Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 104 от 239 ПърваПърва ... 45494102103104105106114154204 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,031 до 1,040 от общо 2387
  1. #1031
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ангел ме подведе и обърках регионите
    Ако може някои да изтрие поста.

  2. #1032
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Много вдигнати палци имаш на многоточията. Хич да не ти пука. Прочетох ти поста в темата за другия регион. И при мен никой не ще да ми чисти пътя до пчелина.
    Не съм нито от този нито от твоя регион. Нека колегите да не се сърдят. Стават грешки.

  3. #1033
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Та в нашия регион, времето е перфектно! Лек ветрец, слънце! Малко дъждец утре да падне и от другия месец прашеца тръгва. Тук таме имам по някой гюрлюк да кося и нещо да подредя кошерите на баира. Стягам рамките, ще купя основи според нуждите. Засега питки и фонда, че да съм спокоен!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #1034
    Потребител
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    с.Крушаре , обл.Сливен
    i az hodih dneska v tova hubavo vreme da gi pogledna,gladni sa na koleda im slojih kupeshka hrana dnes beshe prepoluvena na niakoi kosheri.inache vsichki izlizat i se oblitat.pilo ne vidiah.

  5. #1035
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тю,ю,ю, то време като време ли е я! Красота! Слънце- пчели жужат! Прелест!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #1036
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от tanasko Виж публикацията
    ,gladni sa na koleda im slojih kupeshka hrana dnes beshe prepoluvena

    Танаско,бат Тянко когато си сипва второ дали е жаден?

  7. #1037
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Вчера бях тръгнал към рая, днес обаче се оказах в ада.Който не вярва -да пробва слагане на питки при + 15 градуса.Е още съм жив, спаси ме кефа да гледам добре изглеждащи семейства. Утре продължавам. Та положението е добре, всички се облитат от два дена, с изключение на 4 бр.Две се оказаха в задната част и са добре, но две са заминали за вечно цъфтящите полета.

  8. #1038
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Вчера бях тръгнал към рая, днес обаче се оказах в ада.
    Все едно си пчелар от вчера.

  9. #1039
    На 12.01 подхраних абсолютно всички семейства, времето беше супер, макар да се чудя защо изобщо го направих (подхранването). Много слабо нападаха да не кажа че почти нямаше агресия. Положението беше същото и при колегата redhead. Запасите на семействата не са мръднали, а те са в отлична форма
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  10. #1040
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Все едно си пчелар от вчера.
    Да , уж навъртях малко стаж, но нали знаеш колко ми е акъла. Че не уцелих точното време и температура -да, но и смених технологията.Друга година, аз повдигам таванката и жената мята питката върху рамките.Къде пада не се знае важното, че е в кошера.Тази година съм сам, работата трябва да е качествена щото после нема кой да обвинявам.Питката се слага точно на кълбото.За тази цел малко ги подпушвах и посритвах с едно перо.Почнах без ръкавици, но в един момент си дадох сметка, че в края на третия ред ще съм мъртъв. Сложих ръкавици, но те облекчиха положението до толкова, че не ме жилеха по ръцете а по китките, мушкайки се в ръкавите.Снощи бях като ранена корнида -хем от жиленето, хем от цялата гимнастика.Днес довърших операцията, но се изхитрих, като сложих кожени ръкавици от тези за заваряване, дълги до лактите.Едно семейство- бръмнаха и набързо се скриха, де късмет да е заради грозната ми мутра, но май -май мамата е бегала.Време е за онази анкета-как беше....

 

 
Страница 104 от 239 ПърваПърва ... 45494102103104105106114154204 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •