PDA

Виж пълната версия : ЗА ИЛИ ПРОТИВ МИКРОВЪЛНОВАТА ФУРНА



спартак
08.04.2013, 19:59
Колеги , от доста време се каня да Ви попитам често ли топите кристализиралия мед на микровълновата фурна?
Аз си признавам ,при спешна поръчка се възползвам от това чудо на техниката и за 3 -4 минути меда придобива заветния търговски вид - течен.Но до колко е полезно това?Оставам на Вас да разсъждаваме?

Румен Димитров
08.04.2013, 20:12
При топене на мах се надвишава температурата, която май беше някъде около 45-50°С и се съсипват всички хубави свойства на меда.
Преди години си играх с мерения и видях, че ако се постави среден буркан и се рапне микровелето на опция за размразяване или най слабото което е налично, t° не дига повече от 35°С....ма тва май за всяка фурна си е различно......а принципно, у микровелето, бухам само мед за лична консумация.....продавам мед само захаросан.....ако искат разтопен, ги предупреждавам, че цената е още лев нагоре, зарди тока ;)

Петко Станчев
08.04.2013, 20:14
Моето мнение е,че ако продаваш мед разтопен на микровълновата-не си коректен с хората,то вече не е мед а сладко.

Юрий Цветков
08.04.2013, 20:32
Микровълновата я ползваме само за да стерилизираме шишетата на бебето. Храна в нея вече не слагаме. Сами се сещайте какво ми е мнението за този уред.

N-2
08.04.2013, 20:42
И аз като Юри. Чудех се дали да не я изхвърля, че ми стои като паметник. Но реших, че ще мога да обеззаразявам с нея пръстта за цветята.

evgeni.filimonov
08.04.2013, 20:47
Аз пък изобщо не си и купих за домашно ползване, но в офиса имам и в нея само вода за подгряване за нес кафе.

Румен Димитров
08.04.2013, 20:51
интересно е как, по времето на отричане на МФ у Америка, у нас беше бума и хита....а сега отново по подражание отричаме нещо, като много вредно, щото така казали не братушките, ами френдовете sweating;

принципно, МФ е вредна за готвене на храна или приготвяне на полуфабрикати...и не толкова зарди самата нея, колкото зарди начина на подготвяне и консервиране на полуфабриката sweating;


....а реално, ако се замислим, прекарваме повече време с телефон на ушето, отколкото затопляйки храна на микровелето .....кое е по-вредно ;)

N-2
08.04.2013, 21:05
За да не ги смятам кое по-вредно, гледам да ги игнорирам едно по едно.

Nik_m
08.04.2013, 21:26
Ние каква храна ядем, МФ е най-малкия проблем.
На каквото и да сготвиш салам или кренвирш няма да стане от месо!

zayo
08.04.2013, 23:13
А спомняте ли си какво бе по времето на димните сигнали, а след това и при откритието на пощенския гълъб ;) ... света продължава да се върти и то само в една посока независимо от това дали ни харесва или не. А иначе и аз съм твърдо против МФ, но не и против средствата за комуникации.

Николай Калапиш
11.04.2013, 14:54
http://www.360mag.bg/posts/19178 Разгледайте и коментарите под статията и сами си избере на кое да вярвате,аз лично смятам че медът далеч не е същият след разтопяване във микровълнова.

kopdoB
15.04.2015, 11:50
http://www.360mag.bg/posts/19178 Разгледайте и коментарите под статията и сами си избере на кое да вярвате,аз лично смятам че медът далеч не е същият след разтопяване във микровълнова.

"...Митът е разбит тук: http://www.calldrmatt.com/Myth_Busting_101.htm"-един от коментарите на горната статия