PDA

Виж пълната версия : ИНФОРМАЦИЯ ЗА РАЙОНА НА ГР.ПЕТРИЧ



bobi mitrev
20.02.2013, 15:41
Здравеите, имам нужда от вашето компетентно мнение относно отглеждането на пчели от нулата. Имам малък опит, занимавах се с пчеларство три години, но по зла участ от 20 броа една зима останаха 3 броя.
Отказах се, и сега след двугодишна пауза съм решен пак да започна но тоя път без отказване.Намирам се в гр.Петрич, та въпросите са ми следните:
- кои кошери са подходящи за тоя район
-от къде мога да закупя кошери
-от къде мога да закупя семеиства/питах местните пчелари но почти ударих на камък/
Всяка информация ще ми е полезна дори и критика.
Имам Дадан Блатови и Лежаци, но като чета във форума виждам че има много добри отзиви за Многокорпусните кошери, затова ми е въпроса, какви кошери са подходящи за моя район.
Благодаря предварително.

Юрий Цветков
20.02.2013, 20:10
Имаш ДБ и Лежаци. Имаш и известен опит с тях. Няма какво да се чудиш. Почвай и ако искаш с времето сменяй и системата, но основата я имаш, така или иначе. За рояци, сега е още много рано. Не се знае колко ще иззимеят.

Недялко Атанасов
20.02.2013, 23:16
Митрев,къде точно ще са ти разположени кошерите?

bobi mitrev
21.02.2013, 07:31
Митрев,къде точно ще са ти разположени кошерите?

Под с.Беласица, ако ти е познато

Недялко Атанасов
21.02.2013, 21:07
Под с.Беласица, ако ти е познатоАми горе доло ясно ми е ,след седмица ще те гледам с бинокъл от Вишляне сега, под-горията има пчелари а и ти си наясно с раннотото развитие на пчелите поради влагата която имате,овошките,ранния зеленчук и пр.така че ,дадан блат-10р.+1-2-3магазина е твойта комбинация,акацията и липата ще са ти в +.,а и от кюкюну може да ,нещо помогне drinks;

bobi mitrev
22.02.2013, 07:33
Ами горе доло ясно ми е ,след седмица ще те гледам с бинокъл от Вишляне сега, под-горията има пчелари а и ти си наясно с раннотото развитие на пчелите поради влагата която имате,овошките,ранния зеленчук и пр.така че ,дадан блат-10р.+1-2-3магазина е твойта комбинация,акацията и липата ще са ти в +.,а и от кюкюну може да ,нещо помогне drinks;

Много ти благодаря за мнението, на имам проблем с закопуването на семеиства.

Недялко Атанасов
22.02.2013, 21:28
Разбрах, разбрах,не обещавам но ще разпитам чрез познати в раьона-става ли.

bobi mitrev
23.02.2013, 10:02
Разбрах, разбрах,не обещавам но ще разпитам чрез познати в раьона-става ли.

bow;

bobi mitrev
27.02.2013, 07:35
Някои друг няма ли да изкаже мнение sadsmile;

bobi mitrev
28.02.2013, 12:26
От Югозапада няма ли пчелари във форума?

Димитър Попов
11.04.2014, 10:26
Има,от Сандански.

bobi mitrev
11.04.2014, 12:53
Има,от Сандански.


Здравей колега, радвам се че някой пише за нашия район, защото май ат нашия край нещо гледам никои нещо не споделя.
Кажи при теб как мина зимата, имаш ли жертви.
До сега какво си направил по пчелите.
Сподели нещо.

kanko
29.05.2015, 12:15
Здравейте колеги. От скоро пчеларствам. Споделете доволни ли сте от акацията, има ли стоков мед от нея.
Кестена е почти готов да цъфти ....
Последно е писано преди година и +++.

bobi mitrev
29.05.2015, 13:44
Здравейте колеги. От скоро пчеларствам. Споделете доволни ли сте от акацията, има ли стоков мед от нея.
Кестена е почти готов да цъфти ....
Последно е писано преди година и +++.

Да, аз съм доволен от Акацията, сега е готова и Чалията/Драката/. Но истината е в Кестена, така че успех и дано се падне благоприятно време.

pepikan
29.05.2015, 18:58
Акацията-слабо мед няма но изградиха по някоя пита Чалията цъфти но по цветовете няма и една пчела дано падналата роса да помогне.Кестена в ниското ще цъфне до3-4 дни там е надеждата-ако не събираме пчелите по дърветата де.

Ristis
05.07.2015, 23:27
Темата е тази... http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=458&page=15