PDA

Виж пълната версия : ДEКЛАРАЦИЯ ОТ "ОБЕДИНЕНИ ПЧЕЛАРИ"



Владо-Gillan
29.03.2013, 01:17
Колеги, с други колеги сме подели една инициатива.Може да се запознаете със нея на следния адрес http://pchelin.tk/
Приемаме всякакви допълнения, критики, предложения и съвети.Моля само да бъдете сдържани, и коментарите да са обосновани.
Обръщам се и към админите на форума, ако искат да си партнираме или някакъв вид подкрепа, заради каузата и идеята.

Румен Димитров
29.03.2013, 01:47
+1... drinks;

buci59
29.03.2013, 07:59
Администрацията на форума напълно споделя и подкрепя Вашата инициатива,като Ви уверява,че ще получите пълно съдействие с разбиране,идеи и предложения.Успех.

ianev
29.03.2013, 08:12
Благодарим ви приятели дано стане нещо ако не друго поне ще даде гласност на проблемите ни. Г-жа Челебиева ще го разпрати до пчеларските съюзи дано и те се активизират. Разпратили сме го на редица медии да видим кой ще го отрази.

kara7
29.03.2013, 08:20
Не съм съгласен с т.7,не искам да плащам на застрахователи tube; thumbdown; просто полицията трябва да си върши работата, а кражбата да се криминализира е добра идея.

Владимир Владимиров-Влад
29.03.2013, 08:21
Къде се събират подписи ?

ianev
29.03.2013, 08:24
Пращайте ми ги на лични. Kara7 прав си че полицията трябва да си върши работата но и сега има за застрахова не пчелни семейства за всичко друго но не и за кражба или отравяне.

kara7
29.03.2013, 08:33
Това което не ми хареса е' гражданска отговорност'.Защо сами се набутваме в ръцете на тези хищни търтеи. judge;

alex74
29.03.2013, 22:40
Пращайте ми ги на лични. Кое да пращаме на лични,че не съм в час.

ianev
29.03.2013, 23:03
Който иска да застане зад инициатива с Името и е-майла си. Декларацията сме е разпратили сега ще видим какъв отзвук ще получи

Владо-Gillan
30.03.2013, 09:59
Последните имена и е-майли са добавени.

Mateev
30.03.2013, 10:56
С риск да бъда намразен ще си позволя да направя една критика на декларацията. Първо искам да кажа, че аз не съм засегната страна (все още), не съм изкупвач, не съм монопол, не съм вносител, не съм износител. Тоест това, което го кажа, ще представлява самата истина, а не някакъв мой личен интерес.

В точка 5 на декларацията се говори за НЕЛЕГАЛЕН ВНОС на пчелен мед и други пчелни продукти. Останах гръмнат - откога има ЗАБРАНА ЗА ВНОС на мед и медни продукти? Живеем в ПАЗАРНА ИКОНОМИКА и всеки може да си внася и изнася каквото си иска, когато си иска и колкото си иска. Стига разбира се да не е забранено със закон. Напишете ми конкретен член и алинея от някой закон или наредба, който забранява вноса на меда. Ако такъв няма - махнете точка 5 от декларацията. Иначе излиза че в нея има НЕВЕРНИ ТВЪРДЕНИЯ. Как тогава да се вярва на цялата останала част от декларацията, ако в нея има невярна или лъжлива информация.

Другата критика е по точка 2. Там също има лъжливо твърдение, че МОНОПОЛИ И КАРТЕЛИ определят изкупните цени. Това не е вярно. Изкупвачите на мед в България са десетки и стотици фирми - за какво монополно положение ми приказвате? Посочете конкретен монопол, който да държи над 50% от пазара. Да, ама не. Такъв НЯМА.

Истината е, че международните цени на меда са ПАЗАРНИ и се диктуват НА СВЕТОВНО НИВО от големите играчи - Аржентина и Китай. На нас може и да не ни харесват, но няма как - ЖИВЕЕМ В ПАЗАРНА ИКОНОМИКА. Няма как един изкупвач на мед да ви го купи по 5 лева, а после да го продава по 4.20. Такива глупаци няма, така че коригирайте или въобще изхвърлете точка 2, защото звучи несериозно.

Трети проблем в точка 2 е това, че някой ви лъжи в пробите. Това така ли е наистина? Имате ли поне едно доказателство с някакъв документ, или това е поредната лъжа или измислица.

Просто искам да ви намекна, че това е ОФИЦИАЛЕН ДОКУМЕНТ. Подходете към него много сериозно. Не е редно в текста да има ЛЪЖИ или ИЗМИСЛИЦИ, както и всякакви други СЪМНЕНИЯ и НЕДОКАЗАНИ ТВЪРДЕНИЯ. Ще го четат отговорни хора и после ще докладват на по-високо място. Не слагайте в устата на тези хора лъжи, защото може да стане точно обратното - да навредите на сектора, вместо да му помогнете. Претеглете всяка една дума, защото към днешна дата документа е много компрометиран. Прочетете го още веднъж и оставете в текста само това, което представлява ДОКАЗАНИ ФАКТИ.

Mateev
30.03.2013, 11:09
Специално около изкупните цени верният текст е нещо от рода:

"Българският производител на мед не издържа на ценовия натиск от страна на Китайските и Аржентинските производители. Поради тази причина е редно Държавата или Евросъюза да ни подкрепи със субсидии, за да може нашият сектор да оцелее. При това е много важно тези субсидии да достигнат до всеки един пчелар, независимо дали има 2 или 200 кошера. Нашето предложение е да се въведе директно плащане на пчелно семейство в размер на XX лева на година."

А в точка 5 ако искате да бъдем защитени от "нелегалния" внос, който всъщност въобще не е нелегален, а си е напълно законен - тука може да поискаме от Държавата или от Евросъюза да въведе мита при внос на мед или восък. Това е правилното, а не да лъжем, че има някакви криминални деяния и фирми.

ianev
30.03.2013, 11:41
Матеев не само че не си прекупвач още но не си и пчелар и не мислиш като такъв. Мислиш ли че колегите щяха да подкрепят Измислиците според теб. Отвори първо някой кошер извърти лично на ръка поне един корпус или магазин мед, оближи си пръстите и тогава ще говорим. Много си далеч от проблеми трупани с години на който никой не обръща внимание. Пример: Цените на мед-а не са мръднали от години между 3,80-4,20 на едро а пък разходите ни растът. Отделно прекупвачите манипулират пробите с цел още по ниско да продадем мед-а си. Реално погледнато ние продаваме най евтино продукцията си в цяла Европа. А Българския мед е всепризнат навсякъде не случайно най голям износ се прави за Германия, Франция къде цената му е доста над 2 евро за което ни го купуват. И както си казал пазарна икономика за това и зеленчукопроизводството е наред сигурно с вноса който става от Македония, Турция, Гърция? А тяхната продукция седи по складовете. Няма държавна политика в сектора това е проблема. Много го интересува някой в държавата че нашия мед се продава по 2 евро на едро... Не почнем ли ние самите да алармираме за проблемите ни никой няма да ни обърне внимание

Владо-Gillan
30.03.2013, 11:49
Матеев, просто и елементарно е.Попитай 10 пчеларя какво мислят и какво мнение имат, тогава ще ти се изясни положението, на обикновеният и изнурен пчелар