите. Ала го и Матеев - колкото безсрамен, толкова и нагъл. Само във В. Търновска област и само от мене, имат два официални сигнала тази година, още април месец - на кого ги приказва тия, че никой не знаел, никой не бил информиран. Не само, че знаят и то много добре, не само, че са информирани и то многократно, ами и на капак, абсолютно никакъв резултат няма от всичките сигнали през всичките години. Нищо. Нула. Все не знаели. Ами, като не знаете - оставката и толкова бре. Какво правят из тези служби, като все нищо не знаят, все не разбрали, все недочули. Да продължавам ли - щото не са само прекупвачите и не е само Матеев, които мога да дам, като примери за безхаберие и безочие, извън държавните постове. Ами, че колко колеги, с които се познавам от години, а някои дори съм ги учил на занаята, ме излъгаха тази година, че нямали никакви проблеми - пръстите на ръцете няма да ми стигнат да ги преброя. Много добра била годината - чети сега - 180кг. бил изкарал от семейство. Ами, че ние си играем на съзтезание по надлъгване - кой, колко по- 'итър ще излезе. Само, че дори лапетата от детската градина лъжат по- умело. Знаете ли защо е божията заповед "не лъжи" - щото Бог, като еманация на истината, е чисто и просто невъзможно да го излъжеш. Истината, факта, няма как да го излъжеш, така че, който лъже, себе си лъже. Що лъжеш себе си, че си изкарал 180кг, що лъжеш, че нямаш проблеми, нали и ти си в лодката на пчеларството, тя като потъва, потъваме всички - да си въобразяваш, че морето ти е до колене, означава, че си дебил. И какво става - сега, като наближи края на сезона, почнаха да ми звънят "какво да правим, пчелите ги няма" ....... Е как да не ти тегля една майна, първо ми кажи - нали изкара 180кг, нали всичко беше наред. Тъпанарска работа - чиста идиотщина.

    Писна ми, на мен ми писна тотално вече от всичките тези еФтини тарикатлъци. Казвам ви още една година, като тази - да ми измират пчелите, да ме пръскат поголовно, да ми се лигавят търговците, колеги да ми се правят на големи хитреци, държавните служби да се преструват на неразбрали - и Киро си събира багажа за чужбина, и повече нема да стъпи в тази малоумна държава, и малоумна нация. Всъщност може и да няма година, щото изпитвам силни подозрения с какво ще запролетя. Чувствам се вече прекалено уморен, за да почвам пак от нулата - то да е един два пъти, ала на мен много ми се насъбраха тези стартирания от нулата и да се бъхтя, че да се хранят разни некадърни тюфлеци на мой гръб.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Точно това имах на предвид колега, медът е обезценен 10 пъти,2000г. Започнах работа като млад специалист със заплата 165лв. Цена на меда 3.80лв. 2018г. Старши специалист съм заплата 1500лв.Цена на меда 4лв. Де го Киро на кирия да гледаме пчели?Един приятел се шегува с мен,защо не съм започнел да произвеждам имитиращ продукт на медът на 1лв. да го продавам ще съм на по голяма печалба отколкото да гледам пчели и да продавам мед на 4лв.
    Не, че нещо . ... ама си объркал цена на едро и дребно. Това 3.80лв. сега е 12-15лв.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    ...защо не съм започнел да произвеждам имитиращ продукт на медът на 1лв. да го продавам ще съм на по голяма печалба отколкото да гледам пчели и да продавам мед на 4лв.
    Тази ниша вече е заета. Пристига с 20 тонни цистерни и тук го разфасоват. Към 2 лв е готовата смес и за пчели предполагам ще е токсичен, съдържа и малтотриоза, и други олигозахариди. За хора няма проблем.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Kando, сякаш нямам честа да те познавам лично. Взел си ми думите "от устата". Чувствам се толкова изморен и обезсърчен от пчеларството, че вече и не мисля за нужната кардинална промяна в сектора. Знам че е по лесно да "избягам" и не ми се занимава. Толкова лайна и помия в тоя сектор, че светлината в тунела е безкрайно далеч. Подкрепям те и категорично ти завявам, че не си сам в чувствата ти към сектора.

  8. #48
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    ………..
    kando, Ашколсун за съдържанието и дар словото в писмен вид!!! Това е и моята истина! Пусти пчели и надежда-не мога да ги махна от раз, като цигарите!
    Предпочитам да пия от извора.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Матеев някъде беше писал, че един от възможните варианти за развитие на пчелаството в България, са хоби-пчелините. Т.е. хора на постоянен трудов договор и пчелинче, което посещават събота и неделя. Каквото изкарат от пчелите, е добре дошло.

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тази ниша вече е заета. Пристига с 20 тонни цистерни и тук го разфасоват. Към 2 лв е готовата смес и за пчели предполагам ще е токсичен, съдържа и малтотриоза, и други олигозахариди. За хора няма проблем.
    Това този супербистрия ли е? Продават го по пазарите на 8лв./920мл. буркан в три цвята и без етикет.
    Предпочитам да пия от извора.

 

 
Страница 5 от 17 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •