PDA

Виж пълната версия : ПЧЕЛАРСКИ ПРОТЕСТИ



varg
10.04.2013, 19:14
http://www.youtube.com/watch?v=KLJDaJfD0vM
http://www.youtube.com/watch?v=4jmXfG8Pns8

buci59
15.04.2013, 18:23
Някой има ли информация за организиран протест на пчеларите пред министерството на земеделието?

Владо-Gillan
15.04.2013, 19:03
Варг.....Борзум????

estabien6
15.04.2013, 20:19
Варг.....Борзум????или Игра на тронове

Димитър Бонев
16.04.2013, 21:47
Колеги,
Да излезем в понеделник и да участваме в протеста. Няма значение кой го организира. Все пак идеята беше на членове от форума, а проблема касае всички ни. Да излезем и да кажем какво искаме.

evgeni.filimonov
16.04.2013, 21:59
До колкото разбрах, протеста ще е от 13 до 14 часа на площада пред бившия партиен дом, който е между президентството и министерския съвет - в понеделник.

Димитър Бонев
17.04.2013, 13:04
Уважаеми колеги,
На 22 април 2013 г., в София ще се проведе Национален протест
срещу решението на Република България да гласува с "въздържал се" при
обсъждане на забраната на три опасни за пчелите пестициди от нов
неоникотиноиден клас в Европейската комисия по земеделие към
Европейския съвет. На митинга ще изложим и другите наши искания,
посочени в протестните писма, приети на ГОС на СБП на 30.03.2013 г.
Организацията е създадена, като имаме обаждания от градовете Пловдив,
Плевен, Видин, Сливен и от по-малки населени места.
Имаме подкрепа и от председателите на национални пчеларски
организации: Ганчо Ганев, Младен Котларски, Стефан Стефанов, Пламен
Иванов, Димо Димов и Георги Цанков. Пчелари от техни структури ще се
включат в протеста. Пчеларите от нашата организация трябва да бъдат
активни и да дойдат в София. Ще загубят един ден, но всички ще
спечелим много. Не бива да изпуснем шанса да си кажем болката. Нека да
се опитаме да спасим
пчелите. Програмата за деня 22 април - Деня на земята е следната:
1. Откриване на Софийския фестивал на меда - от 10,30 ч, на площад
"Бански" пред банята в София;
2. Среща-разговор ( кръгла маса ) по проблемите в пчеларството, с
участието на евродепутат Мария Габриел - от 12 до 13 ч., в залата на
"Военния клуб";
3. Национален протест от 13,30 часа до 15 часа, пред "Народно
събрания-2" ( бивш Партиен дом ), между Президентството и Министерския
съвет.



Добре ще е г-дина Михайлов да вземе да добави още няколко точки, но някой да вземе да му формулира и редактира текстовете, че така написани са просто неадекватни. Когато някой иска нещо е добре то да бъде не само отбелязано като точка. Най-вече е необходимо да бъде направена достатъчно добре мотивирана обосновка, обоснована на факти, научни доказателства( в чуждестранната пчеларска преса и научни институти има повече от достатъчно). така както е направено чиновника ще се чуди това защо онова защо. Чъновника не е наясно с нашите проблеми, а и не иска да е наясно, защото така му е по-лесно. А посочените проблеми са само една капка в морето. Аз бих добавил :
- Промяна на закона за пчеларството;
- Премахване на монопола на развъдната асоцияция;
- Пълно преразглеждане на новата пчеларска програма и пълна подмяна на работната група, широко обсъждане на преоритетите на новата програма;
- Промяна на начина на действие на наредба 15 и създаването на закон за опазване на пчелите.
- Разследване на дейността на работната група и порверка на прокуратурата за начина на изразходване на средствата по програмите за пчеларството и деминимис.
- Промяна на наредба 26
- Промяна на наредба 27
- Промяна на закона за ветеринарномедецинската дейност
- отпадане за забраната за иснос на непреработен мед
и още и още .
За всички тези неща на Михайлов през последните две години сме изпратили достатъчно материали, както и готови предложения включително и готов закон за пчеларството, но не се знае в кое кошче е изхвърлено всичко това.
Въпреки всичко ние от Пловдив ще бъдем на протеста.

Николай Калапиш
20.04.2013, 11:26
Колеги от община Бяла слатина Врачанска област нека се организираме и да отидем на протеста в София.Мисля че най добре ще е да отидем заедно с нает превоз отколкото на малки групички с частни коли и т.н.Много от пчеларите няма да намерят с какво да отидат.Мисля че ако се организираме ще отидат повече хора на протеста и тогава по добре за каузата.Аз говорих с превозвач за 24 местен бус до София и обратно естествено,струва 450 лв.Не държа да е този когото попитах аз,неискам да мислите че го правя заради нечий интереси.Това е телефонният ми номер 0889781229,ако искате колеги да се чуем и да опитаме на направим организацията. Мисля че ще е удобно сборният пункт да е в Бяла слатина и да тръгнем от там.

Драгошинов
22.04.2013, 14:22
http://www.dnevnik.bg/izbori2013/2013/04/22/2046566_zelenite_podkrepiat_protestirashtite_pchel ari/