Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 143 от 496 ПърваПърва ... 4393133141142143144145153193243 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,421 до 1,430 от общо 4956
  1. #1421
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Аз повече няма да изкарам 1 тенеке навън докато не видя камиона или буса от вън,разказа ми се играта за няколко часа да пренеса 2 тона х 2.Но и не само носенето това че ме лъгаха 7 часа ме изкараха извън нерви.
    В една от вчерашните теми Матеев каза какви са, но след това под натиска на един колега леко се разколеба и каза, че е "пресолил манджата". В случая го оправдавам и дори ще кажа, че я е оставил безсолна. Тези само заради тази случка не заслужават и капка мед.

  2. #1422
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Като ще продаваме мед сме длъжни 20 и + дни да се чудим дали пробите ще ни излязат читави или ще ни намерят някаква друга цака, а в деня в които все пак благоволят да дойдат трябва да празнуваме „Богоявление“.... на колега му бяха предложили да си закара меда на 50 км за да им е по удобно!!!
    Ха, ха. Това ми се е случвало два пъти, но винаги се е стигало, да идват до нас и да си го взимат сами.

  3. #1423
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Добре, една загадка с повишена трудност:
    Мед с някакво минимално качество от Китай идва на цена 5.50 до 6.50 без митото на пристанище Варна.
    Как този мед ще стане по-евтин от българския?
    Кой луд ще плати над 7лв за мед от Китай, като тук му го продават по 5.50? Предполагам, че с митото, транспорт и склад цената ще стане около 7лв/кг
    Оставете ги да си внасят мечти от Китай.

    Медът не го мешат с китайски, а със захира! Ако бяха слагали мед от Китай, то ензимите щяха да са доста по-високи.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #1424
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Като ще продаваме мед сме длъжни 20 и + дни да се чудим дали пробите ще ни излязат читави или ще ни намерят някаква друга цака, а в деня в които все пак благоволят да дойдат трябва да празнуваме „Богоявление“.... на колега му бяха предложили да си закара меда на 50 км за да им е по удобно!!!
    Те и мен ме попитаха сутринта няма ли как да докарам меда до Видин,казах им че товарно такси няма да наемам.

  5. #1425
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Проблема на Оберон тази година май е в това че плаща по банков път - колега сподели че е чакал около 2-3 часа да му излезе превода (поради това че са му наредили „бавен“ превод че бил по евтин) и е бил принуден да пусне камиона да си тръгне преди да бъде потвърден, а ако всички колеги залагат на сигурно колко човека ще бъдат обслужени в рамките на работния ден?

  6. #1426
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ей, всичките са един дол дренки.
    Как не се появи един свестен изкупвач?
    На мене в сряда Апитрейд ми изкупи меда. Досега вече 3 години само на тях си продавам меда и никога не съм имал никакви проблеми.

  7. #1427
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На мене в сряда Апитрейд ми изкупи меда. Досега вече 3 години само на тях си продавам меда и никога не съм имал никакви проблеми.
    Има си хас и ти да имаш проблеми. Нали си в елитния коридор?

  8. #1428
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На мене в сряда Апитрейд ми изкупи меда. Досега вече 3 години само на тях си продавам меда и никога не съм имал никакви проблеми.
    Миналата година и аз продавах на тях и бях доволен (сравнително точни и коректни бяха и връщаха измити тенекии), но тази година цената им не ми харесва и изобщо не съм ги търсил.

  9. #1429
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И мен ме спря ниската цена.

  10. #1430
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На мене в сряда Апитрейд ми изкупи меда. Досега вече 3 години само на тях си продавам меда и никога не съм имал никакви проблеми.
    Какви проблеми ще очакваш като им го даваш на ниска цена .Та, аз миналата година го дадох на 5.30 лв. ,а ти тази година го даваш на 5.20 лв.Големи приказки да държим цена ,ама само Земляка си е продал меда на що годе сносна цена .Всички ние, само надуваме балона ....и го даваме на тази цена на която ни продиктуват зайкуджиите .Само и само да се отървем от него. НЕ МОГА ДА ПРОУМЕЯ ,ПРОФЕСИОНАЛИСТИ ,С ПО 700 –2200 СЕМЕЙСТВА ,ПРОИЗВЕЛИ ОТ 15 ДО 30 т. МЕД, ЩЕ СЕ ОСТАВЯТ ДА ИМ ДИКТУВАТ УСЛОВИЯТА.Моите са десеткратно по малко ,но условията диктувам АЗ .Ако не ги устройва –прав им път.Събирал съм за 3–4 години без да им дам и килограм мед. Е ,НАУЧИХА СЕ. Меда може да престои и до второ пришествие .КАЧЕСТВЕНИЯ !!! Така ,че догодина ,по малко приказки ,повече действие / да си държим позициите и да не си продаваме труда на безценица ./ Това си е мое лично виждане по въпроса и не ангажирам никого .
    п.с. Дано модераторите да не изтрият поста ,като предишния мой,подобен,от тази тема.Но... всеки си шета на акъла .

 

 
Страница 143 от 496 ПърваПърва ... 4393133141142143144145153193243 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 20 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 20 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •