ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ ПРИ РАБОТА С ДЪРВООБРАБОТВАЩИ МАШИНИ
Цитат:
Нямам снимка сега, но ще я снимам. Имам някаква представа какво и е мога да фрезовам плотовете, че ми се струват че не са равнинни. И явно ще трябва малко обучение за работа с нея. Или по вероятно ще се я поправя и ще си стои в единият ъгъл. Казвам го защото по сигурен се чуствам като държа инструмента(оберфреза, ел. ренде и др.), а не детайл. И много внимавам с малкият банцинг, с него съм спокоен за разлика от циркулята. Пчеличките ще ме извиняват, но ще има ръбчета :).
Този пост на наш колега, публикуван в друга тема, ме провокира да създам темата. Аз самия също си правя всичко, което ми е необходимо, за кошерите и окомплектоването им. Ще споделя своя опит, а дано професионалистите бъдат по-детайлни и подробни в разясненията си, относно боравенето с такива машини.
Когато рендосвам нещо на абрихта, задължително свалям диска на циркуляра и притискам детайла с дебело дървено трупче, а не с ръка.
Re: ПРЕДПАЗНИ МЕРКИ ПРИ РАБОТА С ДЪРВООБРАБОТВАЩИ МАШИНИ
Цитат:
Първоначално публикувано от Юрий Цветков
....
Когато рендосвам нещо на абрихта, задължително свалям диска на циркуляра и притискам детайла с дебело дървено трупче, а не с ръка.
Не го намирам за много удачно.В дърводелството се налага непрекъснато рязане и рендосване и ако постоянно се сваля диска при всяко рендосване...Пак ще се повторя от мнение в друга тема-човек трябва да има опит и да внимава при работа с машините.Ако липсва все пак такъв,по е добре линеала на циркуляра да се доближи максимално близо до диска/1мм/ и да се застопори и тогава да се рендосва.При обратната операция може да се подготви парче фазер и с него да се покриват ножовете на абрихта докато се реже с циркуляра.Въпрос на виждане,опит и рутина.