PDA

Виж пълната версия : ФОТОГРАФСКИ ПРОЕКТ ЗА ПЧЕЛИТЕ И ХОРАТА



div_ivak
07.03.2013, 19:58
Здраевейте!
Казвам се Иво Данчев и съм фотограф на списание National Geographic България. Искам да направя портрет на пчелар с пчели накацали по тялото или лицето му. Портрета ще бъде част от по-голям Фотографски проект за хората и традиционния поминък. Мисля че подобна снимка може да предаде най-добре близостта, общуването и хармонията между човека и пчелите. Поинтересувах се и разбрах че подобно нещо може да се случи само когато пчелите се роят, а също и че по-принцип тази практика не е рентабилна за модерното пчеларство. И все пак ще съм ви много благодарен ако ме насочите към някой стар или защо не млад пчелар за който знаете че може да направи подобно нещо.

Владо-Gillan
07.03.2013, 20:07
Това се постига с феромони, несамо с роене.Ако искаш ме потърси Май или Юни, бих опитал нещо подобно.Дори скоро четох и гледах някакви неща по темата.

Evgeni Petkov
07.03.2013, 21:00
Здраевейте! Искам да направя портрет на пчелар с пчели накацали по тялото или лицето му. Мисля че подобна снимка може да предаде най-добре близостта, общуването и хармонията между човека и пчелите. И все пак ще съм ви много благодарен ако ме насочите към някой стар или защо не млад пчелар за който знаете че може да направи подобно нещо. Иво, изобщо не смятам," че подобна снимка може да предаде най-добре близостта, общуването и хармонията между човека и пчелите"! А ако "Националния браншови пчеларския съюза на бабите-пчеларки" излезе с декларация за дискриминацията на полова основа?! wink; Иначе, Владо седнал на мотора си целият "облечен" с пчели, вместо рокерски дрехи ще бъде "страшна" снимка за корицата на твоето списание! А и защо да не са няколко рокера и рокерки, карайки едновременно? Е, ти Иво си фотографа. Чувал съм, че Владо може да осигури подобна обстановка.Дано.

Димитър Бонев
07.03.2013, 21:08
Здраевейте!
Казвам се Иво Данчев и съм фотограф на списание National Geographic България. Искам да направя портрет на пчелар с пчели накацали по тялото или лицето му. Портрета ще бъде част от по-голям Фотографски проект за хората и традиционния поминък. Мисля че подобна снимка може да предаде най-добре близостта, общуването и хармонията между човека и пчелите. Поинтересувах се и разбрах че подобно нещо може да се случи само когато пчелите се роят, а също и че по-принцип тази практика не е рентабилна за модерното пчеларство. И все пак ще съм ви много благодарен ако ме насочите към някой стар или защо не млад пчелар за който знаете че може да направи подобно нещо.
Това с нашенската раса пчели си е равностойно на самоубийство. А между другото ми хрумна цветуща идея. Доцент Петров не спира да се хвали, колко кротка била неговата раса пчели. Сега е момента да го докаже, като сам позира за желаните фотографии.

Владо-Gillan
07.03.2013, 21:18
Здраевейте!
Казвам се Иво Данчев и съм фотограф на списание National Geographic България. Искам да направя портрет на пчелар с пчели накацали по тялото или лицето му. Портрета ще бъде част от по-голям Фотографски проект за хората и традиционния поминък. Мисля че подобна снимка може да предаде най-добре близостта, общуването и хармонията между човека и пчелите. Поинтересувах се и разбрах че подобно нещо може да се случи само когато пчелите се роят, а също и че по-принцип тази практика не е рентабилна за модерното пчеларство. И все пак ще съм ви много благодарен ако ме насочите към някой стар или защо не млад пчелар за който знаете че може да направи подобно нещо.
Това с нашенската раса пчели си е равностойно на самоубийство. А между другото ми хрумна цветуща идея. Доцент Петров не спира да се хвали, колко кротка била неговата раса пчели. Сега е момента да го докаже, като сам позира за желаните фотографии.

Е защо самоубийство?Всичко е до техника и феромони, нима никои не е ловил рояк и поне веднъж да се е обърквало нещо и рояка да се е изсипвал отгоре му.

Колега Евгени, дори и да не ме снимат, пак бих опитан нещо подобно.Не казвам че ще стане, но може да се опита.Скоро гледах филм на един американец, с цял рояк върху себе си, и докато пелите са върху него той свири на флейта.Човека каза че всичко е феромони, спокойствие, добра хигиена...Абе с една дума фокус

Evgeni Petkov
07.03.2013, 21:47
Колега Евгени, дори и да не ме снимат, пак бих опитан нещо подобно.[/quote] Владо, аз смятам, че един добър фотограф би направил чудни снимки с теб. Съвсем добронамерено го пиша. Още повече, че и ти си навит. Другото си е въпрос на умения и както ти пишеш- фокус от страна на Иво. Успех.

Владо-Gillan
07.03.2013, 22:00
Не съм имал предвид че с някаква друга цел пишеш, явно не си ме разбрал, или аз не съм се изразил правилно.Даваха го по дискавъри, дори беше снимано в Гърция, този американец обикаля целия свят, и прави шоу само с пчели.Казва че понякога му влизат в гърлото и носа :D :D :D :D , ама с една щипка за пране на носа и няма да му влизат си мисля аз.Може да е качено това видео в ютубе, потърсете го, много е интересно.Направил си е брада от пчели и свири на флейта, друг е въпроса, че нямаше някаква мелодия а само някакви звуци, явно не може да свири на този инструмент, а само за шоуто го прави.С такива шоу-а бил се изхранвал, имаше и още неща ама не запомних всичко.

div_ivak
07.03.2013, 23:18
Привет и благодаря за отговорите! Всъщност гледах снимки на един македонец който го прави този номер, та предположих че и в България може да стане. Отделно в китай всяка година има такова състезание в което човека е почти гол само с едни памучета в носа и пчелите го покриват буквално целия...но вероятно там пчелите наистина са по различни. Аз бих се зарадвал и само на брада от пчели но не бих желал никой да поема риск. Владо благодаря за предложението. Ще съм ти благодарен ако ми пратиш някакви координати на лични за да мога та те потърся.
[/img]

Владо-Gillan
07.03.2013, 23:43
ФБ ми е vlado gillan drinks;

ivko
08.03.2013, 08:00
http://vbox7.com/play:92fa64b9&al=2&vid=4156062

ivko
08.03.2013, 08:02
http://vbox7.com/play:c6dd4617

div_ivak
08.03.2013, 11:31
https://www.google.bg/search?q=bee+covered&hl=bg&client=firefox-a&hs=eMa&rls=org.mozilla:bg:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=vK85UfywE4XBtAb9-IBY&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1696&bih=810

:)