Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 21 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 203
  1. #101
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Уважаеми колеги, много е хубаво когато има разпалени дискусии. Обаче само на мен ли ми хрумва, че и не само етнически българи четат форума и темата. Няма да повтарям множеството квалификации и обиди по-горе, с които накърнявате достойнствата на хората, моля ви... Вярвам, че болшинството българи от турски произход живеят, работят и милеят за България. Едва ли са съгласни и приемат днешните имперски мераци на Ердоган и отдавна са забравили и не подкрепят Османското минало (щом са днес тук, а не на югоизток).Така, че разграничавайте турци и османци (нация останала в миналото)

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Атанасов, не си прочел и ред от материала на Достоевски... Един абзац олицетворява целия живот на Българите по време на Осмасното "владичество", и забележи от човек, който не е Българин:

    "..Тъй стана, че когато негодуващите срещу българите заради хубавия им живот дочакаха печалния им край, те волю-неволю разбраха, че животът на българите всъщност е само един декор, че всички тия къщички и градинки, и жени, и деца, и непълнолетните момчета и момичета в тия къщички – всичко това всъщност принадлежи на турчина, който си го взема, щом пожелае. И той го взема, взема го и в мирно време, взема и в моменти на процъфтяване, взема и пари, и добитък, и жени, и девойки и ако въпреки всичко нещата изглеждаха цветущи, то е само защото турчинът не иска да разорява окончателно една тъй плодородна нива – та нали и занапред ще жъне от нея. Напротив, той разрешава понякога тук-там да има и пълно процъфтяване именно за да може, когато дойде времето, да взема и да взема..."

    И това ако не е робство, не знам кка да го нарека!!! Ако си мислиш че робство е само се изразява в това да могат да те купуват и продават тип Римска имприя, си много далеч от истината! Не е нужно да си "сляп и тъп патриот", за да поддържаш тезата, че България е била 500г. под Турско робство, а не Турско владичество.
    Защото владичество е имало в Испания от Арбите и то близо 700г., ако не ме лъже паметта, но в България си е било робство!
    А най се дразня на фразата: Абе ти знаеш ли какво означава думата "робство"?
    Ей Достовевски е отговорил по-горе много ясно.....

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Ей Достовевски е отговорил по-горе много ясно.....
    Достоевски да не е американец. Да си чел, че историята се пише от победителите.

    Спрях да коментирам защото българина е неспасяем случай. Не съм Дон Кихот.


    пп. не слагам въпросителни, не искам да ми отговаряш.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Уважаеми колеги, много е хубаво когато има разпалени дискусии. Обаче само на мен ли ми хрумва, че и не само етнически българи четат форума и темата. Няма да повтарям множеството квалификации и обиди по-горе, с които накърнявате достойнствата на хората, моля ви... Вярвам, че болшинството българи от турски произход живеят, работят и милеят за България. Едва ли са съгласни и приемат днешните имперски мераци на Ердоган и отдавна са забравили и не подкрепят Османското минало (щом са днес тук, а не на югоизток).Така, че разграничавайте турци и османци (нация останала в миналото)
    Не ни промивай мозъците с "либерастия". Това което сме днес го дължим на стотиците години "присъствие". Дори писанията на наследниците на хаджи Иванчо Хаджипенчович ,(https://bg.wikipedia.org/wiki/Иванчо_Хаджипенчович) които днес ни плюят в душите дължим на това присъствие. Няма днешен българин в чийто род да не е имало жертва на това "присъствие".Числата сами говорят.България пада под турско робство с население колкото на Франция.Днес населението на Франция е несъизмеримо с нашето.Геноцид в продължение на векове над един народ.Това е присъствието на турците по нашите земи.
    Ако днес ние сме толерантни и търпим "либерастията" да ни промива мозъците, нашите и на децата ни това не значи , че утре някой нов султан Ердоган няма да хвърли башибозука върху жени, деца и старци.Башибозукът не е редовната армия, това са дедите на мирните днес съседи.Кръвта вода не става и ,който го забравя скъпо плаща.
    Когато една държава създава "пета колона " в съседните (ДОСТ) и претендира за промяна на граници , какво означава? Голямата опасност за българите, а и за лицемерна Европа е на границата ни.
    И стига "ибрикчийство".Дедите ни са умирали с гордо вдигната глава , а днес ни съветват как по добре да свалим гащи та да не дразним внуците на поробителите.
    П.П. Не е лошо да ни напишеш сметка по която да ти изпращаме жълти стотинки , та дано стигнат за "30-те сребърника", за които драпаш!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #105
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    .......
    Имах предвид, че в Кръстникът, който аз съм гледал, ставаше дума за крупна високо организирана престъпност на всякакви нива - инак книгата така и не я прочетох.

    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    ......
    Забележката е уместна, старал съм се във всичките ми постове да пиша за османците, а не за турците - ако някъде съм допуснал грешка, извинявам се, неволно е. Аз лично не свързвам днешното народонаселение на Турция, с османците, които са завладяли българите.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #106
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Не ни промивай мозъците с "либерастия". Това което сме днес го дължим на стотиците години "присъствие". Дори писанията на наследниците на хаджи Иванчо Хаджипенчович ,(https://bg.wikipedia.org/wiki/Иванчо_Хаджипенчович) които днес ни плюят в душите дължим на това присъствие. Няма днешен българин в чийто род да не е имало жертва на това "присъствие".Числата сами говорят.България пада под турско робство с население колкото на Франция.Днес населението на Франция е несъизмеримо с нашето.Геноцид в продължение на векове над един народ.Това е присъствието на турците по нашите земи.
    Ако днес ние сме толерантни и търпим "либерастията" да ни промива мозъците, нашите и на децата ни това не значи , че утре някой нов султан Ердоган няма да хвърли башибозука върху жени, деца и старци.Башибозукът не е редовната армия, това са дедите на мирните днес съседи.Кръвта вода не става и ,който го забравя скъпо плаща.
    Когато една държава създава "пета колона " в съседните (ДОСТ) и претендира за промяна на граници , какво означава? Голямата опасност за българите, а и за лицемерна Европа е на границата ни.
    И стига "ибрикчийство".Дедите ни са умирали с гордо вдигната глава , а днес ни съветват как по добре да свалим гащи та да не дразним внуците на поробителите.
    П.П. Не е лошо да ни напишеш сметка по която да ти изпращаме жълти стотинки , та дано стигнат за "30-те сребърника", за които драпаш!
    По-каруцарски вероятно само Деси Чуколов би се изказал. Не познавам човек, който да няма приятел или познат от турски произход (за мен по-трудолюбивата част от обществото ни). Вероятно и вие зурлица имате - представете си как се изтъпанвате пред него и му казвате "ти си виновен, че сега не съм велика сила, че сега съм крадлив, беден, корумпиран, че сред дедите ми има страхливци и предатели, че сега не живея в Швейцария на балканите, че баща ми слезе от Балкана, обра мандрата, покани окупаторите, изби и интернира или разсели малкото зараждаща се интелигенция и заграби земите и фабриките на предприемчивите ... "за да ги подели с народа"."
    Какво ти е виновен скромния и обикновен българин с турски произход за мизерната ти комплексарщина.

    За мен истината е такава: били сме по-слаби и са ни превзели, както франсетата са диктували 600 години какво ще става в Англия, както Великобритания, Испания, Португалия, Холандия, Франция и тн са завладявали и държали в робство 3/4 от света. Гърци и римляни също... Прабългарите, когато са експанзирали, също са подчинявали племена и народи и прочие и прочие.
    Просто и на нас ни е дошло времето, както няколко века преди това с Византийското робство, както и 45г Съветско робство...тва е!

    А за либерализъм не ми и споменавай, защото дължим това което днес имаме като Европа на либерализма. А ти като искаш тоталитаризъм - поемай на изток ... ама досега не съм виждал опашка пред Руското посолство за виза, докато пред западните имаше. И не съм чул за нито един партиен вожд, функционер или поддръжник да си е пратил детето в Руски университет, всички са в "прогнилите Европа и Америка на либерастите и соросоидите"

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Либерализма, който издига комсомолчета в евродепутати силно се съмнявам да е същия либерализъм, който направи от Европа, Европа.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #108
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Либерализма, който издига комсомолчета в евродепутати силно се съмнявам да е същия либерализъм, който направи от Европа, Европа.
    Ако забележката е към (че не виждам цитат), никъде не съм писал, че става въпрос за нашите евро-излагатори....дори не ми е хрумвало. Имах предвид, че либерализма е естествено продължение на процеси като: ренесанс, просвещение и тн. процеси, които в България не са се случили (заради робството) или са минали на бързи обороти без съществен ефект за планктона.
    Естествено тези процеси са непонятни за мужиците в темата и ги обиждат, но аз и друго не очаквам от ретроградни имбицили с класически прякори, свикнали някой батюшка да им спуска посоката на живота.

  9. #109
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мда. Ние обиждаме турците и османците, ти обиждаш собствения си народ. И ква ни е разликата.

  10. #110
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Мда. Ние обиждаме турците и османците, ти обиждаш собствения си народ. И ква ни е разликата.
    Обида към турците - за какво, защото са турци ....тва са пълни простотии.
    Кой се почуствал обиден като народ и с какво или с кое?

 

 
Страница 11 от 21 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •