Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 35
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ЧОВЕКА, който има нужда ще ми пише на лични, когато дойде време да си усъвършенства инвентара, така че...
    Ти какво си се втурачил в това напрежение? Гледаш каталога и си викаш на-най.
    Посочих линка, защото имах в предвид тази серия ел.мотори. Това, че го няма в този каталог не значи, че не се произвеждат.
    Ето ти и параметрите:
    номинално напрежение - 30 VDC
    скорост на въртене на двигателя - 1500 RPM
    Въртящ момент - 1.5 Nm
    Номинален ток - 17 А

    Апропо благодаря ти за оценката.
    За мен e чест, такова светило в науката като теб, да ме нарече УМНИК.
    И как да не се вторачиш в напрежението, като то е основното при избор на двигател???
    Как, ако не е тайна ще добиеш това напрежение на полето или в домашни условия, когато разполагаш или с акумулатора и алтернатора на колата или с мрежа 220V/50Hz?
    То верно си умник, ама изглежда съм пропуснал кавичките.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Как, ако не е тайна ще добиеш това напрежение на полето или в домашни условия, когато разполагаш или с акумулатора и алтернатора на колата или с мрежа 220V/50Hz?
    Защо ми задаваш излишни въпроси? Нали си спец по електриката, следователно можеш да се досетиш сам.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Защо ми задаваш излишни въпроси? Нали си спец по електриката, следователно можеш да се досетиш сам.
    Сега съвсем я вапцахме! Хем предлагаш нещо, хем не знаеш защо го предлагаш. Въпроса не е излишен, той е основния! Че има и втори такъв - за какво ти е половин киловат мощност? Ярмомелка ли ще въртиш? А за електрониките хич и няма да те питам, че току виж си получил умопомрачение от дълбоки размисли, как без редуктор двигател с обороти от 1500 в минута се кара да работи стабилно само в диапазона 50-250 об/мин.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Виж, няма да ти отварям повече очите. Много са неизвестни за теб в експлоатацията на този инвентар.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Виж, няма да ти отварям повече очите. Много са неизвестни за теб в експлоатацията на този инвентар.
    Това е реакция по детски. Вземи се поучи от политиците. Те като нямат отговор на някой въпрос на журналистите казват: "Хубав въпрос".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    54
    Tsc1, я не обиждай....... децата!
    Те вече не отговарят така. Първо проверяват в гугъл и отговарят като доценти.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    http://www.aliexpress.com/wholesale?...oost+converter
    Това би улеснило работата.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    http://www.aliexpress.com/wholesale?...oost+converter
    Това би улеснило работата.
    Да, ако трябва да поправим една глупост (избор на неподходящ по мощност двигател и с неподходящо номинално захранващо напрежение) става това за 400W. Но кому е нужно да слагаме в уравнението два минуса, за да получим плюс???
    Ако искаме да направим центрофуга, която да се захранва както от 220V/50Hz в базата на пчеларя или от 12V от акумулатор или алтернатора на колата на пчелина концепцията е друга:
    1.Двигател с редуктор, захранван от 12V.
    2. AC/DC адаптер 220/12V
    3. Три фази (в смисъл на периоди от време) с плавни преходи на нарастване на оборотите и запомняне на времената и оборотите в енергонезависима памет.
    4. Контрол и стабилизация на оборотите във всяка една от фазите
    4. SoftStart и SoftStop на двигателя.
    5. Реверс на двигателя.
    6. Електромагнитна спирачка и рекуперативно спиране при захранване от акумулатор.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това е реакция по детски. Вземи се поучи от политиците. Те като нямат отговор на някой въпрос на журналистите казват: "Хубав въпрос".
    Дядо белобради, благодаря ти за съвета, но нямам нужда от такъв и то от теб! Не мисля че съм ти задължен да ти отговоря на въпроса. Ще ти постна една снимчица от центрофугата и управлението, но малко по-късно, че сега имам други ангажименти и твоя въпрос не ми е приоритет. Ако можеш по снимка да "откраднеш" идеята - те тогава ще те призная.
    Този пост е редактиран от kuline; 12.07.2016 в 16:00.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Голямото управление е комбинирано.
    Снимка и на центрофугата, за да се убедиш ГОСПОДИН СПЕЦИАЛИСТ, че не е необходим редуктор
    Малкото управление е само за 12 волта.

    Мисля, че това ти е предостатъчно! Не го заслужаваш, ама от мен да мине.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимка0129.jpg‎   Снимка0131.jpg‎   Снимка0126.jpg‎  

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •