Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 46 от 60 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 451 до 460 от общо 599
  1. #451
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Матеев според мен допускаш грешка .....
    Не ме обвинявай мене за неща, които ги искат над 50% от гласувалите в анкетата. Аз нямам нищо общо с този резултат.

  2. #452
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    .....Още една тема за размисъл е , че полезни и стойностни мнения се намират в доста стари постове , в новите все по трудно . ...
    Ако наистина това е така, то дали причината не е именно в задръстването на форума с безсмислени постинги от анонимни акаунти. Като пример се сещам за Василевса, който е един от най-големите радетели на анонимноста, а в същото време задръсти форума с безсмислици.

  3. #453
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Мноого неудачен пример е това със сделката. Начи вий сте банката, сделката сключена, след две години променяте лихвения процент и всички са доволни? Напълно съм съгласен, хаха, само че бъдете така добър да кажете кога ще е и следващата промяна, нали, че да знаем коя част на тялото да стягаме.
    А това, че за 3-4 години сте изхвърлили 5-6 посетители от хилядите регистрирани и това може да бъде за вас показател за дисциплината на нашего брата форумния потребител вече наистина ме учудва и кара дълбоко да се замисля...
    Прочие, тия анкети въобще не са представителни. Аз даже ги наричам "преброяване на дивите зайци", имаше такъв филм. И колкото и голям специалист да сте в областта на теория на вероятностите не ми се вижда разумно да вземате сериозни решения по една анкетка. Но това си е само мое мнение.
    Този пост е редактиран от jordanov; 13.09.2016 в 13:37. Причина: сделка - банка
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #454
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Според мене цялото това раздухване около личните данни е един умишлен опит за създаване на параноя за нещо, което всъщност не съществува. Никой никога не ви е искал ЕГН-то или номера на личната карта, така че малко се престаравате в критиките и оплювките.
    Аз така и не разбрах, кое по-точно са "ЛИЧНИ ДАННИ" в контекста на дискусията тук или анкетата? Защото името и фамилията НЕ СА такива!

    Много модерно стана да дъвчем изрази като "лични данни", "злоупотреба с лични данни" и да се ползват, като правен аргумент - в случая напълно несъстоятелно.

    Никъде в условията на регистрация/форума няма да се задължава въвеждане на достоверна информация - по лична карта или друго, което като комбинация да ви идентифицира еднозначно.
    Христо Йорданов

  5. #455
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    В този форум знам за поне 20-30 човека, които НЯМА НАЧИН да излязат с истинските си имена, населено място и каквато и да била друга информация. Това са реални пчелари, които познаваме и имат уважителни причини да са анонимни.
    Единственият начин да се премахнат фалшивите и анонимни акаунти е да бъде въведена проверка по телефон. Всеки нов потребител да бъде проверяван по телефона. Това изобщо не е приятно, евтино и лесно занимание, но не се сещам за друг вариант. Нека да има анонимни акаунти, но при ясни правила. "Тъщата да не види какво пиша за нея" - Това не е уважителна причина.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #456
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    В този форум знам за поне 20-30 човека, които НЯМА НАЧИН да излязат с истинските си имена, населено място и каквато и да била друга информация. Това са реални пчелари, които познаваме и имат уважителни причини да са анонимни.
    Първо - не вярвам да са толкова, второ и да са толкова, те не са мнозинство, което да определя основната политика, трето - щом са пчелари, значи следва да са с регистрирани животновъдни обекти в БАБХ със всички последствия от това за данните им.
    Като имат "уважителни причини" (каквото и да значи това), да напишат измислени имена - по същият начин както и в момента са си написали user name-a или т.нар. потребителско име.

    Има една статистика, как всички хора на тази планета се познават през 7 човека. Например аз познавам Барак Обама през 7 човека - имам познат, който познава друг, който познава ... Обама.

    Какво е разстоянието между човечетата тук - едно, до две телефонни обаждания максимум. За какво говорим изобщо и какви са тия драми.
    Христо Йорданов

  7. #457
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Направих си труда да отворя темата с анкетата . Общо гласуванията са около 200 , доста имена се повтарят така ,че гласувалите стават стотина , повечето са гласували по два или три пъти , от тях половината са лично засегнати от някой с име или без и извадката от представителна става напълно нагласена .
    Смисленото от анкетата след като прочетох полетата е единствено пчеларския регион на който не съм обърнал внимание но пак в никакъв случай не трябва да е задължителен .

  8. #458
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Христо , шапка ти свалям за ,,Моделистика ,,.
    Тук и двамата сте прави по 50% .

  9. #459
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    Дамянов, в четвърта точка в качеството на къкъв ми се явявате - говорител на колегите или отново като модераторът бълващ най-много спам из форума?
    Айдее, стана тя. Ти, що не си четеш форума и да се учиш, ами си тръгнал да задаваш излишни въпроси. Естествено, че ни познава и в реалния свят - лично. Ти като си си написал името не ти пречи да спамиш и опълчваш на модератор.

  10. #460
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Айдее, стана тя. Ти, що не си четеш форума и да се учиш, ами си тръгнал да задаваш излишни въпроси. Естествено, че ни познава и в реалния свят - лично. Ти като си си написал името не ти пречи да спамиш и опълчваш на модератор.
    Определено стана !
    Калине , не си прав . Кой , спами ? Виж темите и си направи извод .
    Защо , колегите от 2010 и 2011 не споделят мнения ?

 

 
Страница 46 от 60 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •