Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 45 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 448
  1. #311
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Вътрешния размер на дългата страна е 436-437мм /страниците са изрязани/. Рамката по външен размер е 435мм. .
    При този размер, когато притегнеш с ексцентрика не ти ли "хлопат" горната и долната летва. Няма ли да е по-добре размера да е 434 мм. и малко да влизат с напън, като по този начин ще стоят фиксирани.

  2. #312
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Имам го почти същия-захвърлен някъде от миналата зима.Дано да ти пасне,аз не успях да достигна желаната бързина,по бързо(около 30%)ми се получава с две летвички под 90° заковани на плот без лепило.
    От 4-5 години ползвам подобен .Работеше с 4 бр. клинове и неставаше за магазинни рамки. С него ковах по 40-50 бр на час при положение, че ползвах на горна и долна летва лепило и то без да бързам. С този наковах 40 рамки- 20 ЛР и 20 магазинни, за да отрстраня някой "детски болести" по него. Време не съм си засичал.

    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    При този размер, когато притегнеш с ексцентрика не ти ли "хлопат" горната и долната летва. Няма ли да е по-добре размера да е 434 мм. и малко да влизат с напън, като по този начин ще стоят фиксирани.
    При 434 мм трудно ще излизат и то особено, ако някоя от скобите на такера не е влязла докрай. Хлопане няма. Четирите ексцентрика са стегнати само докато се заковат горните елементи на рамката отгоре и отстрани от едната страна, след което ексентриците от скованата страна се разхлабват /така се освобождават тези 1-2 мм, за да могат да "лепнат" от другата страна/ Обръща цялата кутия с рамките за да се кове по същия начин и оттам. Незнам дали ме разбра, но става бързо и лесно.
    Keep Walking...

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията


    При 434 мм трудно ще излизат и то особено, ако някоя от скобите на такера не е влязла докрай. Хлопане няма. Четирите ексцентрика са стегнати само докато се заковат горните елементи на рамката отгоре и отстрани от едната страна, след което ексентриците от скованата страна се разхлабват /така се освобождават тези 1-2 мм, за да могат да "лепнат" от другата страна/ Обръща цялата кутия с рамките за да се кове по същия начин и оттам. Незнам дали ме разбра, но става бързо и лесно.
    Да, разбирам те, за размер 434 си прав- несъобразих проблема с изваждането.

  4. #314
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Вчера направих първите "краш тестове" на новата ми машинка за разпробиване на рамки - v1.0. Все още има тънки неща доизкусуряване по нея, но дни ще е готова.

    Keep Walking

    ttest1.jpg

    https://www.youtube.com/watch?v=ba0Jin5svHc
    Keep Walking...

  5. #315
    Наблюдател
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    14
    Много добре изглежда... Да попитам: двигателите от винтовери ли са и цангите от интернет ли ги поръчахте?

  6. #316
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Колега, стругар който знае какво представлява цангата,може да я направи да хваща от един размер до друг размер.Устройството е толкова просто-само трябва да имаш нужната техника.
    Поздрави:Цветан Димитров

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Колега, стругар който знае какво представлява цангата,може да я направи да хваща от един размер до друг размер.Устройството е толкова просто-само трябва да имаш нужната техника.
    Поздрави:Цветан Димитров
    Всичко може, но дали си струва? Днеска си купих натискови пружини по лев бройката. Ако си ги направя /мога/, ще ми излязат минимум по 20 лева бройката. Та и с цангите вероятно същата работа. С телевизорите също.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #318
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Патрончета за захващане на свредла за 2.90лв/бр.

    Electric Motor Shaft Mini Chuck Fixture Clamp 0.3mm-3.5mm Mini Drill Bit 3.17mm Micro Chuck Drop Shipping Support
    http://s.aliexpress.com/maANjiQJ?fromSns=Копиране в буферната памет
    (from AliExpress Android)

  9. #319
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Моторчетата модел 540 ли са ?

  10. #320
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Моторчетата са от винтоверти - 12 волтови. Купувал съм ги преди повече от година от битака в града по 3-4 лева заедно с винтовертите / различни марки/. На същите пише едно и също Johnson и като ги гледах в алито им намерих аналога , но не си спомням точно кои модел бяха. В Бг нови са по 24 лева. Цангите са по долар парчето, също от алиекспрес. При изпитанията ги пробвах с токоизправител на 12в, 3,5А, При него амперите със сигурност са повече, вероятно около 4,5-5, но въпреки това са недостатъчни и машинката се товари и накрая спира. На празен ход всяко моторче е около 1,3-1,5А и за нормална работа на машинката трябва захранване от поне 8-10А. Същите са изпитвани по отделно на импулсно захранване на 12в, 3а и пробиват без каквито и да е проблеми. През уикенда като ми остане време ще преправя един траф с изправител.
    Keep Walking...

 

 
Страница 32 от 45 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •