Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 339 от 676 ПърваПърва ... 239289329337338339340341349389439 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,381 до 3,390 от общо 6760
  1. #3381
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    УПЛАШИХ СЕ ! Загуби в южна България между 60-80 % , северна 50-70 % . Средно месечна температури от декември до началото на март е 1 градус -8 ,-11 . И пак да попитам как се развиват кошерите след като 80 дена не се облитаха ,температурите бяха много отрицателни ? Една пита с пило се люпи за 21 дена и ако ги умножим по 7 ? ПИНОКИО

  2. #3382
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    И аз чувам за голям мор,но не познавам колега с толкова загуби.....Днес слагам първи ред магазини(не на всички),а утре първи ред буркани, преди това ще изрежа далаците от СР.

  3. #3383
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Мерси, но е мазало има на всички пити и пило, едвам успях по 1 да извадя прашецо-медова просто всяка свободна килийка е осеменена.
    И при мен е така - пило на 7,8,9 рамки, всяка килийка е в употреба. Тази година пробвам варианта с 1ЛР за плодник и магазини колкото потрябват, но поне засега не върви по план. Идеята беше да изляза от зимата с магазин под плодника в който да тъпчат прашеца и по късно да ротирам, плюс добавяне на магазин по средата, но магазинните рамки са съвършено празни въпреки задръстването в ЛР-а. Това което направих е ротация на половината семейства за да ги кача в магазина принудително, а с другата половина продължавам да настоявам по първоначалния замисъл поне още седмица.

  4. #3384
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    И при мен е така - пило на 7,8,9 рамки, всяка килийка е в употреба. Тази година пробвам варианта с 1ЛР за плодник и магазини колкото потрябват, но поне засега не върви по план. Идеята беше да изляза от зимата с магазин под плодника в който да тъпчат прашеца и по късно да ротирам, плюс добавяне на магазин по средата, но магазинните рамки са съвършено празни въпреки задръстването в ЛР-а. Това което направих е ротация на половината семейства за да ги кача в магазина принудително, а с другата половина продължавам да настоявам по първоначалния замисъл поне още седмица.
    И при мен е така магазините бяха от долу празни а плодника задръстили на една част обърнах два магазина отгоре и като крайни сложих тези с прашеца ако се затопли след 10ина дни ще кача и запечатано пило (разбира се не на всичките) на по слабите сложих 1 магазин от горе и да се оправят Ачката казва че вървят нагоре нищо че по книгите на пролет слизали надолу то и мойте впечатления са такива че бегат нагоре.Има и нектар и то не малко и нещат захаросания слънчоглед/то това си е нормално/ в надставките бяха изградили далаци пълни с нектар много ароматен ама горчив май е от /тука му викат булюви гащи/.

  5. #3385
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз нарочно ги забавям със ротацията, магазини и хранене, защото до сега всяка година изпреварват пашата. За това по леко и да видим какво ще излезне.
    Най вероятно на клона

  6. #3386
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Неможеш да забавиш развитието то се движи успоредно и в една посока с природата.Забавяйки разширението,ускоряваш....... .........

  7. #3387
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Неможеш да забавиш развитието то се движи успоредно и в една посока с природата.Забавяйки разширението,ускоряваш....... .........
    Ускорявам правенето на одводки Имам 40 готови сандъка за това. Имат си корпус на долу пък да се разширяват сами.
    Но не е точно така, приятел започна със сиропа на 20 февруари и в момента кошерите са му много по силни от моите а бяха по слаби преди да го почне, но той ги гони предимно за отводки.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 02.04.2017 в 10:30.

  8. #3388
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ускорявам правенето на одводки Имам 40 готови сандъка за това. Имат си корпус на долу пък да се разширяват сами.
    Но не е точно така, приятел започна със сиропа на 20 февруари и в момента кошерите са му много по силни от моите а бяха по слаби преди да го почне, но той ги гони предимно за отводки.
    Ник, при мен не искат да слизат сами. Ако ти си ги научил, моля да споделиш как го правиш (ще черпя, квото ти е на сърце) и без това си един от малкото обективни колеги, та си сверявам часовника по тебе когато не съм ги проверявал.

  9. #3389
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    На долу е студено.Ако празния корпус е горе ще бъде усвоен по-бързо.

  10. #3390
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ускорявам правенето на одводки Имам 40 готови сандъка за това. Имат си корпус на долу пък да се разширяват сами.
    Но не е точно така, приятел започна със сиропа на 20 февруари и в момента кошерите са му много по силни от моите а бяха по слаби преди да го почне, но той ги гони предимно за отводки.
    Аз ще пробвам на няколко без ротация, само с хранене да натиснат майката към първи корпус, като складират меда от сиропа на втори.

 

 
Страница 339 от 676 ПърваПърва ... 239289329337338339340341349389439 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 19 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 19 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •