Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 259 от 676 ПърваПърва ... 159209249257258259260261269309359 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,581 до 2,590 от общо 6760
  1. #2581
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ... утре половината кошери ще получат 2ри магазин а другата 3ти..
    За колко общо магазини става въпрос и къде ги съхраняваш /в смисъл -как ги опазваш/ до 1- юли?

  2. #2582
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За колко общо магазини става въпрос и къде ги съхраняваш /в смисъл -как ги опазваш/ до 1- юли?
    Около 100 магазина имам и ги съхранявам на комини от по 10бр., няма проблеми с молеца до сега, като не съм ползвал никакви препарати. Имах един комин с плодникови пити, който стоя до преди дни, там имаше молци тук там, но питите не са съсипани(тегли молеца тигел 5см. и до там). Една единствена пита я бракувах заради молеца.

  3. #2583
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    С медовите магазини няма никакви грижи при съхраняване. А тия четирите, дето са сменяли М, що не ги трансформира и тях в два медовика и два помощника?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #2584
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    С медовите мегазини няма никакви грижи при съхраняване. А тия четирите, дето са сменяли М, що не ги трансформира и тях в два медовика и два помощника?
    Щом не е гледано пило в рамките не са сладки за молеца. Помощните ми семейства са ми във военни сандъци и тях ги ползвам за донори, за майки за контролно пило абе за всичко и в основните кошери почти не бъркам за нищо само давам. Можеше да прехвърля както казваш, но сега майките снасят от 2-3 седмици и не искам да им спирам устрема има достатъчно за мед. Всички стари майки ги сложих на местото на продадените и сега ще работят до зимата когато ще станат донори на зимни пчели. Всичко се използва до край.

  5. #2585
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Точно така.
    И на морето не се увличай - докато се печеш, на тях да не им стане тясно На зима ше почиваш.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #2586
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Гогол явно си почитател на литературата и то руската ,ще пиша както си искам роевете са както обикновенно над 100 всички са на магазин чети не само руска литература и там пише кои маики са по-хубави роевите или тези които се мъчеш да си произведеш ,долече съм от Стефан Караджово .Виждам че искаш да си велик пчелар и никои да не ти протеворечи но дразниш . ще пиша както си искам като учител по литература може ида си бил добър но като пчелар си нула ,натровиха ме слънчогледа не пуска ,спри да хленчиш ами бръкни в тия кошери ,пчелите искат работа в ямболско имам приятели всички се хвалят с пълни магазини само гогол не пуска мелез ,от години сеят катър магарета и коне няма виждам че си израснал на село.
    Е..ех Валко ,Валко ! Освен че си неграмотен ,но си и много дебелоглав .Искам да ти помогна ,момче . Един неграмотник винаги става за посмешище на всички .Обещах ти , да те ограмотявам Ще спазя обещанието си .Това ще е полезно не само на теб.Да започнем –Последният ти пост е съставен от 14–16 ОТДЕЛНИ изречения ,а си използвал само 3 главни букви. Трябва да знаеш –ВСЯКО НОВО ИЗРЕЧЕНИЕ ЗАПОЧВА С ГЛАВНА БУКВА ! Написал съм вариативно броя на изреченията ти защото последните 2 реда на блудкавото ти словоизлияние е просто неразбираемо –това е резултат от неграмотността ти . Сега още нещо свързано с твоята неграмотност –неграмотния индивид не може да направи разлика между граматика ,български език и литература .Трите неща са различни по само себе си ,но са взаимно свързани . Разбираш ли това което ти пиша / питам те ,защото от предходния на този ти пост ,разбирам, че ти не знаеш значението на думите мелез ,катър и т.н. и затова словоизлиянията ти остават неразбираеми и за най–добрия лингвист./ Валко ,не съм бил учител по литература /във форума има учител ,от Варна ,но не зная по какво преподава .Независимо от това ,научи се да уважаваш учителите –те наливат с фуния знание и грамотност на такива неграмотници ./ Всичките ми образования са технически .Просто правописа ,правоговора ,синтаксиса го правя интуитивно . Е...е до 8 клас ,разбира се попивах всичко още в часа, защото имах само 1 тетрадка от 100 листа. Нямаше пари за втора.Сега имате пари за всичко ,но останахте неграмотни и донякъде неуки .Обърни внимание –не казвам прости ,а неграмотни и неуки . Всички които посещават или пишат във форума са умни , но много от тях /макар и с висше образование ,а някои и с 2 / са неграмотни .Да Валко ,чета РУСКА ЛИТЕРАТУРА .обожавам я !!!Може да не съм точен ,но 45 % от световната класика е от руски автори .Ти прочел ли си нещо от Достоевски, Толстой ,Гогол /не аз/М.Горки ,Висоцки /за мен и той е класик/,но защо ли да ги изреждам като ти не си чувал нищо за тях ,а камо ли да си чел . Не ВАЛКО ,аз не съм велик и ни най –малко искам да се правя на такъв .Просто искам да поставя такива като теб /всезнайковци/ на мястото им.От многото бъркане в кошера има само вреда–и това ли не го знаеш ?Твоите приятели от Ямболско може да са ти пуснали кьор –фишек ,пък може при тях нещата да са добре.Хленченето не ми е присъщо ,освен ако приемаш споделянето за хленчене.
    ДА Валко ,роден съм в село ,първите 4 години съм расъл на село ,селянче съм и се гордея.За мен'' селянин '' не е обида .Има селянчета ,които са много по– грамотни от ''гражданчета '' като теб /дядо ти и баща ти ,кой знае от коя секия са / Пази боже ,сляпо да прогледа ./Н.П./Валко, опитах се да ти отговоря на всички не досмислени въпросчета в не досмисления пост. Продължаваме с ограмотяването .

    Модератор: Благодаря за направените заблележки, НО това е работа на модераторите. Моля, без мнения, които могат да бъдат възприети като обидни. Моля, въздържайте се от мнения, които създават конфликт.
    Този пост е редактиран от scutellator; 04.07.2016 в 07:51.

  7. #2587
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Като си почнал с ограмотяването обясни на неграмотните какво означава слънчоглед-мелез и какъв трябва да бъде истинския слънчоглед които пуска нектар.

  8. #2588
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Щом не е гледано пило в рамките не са сладки за молеца.
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    С медовите магазини няма никакви грижи при съхраняване.
    Блажени са вярващите. Беше толкова грозна гледка, че не снимах-явно е трябвало.Пиша за топлата зима 2014--2015г.

  9. #2589
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Блажени са вярващите.
    Няма начин, това е точно така. Щом и в Библията го пише...
    Значи аз много пъти съм казвал у форума - грубо казано началото на септември един магазин със светли медови пити отива на склад. Другият/ите магазини с проблемни /по моя преценка/ остават на кошера до ноември, декември. Тогава и те влизат в склада, до къмто април месец. Не ме бърка и целогодишно да са на кошерите, но така съм си свикнал. Зимно време хвърлям по някое око отвреме навреме и така, това са ми грижите по съхраняването и което трябва се топи на восък. Та казвам, че няма никакви грижи, сравнено с плодникови пити /в които е люпено пило/ или па има прашец, медец и т.н. Не сме ортодоксални и ако молецът вземе че мутира нещо или па зимите станат топли, ще променим каквото трябва в технологията.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #2590
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е..ех Валко ,Валко ! Освен че си неграмотен ,но си и много дебелоглав .Искам да ти помогна ,момче . Един неграмотник винаги става за посмешище на всички .Обещах ти , да те ограмотявам Ще спазя обещанието си .Това ще е полезно не само на теб.Да започнем –Последният ти пост е съставен от 14–16 ОТДЕЛНИ изречения ,а си използвал само 3 главни букви. Трябва да знаеш –ВСЯКО НОВО ИЗРЕЧЕНИЕ ЗАПОЧВА С ГЛАВНА БУКВА ! Написал съм вариативно броя на изреченията ти защото последните 2 реда на блудкавото ти словоизлияние е просто неразбираемо –това е резултат от неграмотността ти . Сега още нещо свързано с твоята неграмотност –неграмотния индивид не може да направи разлика между граматика ,български език и литература .Трите неща са различни по само себе си ,но са взаимно свързани . Разбираш ли това което ти пиша / питам те ,защото от предходния на този ти пост ,разбирам, че ти не знаеш значението на думите мелез ,катър и т.н. и затова словоизлиянията ти остават неразбираеми и за най–добрия лингвист./ Валко ,не съм бил учител по литература /във форума има учител ,от Варна ,но не зная по какво преподава .Независимо от това ,научи се да уважаваш учителите –те наливат с фуния знание и грамотност на такива неграмотници ./ Всичките ми образования са технически .Просто правописа ,правоговора ,синтаксиса го правя интуитивно . Е...е до 8 клас ,разбира се попивах всичко още в часа, защото имах само 1 тетрадка от 100 листа. Нямаше пари за втора.Сега имате пари за всичко ,но останахте неграмотни и донякъде неуки .Обърни внимание –не казвам прости ,а неграмотни и неуки . Всички които посещават или пишат във форума са умни , но много от тях /макар и с висше образование ,а някои и с 2 / са неграмотни .Да Валко ,чета РУСКА ЛИТЕРАТУРА .обожавам я !!!Може да не съм точен ,но 45 % от световната класика е от руски автори .Ти прочел ли си нещо от Достоевски, Толстой ,Гогол /не аз/М.Горки ,Висоцки /за мен и той е класик/,но защо ли да ги изреждам като ти не си чувал нищо за тях ,а камо ли да си чел . Не ВАЛКО ,аз не съм велик и ни най –малко искам да се правя на такъв .Просто искам да поставя такива като теб /всезнайковци/ на мястото им.От многото бъркане в кошера има само вреда–и това ли не го знаеш ?Твоите приятели от Ямболско може да са ти пуснали кьор –фишек ,пък може при тях нещата да са добре.Хленченето не ми е присъщо ,освен ако приемаш споделянето за хленчене.
    ДА Валко ,роден съм в село ,първите 4 години съм расъл на село ,селянче съм и се гордея.За мен'' селянин '' не е обида .Има селянчета ,които са много по– грамотни от ''гражданчета '' като теб /дядо ти и баща ти ,кой знае от коя секия са / Пази боже ,сляпо да прогледа ./Н.П./Валко, опитах се да ти отговоря на всички не досмислени въпросчета в не досмисления пост. Продължаваме с ограмотяването .
    Спамите и двамата няма време да чета празни приказки
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

 

 
Страница 259 от 676 ПърваПърва ... 159209249257258259260261269309359 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 28 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 28 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •