Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 243 от 496 ПърваПърва ... 143193233241242243244245253293343 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,421 до 2,430 от общо 4956
  1. #2421
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тъй, тъй Юрка! Имам друго предложение. Тя, вече цял живот ме оправя! Ами, що не взема аз да и отвърна със същото?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #2422
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Акацията е на път да пропадне. Веднага всякакви договрки между изкупвачите ще пропаднат заедно с нея. Не се заблуждавайте че изкупвачите са много корави и могат да не купуват. НЕ МОГАТ БЕЗ ДА КУПУВАТ ЗАЩОТО ТОГАВА НЯМА КАК ДА РЕАЛИЗИРАТ ОБОРОТ И СЪОТВЕТНО ПЕЧАЛБА. ПОЧТИ ВСИЧКИ ИЗКУПВАЧИ СА СЪС СЕРИОЗНИ КРЕДИТИ КОИТО ИСКАТ ВРЪЩАНЕ. ОСВЕН КРЕДИТИТЕ ЗА РЕИНВЕСТИЦИИ СОБСТВЕНИЦИТЕ СА "ЗАЯВИЛИ" ВИСОК СТАНДАРТ НА ЖИВОТ С ЛУКСОЗНИ АВТОМОБИЛИ, ЛУСОЗНИ ИМОТИ В ЕЛИТНИ КВАРТАЛИ И Т.Н. ЗА ДА ПОДЪРЖАТ ВИСОКИЯ СТАНДАРТ ТРЯБВА ДА ТЪРГУВАТ. Сега са много наперени защото семействата изкараха леко зимата и сега са в чудесна кондиция и се очаква доста добра година. Предлагат ми за рапица 3,20 лв. че ми и държат тон защо съм се смеел на предложението. Забравят че времето както даде ръка за зимуването може да ни отреже главата за основните паши.
    СЕЗОНА НЯМА ДА Е ЛЕК, НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ ДА СИ ПОДАРЯВАТЕ ТРУДА, ДА СЕ ЧУДИТЕ КАК ДА СВЪРЖЕТЕ ДВАТА КРАЯ, А ДРУГИ ДА РЕАЛИЗИРАТ ОГРОМНИ НАДЦЕНКИ И ПЕЧАЛБИ ОТ ВАШИЯ МЕД.

  3. #2423
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Толкова си прав ,че няма повече накаде.
    .

  4. #2424
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    На 3.20 може да си пазарят само от тук: GoldenHouse.
    Но да побързат, че скоро и там ще е трудно.
    Винаги може по-добре.

  5. #2425
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цена на меда 3,20лв май мислят така че си вадим меда:

  6. #2426
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Украински мед!

  7. #2427
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Подадем ли сега на тая цена от 3.20 повече 5 лева няма да видим

  8. #2428
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Много хора мислят че производството прави икономиката -преди демокрацията имахме производство но пазара ни бе в соца пропадна соца и от там нашите пазари и от там нашето производство плюс много други фактори както външни така и вътрешни.САЩ потребяват 2 пъти повече от производството си.
    Още от древни времена има търговия и куповача прави пазара а производитела е меко казано пре...н и на запад затова дотиран затова хората правят затворен кръг на производство или директни продажби до крайния клиент.
    Не бих казал хора не продавайте бих казал като няма директни плащания трябва да се прави директни продажби до крайния клиент.

  9. #2429
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    На 3.20 и аз ще почна да купувам
    Ако кошерите станат по 10 лева, захарта 15 стотинки, дизела 8 стотинки...може и на 2 лева да продаваме.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #2430
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не забравяйте, че изкупвачите НЕ СА ДЛЪЖНИ ДА КУПУВАТ МЕД ОТ НАС !!! Те си водят техен си бизнес и въобще не им пука за пчеларите дали ще има къде да си продават меда или не. Сами виждате как няма изкупвачи на прашеца. Няма изкупвачи и на пчелното млечице, на пчеланата отрова и на прополиса. Ако утре нещата на макро ниво се смарангалясат, може да изчезнат и изкупвачите на пчелен мед или на пчелен восък.

    Та във връзка с това искам да ви напоимня да не се палите много много, и да не си въобразявате, че пчеларите сме толкова велики. Това не е вярно. На пазарната икономика няма да и мигне окото да унищожи целия отрасъл, и никой няма да си мръдне пръста да го спаси.

    Към днешна дата пчеларите си имаме изкупвачи на мед и на пчелен восък, но това е така САМО ЗАЩОТО ТЕ ИМАТ ФИНАНСОВ ИНТЕРЕС ОТ ТОВА. В момента, в който изчезне техния финансов интерес, ние просто ще започнем ДА ДУХАМЕ СУПАТА. Ако такъв момент настъпи, 90% от сектора ще загине, и ще останат само около 10% от пчеларите, които успеят да се адаптират към новата ситуация и успеят да продадат меда си например с директни продажби.

    За съжаление това е реалността, и ние трябва да я преценяваме реално .....

 

 
Страница 243 от 496 ПърваПърва ... 143193233241242243244245253293343 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •