Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 520 от 676 ПърваПърва ... 20420470510518519520521522530570620 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,191 до 5,200 от общо 6760
  1. #5191
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дай малко яснота, какво му е на пилото ? Какви признаци виждаш?
    Прошареното пило е признак че има някакво заболяване на пилото и за това пчелите са го изчистили и напълнили килийките с мед. На мен това ми прилича на варовито пило в следствие на голямата влага, но е толкова малко че няма как да се отрази негативно на кошера на този етап, пчелите са много и веднага изчистват болните ларви и за това не се вижда никъде следи. Но може и да бъркам!

  2. #5192
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    И аз искам да попитам същото.

    Това



    не е никакъв отговор.
    Нищо му няма на пилото. Прошарено е, но пчелите вече се готвят за зимата и блокират майките.

  3. #5193
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    В повечето от моите кошери майката не снася в редовете по които минават теловете, независимо дали са вертикално или хоризонтално обтелвани.
    Това признак на какво заболяване е?

  4. #5194
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    В повечето от моите кошери майката не снася в редовете по които минават теловете, независимо дали са вертикално или хоризонтално обтелвани.
    Това признак на какво заболяване е?
    Признак е на млади пити. Пролетта лека-полека ще започнат да снасят и по теловете. Пчелите и майката усещат метала във восъка и го избягват за бебетата си. Зора е един път да ги осеменят майките и после няма проблем.

  5. #5195
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    В повечето от моите кошери майката не снася в редовете по които минават теловете, независимо дали са вертикално или хоризонтално обтелвани.
    Това признак на какво заболяване е?
    Или телта не е хубава или неправилно я монтираш. Аз след като започнах да лепя с адаптера го нямам този проблем!

  6. #5196
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    В повечето от моите кошери майката не снася в редовете по които минават теловете, независимо дали са вертикално или хоризонтално обтелвани.
    Това признак на какво заболяване е?
    Не е заболяване. Мини на неръждаем тел и няма да има проблем.

  7. #5197
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Това



    не е никакъв отговор.
    Силве, когато нещо не разбираш то не означава, че не е вярно или не е отговор за някой на някакъв зададен въпрос. Ето, за Янчо е отговор, а и не само за Янчо. Трябва да можеш да четеш между редовете, а и върху питите какво съдържание има.

  8. #5198
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    @Nik_m Телта е иноксова и мисля да е добре опъната. И аз лепя с адаптер.
    Гледах наскоро клипче как се лепи цялата основа наведнъж, слагат нещо като стъкло върху цялата основа. Хареса ми, но нито знам как се казва това устройство, нито съм го виждала по магазините. Някой има ли инфо, виждали ли сте такава машинка?

  9. #5199
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Силве, когато нещо не разбираш то не означава, че не е вярно или не е отговор за някой на някакъв зададен въпрос. Ето, за Янчо е отговор, а и не само Янчо. Трябва да можеш да четеш между редовете, а и върху питите какво съдържание има.
    Напълно подкрепям Силви. Писането с недомлъвки е умно защото винаги може да се отметнеш и да кажеш друго имах в предвид, но пък нали за това е форума всеки да си каже мнението, колкото е по разбираемо толкова ще е по полезно за всички. Разбира се всички може да грешим, все пак тук 95% сме любители пчелари

  10. #5200
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Силве, когато нещо не разбираш то не означава, че не е вярно или не е отговор за някой на някакъв зададен въпрос. Ето, за Янчо е отговор, а и не само за Янчо. Трябва да можеш да четеш между редовете, а и върху питите какво съдържание има.
    Този пост заслужава игнор, но ще опитам да обясня все пак.
    Въпросът беше "Какво му е на пилото? Какви признаци виждаш?
    Отговор "Като при нас, но в по-малки мащаби"

    Мда, точно пълен отговор

 

 
Страница 520 от 676 ПърваПърва ... 20420470510518519520521522530570620 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 30 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 30 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •